Zaloguj się do konta

Sama karta wędkarska bez opłat licencyjnych

utworzono: 2012/08/26 22:28
afi21

Witam mam pytanie odnosnie oplacenia karty wedkarskiej. Mianowicie chce zrobic karte wedkarska juz od jakiegos czasu a zawsze braknie mi kasy ( nieplanowane wydatki - zona;) autko itp.) czy po zdaniu egzaminu na karte musze zrobic oplaty licencyjne czy moge zaplacic za sama karte a skladki oplacic na drugi rok (bo w tym juz nie bardzo mi sie oplaca tyle kasy za 3 m-ce) no chyba ze znajdzie sie przypadkowa kasa. Jak to jest ?

Z gory serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam afi21...

[2012-08-26 22:28]

jarekk

Możesz zdać egzamin i wyrobić sobie tylko kartę wędkarską, a opłaty za wędkowanie (ew. legitymację PZW) wyrobić w przyszłym sezonie. [2012-08-26 22:38]

arekkwiatkowski

Witam mam pytanie odnosnie oplacenia karty wedkarskiej. Mianowicie chce zrobic karte wedkarska juz od jakiegos czasu a zawsze braknie mi kasy ( nieplanowane wydatki - zona;) autko itp.) czy po zdaniu egzaminu na karte musze zrobic oplaty licencyjne czy moge zaplacic za sama karte a skladki oplacic na drugi rok (bo w tym juz nie bardzo mi sie oplaca tyle kasy za 3 m-ce) no chyba ze znajdzie sie przypadkowa kasa. Jak to jest ?

Z gory serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam afi21...

Aby móc wędkować koniecznie musisz mieć wykupioną możliwość wędkowania zgodnie z cennikiem swojego okręgu, ale posiadając kartę wędkarską i chcąc wędkować bez posiadanych opłat rocznych możesz wykupić pozwolenie na wędkowanie na 1, 3 lub 7 dni w zależności od potrzeb jako osoba niezrzeszona. W PZW Katowice kosztuje to np. 30 zł za jeden dzień za wody nizinne.

Musisz pamiętać, że opłatę za osobę niezrzeszoną możesz uiścić na poczcie wpisując w blankiet przelewu datę kiedy będziesz wędkował.

Musisz też pamiętać, że na łowisku masz obowiązek prowadzenia ewidencji złowionych ryb razem z oznaczonym łowiskiem (zapisujesz również złowione kalosze i inne niespodzianki).

Ponadto istnieje również możliwość z posiadaną kartą wędkarską lub bez (w szczególnych przypadkach) łowienie na prywatnych i komercyjnych zbiornika wedle zasad i regulaminów na nich panujących. Piszę o szczególnych przypadkach ponieważ są zbiorniki na których nie musisz posiadać żadnych uprawnień. Często na takich zbiornikach trzeba płacić za złowioną rybę od kg.



[2012-08-26 22:39]

Roxola

Możesz zdać egzamin, wyrobić sobie teraz tylko kartę wędkarską i łowić na stawach tak zwanych"dzikich" jest ich dużo nawet pomiędzy Chorzowem i Bytomiem. Nie potrzebujesz tam żadnych zezwoleń, nawet Urząd Miasta takich nie wydaje.Więc śmiało :)  Jak się spodoba i fundusze pozwolą, to za rok opłacisz składki i będziesz też łowił na wodach PZW.Jednodniówki odradzam, bo piszesz o zatrzymujących Cię sprawach finansowych, a to jest przepłacanie.Pozdrawiam [2012-08-26 23:09]

Artur z Ketrzyna

Kartę wędkarską wyrabia się w starostwie właściwym względem zamieszkania. Egzamin na nią zdajesz w kole wędkarskim PZW (Możesz też w starostwie zapytać się gdzie jeszcze możesz zdać egzaminy na kartę, bo ostatnio widziałem jak gościu ogłasza się że u niego można zdać egzamin na kartę (ale to w Giżycku)).
Karta wędkarska jest dokumentem państwowym, i jest to zaświadczenie że znasz RAPR. Często jest też wymagana przez komercyjne łowiska. Na nią możesz wędkować bezpłatnie tylko na wodach państwowych (należących tylko do skarbu państwa), nie mylić z PZW.
W PZW, wyrobisz sobie legitymację członkowską i będziesz opłacał składki, które uprawnią Cię do wędkowania na wodach PZW zgodnie z przynależnością do okręgu jak i opłaconymi składkami (za specjalne łowiska są dodatkowe składki/opłaty.
Na jakich wodach będziesz mógł łowić po zapisaniu się do PZW i opłaceniu skłądek, dowiesz się w kole wędkarskim w twojej miejscowości, lub na stronie internetowej Twego Okręgu.
Tak więc możesz najpierw sobie wyrobić samą kartę wędkarską, a potem zapisać się do PZW (Nie będąc członkiem PZW, też będziesz mógł łowić na ich wodach, ale wtedy opłaty będą większe).
[2012-08-27 08:17]

MASTINO

Wyrób sobie Kartę Wędkarską w PZW i odbierz ją w Starostwie. Nie płać już składek rocznych za przynależność do PZW, a jedynie w swoim Okręgu PZW wykupuj tzw. "jednorazówki" przed każdym planowanym wyjazdem na ryby. Wprawdzie nie są to niskie kwoty za takie czasówki, ale nie jest to wydatek "na raz" taki jak na składkę roczną, a te +/-20 zł zawsze gdzieś tam wyskrobiesz, poza tym nie przypuszczam żebyś pojechał na więcej niż 10-12 wypadów na rybki przez te 2-3 miesiące. [2012-08-27 08:32]

Roxola

Mapka, którą mi przesłałeś może się przydać jeszcze innym użytkownikom, mającym podobny problem,dlatego pozwoliłam sobie ją tutaj umieścić.Są to stawy pomiędzy Chorzowem, a Bytomiem nr 3 to Kolejorz i nr 6 to Łąka i na te dwa stawypotrzebne jest dodatkowe zezwolenie, pozostałe to stawy "dzikie" gdzie wystarczy tylko KW.Karta wędkarska upoważnia również do wjazdu samochodem w pobliże stawów.Wody jest dużo do wędkowania, a  ryby nie brakuje. Nie znam wody oznaczonej numerem 10 nie wiedziałam, że taka istnieje, dlatego może jeszcze ktoś z forum się wypowie w tym temacie. 

[2012-08-27 09:12]

pawelz

Kartę wędkarską wyrabia się w starostwie właściwym względem zamieszkania. Egzamin na nią zdajesz w kole wędkarskim PZW (Możesz też w starostwie zapytać się gdzie jeszcze możesz zdać egzaminy na kartę, bo ostatnio widziałem jak gościu ogłasza się że u niego można zdać egzamin na kartę (ale to w Giżycku)).
Karta wędkarska jest dokumentem państwowym, i jest to zaświadczenie że znasz RAPR. Często jest też wymagana przez komercyjne łowiska. Na nią możesz wędkować bezpłatnie tylko na wodach państwowych (należących tylko do skarbu państwa), nie mylić z PZW.
W PZW, wyrobisz sobie legitymację członkowską i będziesz opłacał składki, które uprawnią Cię do wędkowania na wodach PZW zgodnie z przynależnością do okręgu jak i opłaconymi składkami (za specjalne łowiska są dodatkowe składki/opłaty.
Na jakich wodach będziesz mógł łowić po zapisaniu się do PZW i opłaceniu skłądek, dowiesz się w kole wędkarskim w twojej miejscowości, lub na stronie internetowej Twego Okręgu.
Tak więc możesz najpierw sobie wyrobić samą kartę wędkarską, a potem zapisać się do PZW (Nie będąc członkiem PZW, też będziesz mógł łowić na ich wodach, ale wtedy opłaty będą większe).

Nie wypisuj kolego takich bzdur, bo gosc pojdzie na ryby i zabuli i co - oddasz mu wtedy kase ?.
Na wody skarbu panstwa pod nadzorem RZGW placi sie dniowki tak samo jak na wody PZW i tak samo potrzebne sa zezwolenia. Wejdz na jakakolwiek strone RZGW (danego regionu kraju) i poczytaj.
Zeby daleko nie szukac:
Wody RZGW w Poznaniu udostępnione wędkarzom [2012-08-27 09:37]

afi21

Wielkkie dzieki za odpowiedzi i tak zrobie najpierw karte a potem skladki o ile bedzie mi sie jeszcze oplacalo w tym roku placic za caly rok. Byc moze poczekam ze skladkami do nastepnego roku wtedy bedzie sie oplacalo :) no chyba ze ryby nie bedzie bo w tym roku zeczywiscie kiszka:) co prawda chodze po komercyjnych i tam jako tako ryba niby jest ale z braniami roznie. Ale jak czytam na forum posty to jakos coraz bardziej przekonuje sie do powiedzenia "ZE W POLSCE TYLKO RYBA NIE BIERZE" :)

Pyrsk :)

Pozdrawiam afi21...

[2012-08-27 14:54]

soltysik

Staw nr 10 to dziki staw w Maciejkowicach w pobliżu bunkra i ogródków działkowych
[2012-08-28 10:05]

soltysik

Staw nr 10 to staw w Maciejkowicach koło bunkra i ogródków działkowych.
[2012-08-28 10:08]

Roxola

Też można na nim łowić tylko na białą kartę ?  Bez zezwolenia ? [2012-08-28 10:16]

bolongo2211

Ja na Wiosnę nie opłaciłem Karty bo z Kasą krucho było . Jadę na jednodniówkach byłem 6 razy na Rybach i będę jeszcze z 2 to mnie wyjdzie do 150 zł. a Roczna Karta około 250 zł. . Kto mało jeździ to mu się nie opłaca płacić rocznej składki Pozdrawiam i Połamania Kija !!?
[2012-08-28 11:16]

soltysik

Tak, można na białą bez zezwolenia.Woda typowo karasiowo-linowa
[2012-08-28 14:03]

soltysik

Tak można na białą kartę.W stawie dominuje karaś ale można złowić i ładnego lina.
[2012-08-28 14:07]