Salmo Slider i Salmo Hornet

/ 6 odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do posiadaczy woblerów salmo slider i salmo hornet. Czy te wobki są skuteczne w waszych lowiskach? Zamierzam kupić model slidera 10 cm, pływający o wadze 36g. Czy opłaca się inwestować w tą przynętę?. Proszę o odp i pozdrawiam

kuman0


Na hornety nie lapie zbyt czesto wiec zostawie opinie dla wedkarzy ktorzy daja im wiecej szans.

Natomiast slidery sa jak najberdziej w moich pudelkach i sprawdzaja sie super szczegolnie w tym roku model RPH i HSH. Swietnie pracuja i sa dosc trwale, zeby szczupaka jedynie powoduja male odpryski ale i nawet taki wabik nadal bedzie bardzo skuteczny.Napewno sa ta dobrze wydane pieniazki. Pozdrawiam

(2010/09/11 13:29)

ryukon1975


Salmo Hornet jest świetny łowiłem na niego większość ryb spinningowych w mojej rzece okonie,klenie,jazie,szczupaki(największy na Horneta 4 cm G kolor już nie produkowany miał 80 cm).Nie twierdzę że Hornet to lekarstwo na wszystko(większe szczupaki miałem na żywca)ale warto go mieć,kilka rozmiarów i kolorów.Salmo Slider nie używałem. (2010/09/11 13:37)

Luuki


Na większe Hornety łapie na wodzie stojącej i u mnie najskuteczniejszy jest kolor niebieski zarówno na szczupaki jak i okonie. Przynęta agresywnie pracuje i ładnie schodzi na większe głębokości , praca idealnie wyczuwalna na szczytówce . Na małego Horneta ok 4cm łapie na rzece , i tutaj jedynym skutecznym kolorem jest żółto - brązowy w kropki ( taki pstrąg) inne kolory nie przynosiły mi efektów . Mały hornet ładnie trzyma się nurtu i nie wychyla się na boki podczas szybkiego prowadzenia . Jedyna wada jaką dotychczas zauważyłem w tym produkcie to fakt wyłamywania się steru , w małych modelach nagminne przy nie trafionych zacięciach wobler uderza w kamieniste dno i po sterze . Opisałem tylko moje spostrzeżenia co nie zmienia faktu że na twoich łowiskach może być zupełnie inaczej aczkolwiek warto go mieć . Na slidery nie łapie. (2010/09/12 23:13)

Matador


Dla mnie Salmo Hornet to wobler numer 1.Na moich łowiskach najskuteczniejszy jest kolor szary(naturalny),brązowy i imitacja pstrąga.Tych woblerków używam na "prądach".Łowie na nie:Klenie,Jazie,Pstrągi,Okonie.Polecam te woblerki. (2011/01/12 12:09)

u?ytkownik44916


Slider to dla mnie ostatnia deska ratunku, łowiłem na niego piękne ryby.  Na rynek w tym roku weszły modele 5 i 6cm, muszę nabyć i postraszyć nimi na łowisku;) Moje ulubione kolory to RR i RPH. Do tego zestawu dorzucił bym jeszcze 5cm Minnow'a - też świetna przynęta. Nieraz ratowała mi honor. (2011/01/12 12:50)

norgepike


witam, ja przetestowałem chyba wszystkie kolory Slidera na większości Naszych wód w Polsce centralnej i mogę śmiało polecić Salmiaki Slidery chociaż na głębsze wody wybrałbym Westin Swima a może nawet rękodzieło Corony. Ogólnie sa to łowne przynęty, bardzo lotne a w wersji pływającej prawie nie do zerwania. Slider sprawdził mi się także w Skandynawi gdzie regularnie poławiałem na niego szczupłe. Kiedyś można było zakupić Sliderki bezpośrednio z strony Salmo i wówczas udało mi się kupić(wtedy przypadkowo) kilka sztuk w tym trzy w jaskrawych kolorach z trzema dużymi kropkami po obu stronach jerka. Przyznaję iż są mega łowne , do dzis nigdzie nie spotkałem iż Sliderów w tych kolorach a szkoda . wiem , że jak trafię to zapewne zakupię na tzw zapas. (2018/01/31 01:21)