Zaloguj się do konta

Sądy Rejonowe już orzekają dotkliwe wyroki

utworzono: 2012/01/06 16:07
jurek

W styczniowym numerze Wiadomości Wędkarskich na stronie 98 są podane " OGŁOSZENIA SĄDOWE " , w których to Sąd Rejonowy podał do wiadomości publicznej dane personalne sprawców wykroczeń  dotyczące łamanie Ustawy o Rybactwie śródlądowym.

Jeden przykład , to , że wędkarz przy dokonywaniu amatorskiego połowu ryb , nie posiadał daty połowu ryb , oraz symbolu łowiska , co stanowi naruszenie Ustawy o popełnienie wykroczenia a artykułu 27a ustęp 1 . A Sąd Rejonowy wymierzył wędkarzowi karę grzywny w wysokości 200 zł oraz orzekł wobec obwinionego , trwałe odebranie karty wędkarskiej  ( i podany jest numer karty wraz z rokiem jej wydania )

Dodatkowo Sąd Rejonowy opublikował imię i nazwisko oraz datę urodzenia wraz z datą połowu i nazwą łowiska , że winny sprawca popełnił wykroczenie ( podane do publicznej wiadomości imię sprawcy i imię matki i ojca , wszystkie szczegóły ) , uzasadniając to odpowiednimi paragrafami )

Ponadto Sąd Rejonowy podał jeszcze 2 wyroki ( każdy i innym miesiącu ) , iż wędkarz łowiąc na jedną wędkę ,a  nie posiadał przy sobie karty wędkarskiej i zezwolenia , otrzymał wyrok trwałego odebrania karty wędkarskiej , publikacji danych personalnych , grzywny 200 zł , oraz przepadku 3-elementowej wędki  i kołowrotka ( wraz z ich opisem ) na rzecz Skarbu Państwa

Polecam kupno i przeczytanie styczniowego numeru Wiadomości Wędkarskich i niech to będzie nauczka dla tych , co łamią przepisy wędkarskie
[2012-01-06 16:07]

jurek

To bardzo dobre kary , ale wszystkie przepisy trzeba znać i przestrzegać ich , może ukróci to kłusownictwo .
[2012-01-06 16:28]

..."Jak się nie przewrócis, to się nie naucys..." [2012-01-06 16:36]

erykom

żenada...pisza o takich rzeczach a ciekaw jestem czy opisuja typowych kłósoli!!!!!!!!!! [2012-01-06 16:39]

erykom

żenada.opisuja takie drobiazgi a ciekaw jestem czy na temat kłósoli piszą tak w gazetach!!!!!!! [2012-01-06 16:40]

mariusz260877

Witam wkońcu coś sie dzieje ale powinno być jeszcze ostrzej bo jak gdyby nie patrzeć to ci co łamią przepisy to złodzieje i kłusownicy mimo że mają pozwolenie wędkarskie lub go nie mają powinni być traktowani jednakowo. [2012-01-06 16:41]

powinni... [2012-01-06 16:49]

jurek

erykom żenada. opisuja takie drobiazgi a ciekaw jestem czy na temat kłósoli piszą tak w gazetach!!!!!!!

No przecież jeżeli wędkarz nie ma zezwolenia ( opłat ) , to jest właśnie kłusownictwo , a jest to w prasie na   koszt tego kłusola i może myć jeszcze w telewizji .

[2012-01-06 16:52]

Diablo

żenada.opisuja takie drobiazgi a ciekaw jestem czy na temat kłósoli piszą tak w gazetach!!!!!!!

Racja. Chwalenie się że złapali kogoś kto symbolu łowiska nie wpisał albo łowił  aż na 1 wedkę i nie miał dokumentów ( przy sobie) Podawanie danych personalnych rodziców (którzy są niewinni) to już jakieś chore.

było by to bardzo dobrym pomysłem gdyby stosowane było do groźniejszych przestępców. Takich co tępią ryby setkami metrów siatek albo prądem.
[2012-01-06 16:55]

covent

Ale tam jest przecież napisane, że nie miał "przy sobie" zezwolenia a nie, że go nie opłacił - więc o co kaman? [2012-01-06 16:56]

darko1

Ostro ale inaczej się nic nie zmieni. Takie informacje bardziej rozpowszechnione zmienią pewnie podejście wędkarzy do SSR bo do tej pory raczej rzadko kto wierzył w ich "możliwości" efektywnego działania. Osobiście wydaje mi się, że za brak wpisu lub drobne wykroczenie lepiej jest dać pouczenie i postraszyć wędkarza a za drugim razem działać mocniej, ale zdaje sobie sprawę, że to kwestia podejścia człowieka czy też danej sytuacji. Za mało jest danych, żeby oceniać te dwa przypadki ;)

[2012-01-06 16:56]

rusikus

przesada wg mnie " że wędkarz przy dokonywaniu amatorskiego połowu ryb , nie posiadał daty połowu ryb , oraz symbolu łowiska"

wyrok :
"
Sąd Rejonowy wymierzył wędkarzowi karę grzywny w wysokości 200 zł oraz orzekł wobec obwinionego , trwałe odebranie karty wędkarskiej  ( i podany jest numer karty wraz z rokiem jej wydania ) "

moze i grzywna tak ale az taka? i odebranie trwale karty wedkarskiej?

[2012-01-06 16:58]

mariusz260877

Ja osobiście bedąc już na rzece niestety wracałem do domku po papiery i zaraz wszystko uzupełniam rozkładam podbierak i dopiero.Bo bez papierów to żle sie uczciwy człowiek czuje [2012-01-06 17:04]

erykom

erykom żenada. opisuja takie drobiazgi a ciekaw jestem czy na temat kłósoli piszą tak w gazetach!!!!!!!

No przecież jeżeli wędkarz nie ma zezwolenia ( opłat ) , to jest właśnie kłusownictwo , a jest to w prasie na   koszt tego kłusola i może myć jeszcze w telewizji .

ale za brak wpisu daty i numeru łowiska robic takie rzeczy?to jest chore!kolego jurek-przykladowo zapomniesz wziac ze sobe dowod rejestracyjny pojazdu i zlapie cie policja to chcialbys byc w telewizji jako przestepca i zeby na ciebie patrzyla cala polska? [2012-01-06 17:04]

Zibi88

Też uważam, ze kary sa w tym przypadku z byt ostre. Jeśli za nie wpisanie symbolu łowiska koleś dostalby 50-100 zł mandatu (owszem to zależy od majętności delikwenta, ale dla mnie to dotkliwa kara) to z pewnością popsioczyłby troszke ale wszystko miał zawsze wpisane idealnie jak potrzeba. Ale trwałe odebranie karty wedkarskiej to już przesada... Nie jest to moim zdaniem człowiek tak zdemoralizowany, zeby trwale usuwac go ze społeczności wędkarskiej. Swoja drogą ja sam w rejestrze mam tylko rubryki "zbiornik" oraz "miejscowosć" wiec wpisuje coś w stylu "kanał połaniec" "rzeka bobrza - nowiny" lub "zbiornik zachełmie" i nie uważam ze robię cos nie tak...
[2012-01-06 17:06]

rusikus

czy za wpisanie zlej daty/łowiska tez beda takie kary ?
przyjedzie sobie taki emeryt aby wypoczac nad woda i sie zamyli w wpisie i zabiora mu trwale karte , dadza 200 zl mandatu i jeszcze opublikuja
przeca dziadek sie zalamie :(
[2012-01-06 17:10]

darko1

Mogło i tak że to już 10 brak wpisu u tego wędkarza przy kontroli a do tego jakaś pyskówka co sie często zdarza i strażnik postanowił oddać sprawę do sądu. Tak jak napisałem za mało danych o tym zdarzeniu żeby osądzać o wadze kary.
[2012-01-06 17:13]

jurek

darko1 Mogło i tak że to już 10 brak wpisu u tego wędkarza przy kontroli a do tego jakaś pyskówka co sie często zdarza i strażnik postanowił oddać sprawę do sądu. Tak jak napisałem za mało danych o tym zdarzeniu żeby osądzać o wadze kary.

Darku , dobrze myślisz , na pewno najpierw zaproponowano mu mandat , lecz pewnie pyskował i nie chciał mandatu  , więc następną czynnością jest wniosek do Sądu Rejonowego ( może i miał przedtem jakieś upomnienia  i  może  jeszcze  źle  się zachowywał ( li ) na rozprawie sądowej , stąd taki wyrok.
[2012-01-06 17:22]

kamael

Coś czuje że sędzia lubi "zamoczyć kije" :) Dobre wyroki, surowe ale jednak potrzebne w naszej rzeczywistości. Oby podobną świadomość i surowość wykazywało więcej sądów.
[2012-01-06 17:25]

strażnik SSR nie ma prawa udzielać pouczeń gdy ujawni wykroczenie takie uprawnienia przewidziane są dla organów wskazanych w Kodeksie Wykroczeń . Strażnik ujawniając wykroczenie (nawet brak wpisu do rejestru połowu ryb) jest zobowiązany sporządzić z takiej czynności dokumentację i poprzez Okręg PZW przekazać właściwej terytorialnie Państwowej Straży Rybackiej i to właśnie w gestii PSR jest podjęcie decyzji o ukaraniu lub pouczeniu . Udzielenie pouczenia przez Strażnika SSR  stanowi przekroczenie uprawnień ponieważ nie jest on objęty ustawą Kodeks Wykroczeń do udzielania pouczeń .Chciałbym dodać jako ciekawostkę,że u nas Sadu ukarał niejednokrotnie wędkarza za brak wpisu do rejestru grzywną do 200 zł. Panowie z PSR stosują grzywny od  50-100złotych. [2012-01-06 17:35]

mariusz260877

Każdy wędkarz zna regulamin więc o co chodzi jeżeli nie zna niech wiec czyta  [2012-01-06 17:50]

Romuald55

Jeszcze w grudniu 2010 r,zanim weszła w życie nowa ustawa przestrzegałem Kolegów na tym forum o karach grożących za nawet drobne wykroczenia.Niektórzy robili sobie żarty.Teraz okazuje się,że żartować można ale też trzeba przestrzegać prawa bo skończyła się "mała szkodliwość społeczna".Zatrzymany sprzęt nie przechodzi na skarb państwa jak było napisane lecz na rzecz koła na którego wodach był zatrzymany. [2012-01-06 18:06]

cyt:"  Zatrzymany sprzęt nie przechodzi na skarb państwa jak było napisane lecz na rzecz koła na którego wodach był zatrzymany."  wszystko zależy od Sądu - zależy w jakim rejonie kraju jest orzekany wyrok , bo co sąd to obyczaj-u nas w większości przypadków zatrzymany sprzęt przepada na rzecz skarbu państwa, nie jest też wykluczone aby zatrzymany sprzęt został przekazany na poczet kary dla uprawnionego do rybactwa w ,którego mieniu powstała szkoda:) [2012-01-06 18:09]

Romuald55

Ustawa określa jasno.Sąd musi działać zgodnie z nią. [2012-01-06 18:15]

jurek

Zgadza się zależy to od decyzji Sądu Rejonowego lub Okręgowego , gdzie trafi ten sprzęt .

W tym przypadku trafił do Skarbu Państwa , a sprawy były w Krakowie .
[2012-01-06 18:16]

Romuald55

Ja przy pierwszym braku wpisu stawiam pieczątkę  w rejestrze połowu.To ostrzeżenie.Następny brak jest już z konsekwencjami. [2012-01-06 18:18]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia