Rzucanie multiplikatorem morskim

/ 8 odpowiedzi
Witam ! Mam zamiar łowić w tym roku sumy. Zakupiłem cały sprzęt i dzisiaj próbowałem zarzucić taki zestaw z samym ciężarkiem po raz pierwszy (80g) i od po pierwszym rzucie żyłka masakrycznie poplątała mi się na szpuli. Nie wiem czy dobrze rzucałem. Mam multiplikator Jaxon Passat 500. Widziałem na filmach jak goście łowią metodą castingową i tam mają jeszcze taki hamulec pod kciukiem a u mnie go nie ma. Pomóżcie jak rzucać bo nie wiem czy nie wyrzuciłem kasy w błoto :(

Pozdrawiam i Mokrego jajka i smacznego dyngusa ! :)
Draq

Pod kciukiem to nie jest hamulec tylko klips który zwalnia wolny bieg szpuli do rzutu ;) (2013/03/28 13:31)

patryk6patryk

Witam koledzy. Ja tez posiadam multki morski ktorego uzywam do polowu suma. Sztuka polega na tym aby zanim przyneta wpadnie do wody wychamowac ja kciukiem co zapobiegnie plataniu sie zylki. Jakiej wedki uzywasz do tego multika? Jakie cw? (2013/03/28 15:59)

Michu14

Nie mam jej przy sobie bo jestem poza domem ale ma 2,7 długości i cw 80-220g. Mam nadzieję, że nadaje się na suma z brzegu z rzutem. (2013/03/28 17:20)

patryk6patryk

Osobiscie do nauki polecalbym wedzisko o dosc sztywnej szczytowce-ulatwia to pierwsze rzuty. Sa to moje spostrzezenia i ktos moze sie z tym nie zgadzac;) (2013/03/28 20:41)

dziki22ck

Rzucanie multiplikatorem Wymaga trochę praktyki. Polecam film:
 http://www.youtube.com/watch?v=t6QqZnbyOhQ
Multiplikator castingowy ma podobną budowę do morskiego. W identyczny sposób przygotujemy multi do rzutu, na tej samej zasadzie regulując hamulec. A o budowie tego sprzętu można zasięgnąć więcej informacji na stronie 
http://www.corona-fishing.pl/Artykuly/Muliplikator._Budowa_i_technika_rzutu./134,odslon,0,0,1
oraz
http://rafik-wszystkoorybach.blogspot.no/2011/08/morski-multiplikator.html
Zachęcam do lektury bo warto. Duży procent osób posiadających multiplikator nie potrafi z niego właściwie korzystać.
Pozdrawiam Piotr  (2014/03/19 14:20)

Artur z Ketrzyna

Rzucanie multiplikatorem morskim.

Tak jak innymi rzeczami. Jak najdalej i jak najcelniej ;-)

A tak na serio, o wyższa szkoła jazdy.

(2014/03/19 18:40)

Artur z Ketrzyna

Witam ! Mam zamiar łowić w tym roku sumy. Zakupiłem cały sprzęt i dzisiaj próbowałem zarzucić taki zestaw z samym ciężarkiem po raz pierwszy (80g) i od po pierwszym rzucie żyłka masakrycznie poplątała mi się na szpuli. Nie wiem czy dobrze rzucałem. Mam multiplikator Jaxon Passat 500. Widziałem na filmach jak goście łowią metodą castingową i tam mają jeszcze taki hamulec pod kciukiem a u mnie go nie ma. Pomóżcie jak rzucać bo nie wiem czy nie wyrzuciłem kasy w błoto :(

Pozdrawiam i Mokrego jajka i smacznego dyngusa ! :)

Są 2 pokrętła, Hamulec walki i odśrodkowy do rzutu (nie może być zbyt luźny, regulujesz go miedzy innymi pod ciężar przynęty).
W końcowej fazie loty przynęty zaczynasz kciukiem wyhamowywać, aż do zatrzymania. Czyli sam określasz ile ma się wysnuć żyłki i zatrzymujesz szpulę, by nie oddała za dużo żyłki. Bo powstanie niezły bajzel... (2014/03/19 18:49)

SZUWARdragon2

Są 2 pokrętła, Hamulec walki i odśrodkowy do rzutu (nie może być zbyt luźny, regulujesz go miedzy innymi pod ciężar przynęty).
W końcowej fazie loty przynęty zaczynasz kciukiem wyhamowywać, aż do zatrzymania. Czyli sam określasz ile ma się wysnuć żyłki i zatrzymujesz szpulę, by nie oddała za dużo żyłki. Bo powstanie niezły bajzel...

Kciukiem kontrolujesz caly czas a resets NA (multiplikator.pl albo jercbait.pl).                             Ps:pod ciezarem przynety powinno sie Leto wysowac. (2014/03/19 20:45)