Zaloguj się do konta

RZGW w Gdańsku

utworzono: 2011/01/08 19:30
HERTA

Witajcie Koledzy Wędkarze
Po raz kolejny chciałem wypowiedzieć się na temat tego co wyczynia szacowna instytucja jaką jest RZGW w Gdańsku.
A mianowicie czymże jest odebranie Drwęcy Okręgowi toruńskiemu, czymże jest kwota dwustu złotych za samo łowienie na naszej rzece w porównaniu z tym co teraz wyprawiają?
Całkowity zakaz amatorskiego połowu wędką oraz wspomnianą w zapisie kuszą to kompletna niedorzeczność.
    Kogo chcecie ukarać panowie w garniturach? Nas Wędkarzy?
A za co?
Za to że ktoś gdzieś nie dopełnił swoich obowiązków wobec was?
Bawcie się w sądy i małe wojenki z tymi którzy waszym zdaniem wam zawinili.
Jeszcze trochę a wpuszczą tu nam armię i ogrodzą rzekę ostrokołem albo karzą przekopać koryto do Gdańska aby mieć zupełną kontrolę nad naszą Drwęcą.
   Mam nadzieję że Nasze nie małe rzesze wędkarskie nie dadzą do tego dopuścić.
Serdecznie pozdrawiam

                                                                Tomasz
                         

[2011-01-08 19:30]

HERTA

Panowie z RZGW Gdańsk chuba kierują się sławną maksymą Kononowicza ,, ...Żeby nie było niczego..."
[2011-01-08 19:34]

dadex

Zakaz połowu obowiazuje nie tylko  w RGZW Gdansk , jak w innych oddzialach.
Jesli dany obwod nie posiada gospodarz który przeprowadzałby zarybienia(Gdańsk nie przeprowadzał) towędkarze nie moga łowić..
[2011-01-08 22:31]

kolabla5

brak słów -i tak bede wedkował i tak heheheh nie martw sie wariatami chłopie po prostu zmuszaja nas do kłusowania [2011-01-09 11:00]

arnoldgd

Tak Panowie,zgadzam się z Wami stu procentowo.Ogólnie za taki stan żeczy odpowiada pan prezes P.okręgu PZW Toruń.Pan ten od dawna szkodzi naszej wędkarskiej braci.Przez tego pana i jego kumpli z zarządu mamy najdroższe opłaty w Polsce.Mósimy obowiązkowo wykupować łódkę i spining.Wody nasze nie są zarybiane prawie wogóle.Pan ten nabrał kredytów,które teraz chce spłacić naszym kosztem.Nie wspomnę o  odłowach na porcie drzewnym w Toruniu.Tak więc powiedzmy temu panu dość.Wpisujcie się koledzy wędkarze  w ramach protestu,wobec tego pana.Może otworzy to oczy Panom na górze i okręg nasz zacznie działać dla wędkarzy a nie dla własnego zysku pana prezesa P.Pozdrawiam całą wędkarską brać. 

[2011-01-26 12:59]

arnoldgd

Drwęca prawdopodobnie wraca do PZW.Gdańsk sprawę przegrał. [2011-01-29 15:00]

HERTA

No miejmy nadzieję że fachowcom z RZGW Gdańsk nie będzie się chciało odwoływać od wyroku, który nie ukrywam dla wielu z nas jest zadowalający. W końcu Drwęca bezpańsko płynie a kłusole mają pole do popisu.
Bądźmy pełni dobrej nadziei. Pozdrawiam. 
[2011-01-29 19:47]

dadex

W trakcie rozmowy telefonicznej uzyskałem informację  , iż w trakcie 2 najbliższych tygodni poinformują wędkarzy co dalej z rzeką Drwęcą , wszelkie informację ukażą się na www.rzgw.gda.pl oraz na stronie Koła "Drwęca". [2011-01-31 12:21]

arnoldgd

 



[2011-01-31 18:36]

Tofik83

Dzisiejszy artykuł z "Pomorskiej" mówi, że Toruński okręg PZW wygrał w sądzie z RZGW w Gdańsku spór o Wisłę i Drwęcę. Wyrok nie jest prawomocny.

...jest nadzieja.
[2011-02-02 12:38]

dadex

http://www.pzwdrweca.wedkuje.pl/media/kolo,rzgw-gdansk,0,5464,448.html [2011-02-02 17:41]

Nisio

Ja mam ich w D...e i tak będę wędkować Kolego zamiast łapać kusoli dopierdalają się do nas poprostu brak słów:-( [2011-02-12 00:57]

dadex

RZGW Gdańsk oczekuje od Sądu opinii w sprawie wyroku.Po otrzymaniu pisma RZGW w ciągu 14 dni podejmie decyzję w sprawie odwołania. [2011-02-14 16:07]

Tofik83

Cała procedura do odwołania potrwa co najmniej miesiąc. Po otrzymaniu pisma (w ciągu 2 tyg) pewnie mają 2 tyg na zapoznanie się z opinią sadu i odwołanie się...i tak do maja ;)
[2011-02-17 10:15]

sirius98

Witam,
Chciałem się wybrać w tym roku na urlop nad jezioro Jezioro Pietrzykowski Duże (Głębokie). Ponieważ sprawa kwater była już prawie załatwiona pozostało dowiedzieć się o właściciela wód.
Dowiedziałem się że wodami zarządza RZGW Gdańsk jednak po weryfikacji ich strony małe zaskoczenie:
http://www.rzgw.gda.pl/?m...nt&path=2,10,76
http://www.rzgw.gda.pl/cm...zytkownikow.pdf

Ponieważ dla jeziora Głębokiego uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor RZGW to zgodnie z rozporządzeniem:

Ponadto, Komunikatem Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku z dnia 15 lutego zaprzestano sprzedaży zezwoleń na amatorski połów ryb wędką i kuszą, w obwodach rybackich, dla których uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

obowiązuje tam ZAKAZ POŁOWU AMATORSKIEGO RYB.
Czy ktoś może to potwerdzić ??? [2011-03-08 18:22]

dadex

Jesli nie uzyskasz odpowiedzi od kolegów wędkarzy , proponuję o kontakt telefoniczny do sekretariatu oraz polaczenie z działem "amatorski poolow ryb" .Pracujące tam osoby chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania , sam dzownilem nie raz.pozdrawiam
[2011-03-08 21:13]

Tofik83

Najświeższe wieści w tej kwestii.
http://forum.wedkuje.pl/post/wisla-obwody-3-i-4-ktos-wie-jak-sprawa-dalej-sie-t/234727/0#
[2011-03-09 18:54]

dadex

[2011-03-19 18:56]

kolabla5

2/ Na rz. Drwęcy obowiązuje czasowy zakaz wędkowania do dnia 15 maja 2011 r.
     związany z zarybieniami smoltami troci i łososi.

[2011-03-19 19:13]

arnoldgd

To dlaczego koło Drwęca sprzedaje zezwolenia na jedno łowisko w tym też na drwęce????? [2011-03-22 18:33]

HERTA

Dzisiaj podpytałem jednego faceta który mocno się zajmuje tymi prawnymi wędkarskimi sprawami i otrzymałem nieoficjalną wiadomość, że po analizie ustawy o zarybieniach i po protestach wędkarzy prawdopodobnie zakaz łowienia na Drwęcy ma trwać do 01.04.2011. Ale jak napisałem jest to nieoficjalna wiadomość i ma być wiadomo więcej w poniedziałek.
W sumie może to i lepiej bo w końcu jeżeli ktoś wnosi opłatę za cały rok to dla czego ma łowić 7 miesięcy?
[2011-03-25 23:01]

HERTA

A co do sprzedaży  zezwoleń to wydaje mi się, że każdy powinien być świadomy iż kupując zezwolenie teraz będzie mógł wędkować dopiero po zakazie. A żaden przepis nie mówi przecież o tym iż nie można opłaty wnieść wcześniej. Przecież to tak samo jakbym chciał kupić wędkę do spiningu w zimę. Nie jest mi ona wtedy potrzebna ale nikt nie mówi że nie mogę kupić jej przed sezonem. Ale to tylko moje zdanie.
[2011-03-25 23:07]

HERTA

Informacja sprzed 10 minut pozyskana od Komendanta naszej miejscowej SSR : od dnia 25.03.2011 można łowić na rzece DRWĘCY informacja OFICJALNA.
Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.
[2011-03-26 19:38]