Zaloguj się do konta

Rzeź sumów na Bugu

utworzono: 2013/02/14 13:34
2xm

Witam, koledzy jak sądzicie czy za coś takiego, dwa lata wystarczą? Dodam że biegły sądowy oszacował stratę na 34 tyś zł.  
http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/35786/rzez-sumow-na-bugu.html [2013-02-14 13:34]

pstrag222

Czytałem o tym wczoraj szkoda , że dopiero po fakcie ich złapano
[2013-02-14 13:46]

piotr-strzalkow

Gdyby przychodziło tyle płacić kłusolom, to skala procederu była by znikoma... chyba
[2013-02-14 13:48]

K...a to jakaś masakra,mam nadzieję,że samochód im też skonfiskują. [2013-02-14 13:50]

adamo0

Tyle mieli gdy ich złapano.A ciekawe ile wcześniej z kłusowali?Gdzieś się tego nauczyli i kontynuowali ten proceder?Nie wiem jaką karę dostaną,ale jaka ona by nie była to za mało.O wiele za mało!!! Normalnie już nie nóż,ale siekiera sama do ręki wpada jak się coś takiego słyszy. [2013-02-14 14:02]

adam-konopnicki

Grzywna 50 000 zł i 2 lata ale pracy w kamieniołomach bądź w kopalni po 16h na dobę, karcer, chleb i woda - odpowiednia kara. [2013-02-14 14:11]

Thoma23

dobrze że ich złapali...brawa dla straży granicznej i policji...
[2013-02-14 14:12]

wirefree

Coz za sukces !!  Ciekawe na ile wycenia katastrofe w jeziorsku i kto za to beknie.  [2013-02-14 14:22]

szutomasz

nareszcie wpadli :D
[2013-02-14 15:29]

Maniek72

Hehehe, ale śmiesznie piszecie; "masakra" "rzeź" "sukces" "brawa dla SG" Przeciez to tylko trzy małe sumki- chłopaki wpadli całkiem przypadkowo, bo SG podejrzewała ich o przemyt. W tych stronach to żadna to nowość i nic dziwnego. Tutaj sumy kłusuje się na dziesiątki jak nie setki ton rocznie. Trzy wyszarpane sumki to jest pikuś w porównaniu do tego co tu się czasami dzieje.
[2013-02-14 17:58]

Lujski

no, a mi dzisiaj znajomy (dzierzawi pare jezior) mowil ze wczoraj sobie polowil ... 30 szczupakow, kazdy powyzej 5kg i 4 sandacze ...oczywiscie siecią ...
okresy ochronne u takich nie obowiazują ...
[2013-02-14 18:16]

Cochise

Hehehe, ale śmiesznie piszecie; "masakra" "rzeź" "sukces" "brawa dla SG" Przeciez to tylko trzy małe sumki- chłopaki wpadli całkiem przypadkowo, bo SG podejrzewała ich o przemyt. W tych stronach to żadna to nowość i nic dziwnego. Tutaj sumy kłusuje się na dziesiątki jak nie setki ton rocznie. Trzy wyszarpane sumki to jest pikuś w porównaniu do tego co tu się czasami dzieje.

Zgadzam się z kolegą w 100%.Szkoda tylko że nikt się za to nie weźmie, i nie zrobi z tym porządku. [2013-02-14 18:49]

ekol

no, a mi dzisiaj znajomy (dzierzawi pare jezior) mowil ze wczoraj sobie polowil ... 30 szczupakow, kazdy powyzej 5kg i 4 sandacze ...oczywiscie siecią ...
okresy ochronne u takich nie obowiazują ...

Zgadza się... Jeżeli jest to jego woda (własna, tudzież dzierżawiona) może tam sobie robić co mu się rzewnie podoba - łowić siecią, agregatem, na milion wędek, ustalać sobie okresy ochronne, wymiary, limity (albo ich w ogóle nie przestrzegać)... Wolnoć Tomku, w swoim domku - jak głosi porzekadło.

Co do sumów szkoda. Chyba nie da się uniknąć i wyplenić procederu, jakim jest kłusownictwo. Mam tylko nadzieję, że ci panowie dostaną wysokie kary.
[2013-02-15 10:16]

MateuszR86

Witam, koledzy jak sądzicie czy za coś takiego, dwa lata wystarczą? Dodam że biegły sądowy oszacował stratę na 34 tyś zł.  
http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/35786/rzez-sumow-na-bugu.html

A ja bym to na miejscu sędziego zamiast 2 lat dał grzywnę w wysokości 34 tyś zł. Na trzech mieli by po ok 11.3 tyś zł. Taką kare by odczuli co im z 2 lat jeżeli byli nienotowani i nie karani to może się to skończyć "zawiasami" i dalej bede mogli kłusować do puki ich ktoś nie złapie.

[2013-02-18 13:28]

Straż Graniczna na Bugu "przy okazji" pilnuje także wędkarzy. Byłem 2 razy na Bugu granicznym. W sumie 2 tyg pobytu kilkanaście razy sprawdzane dokumenty a i do torby zaglądąli, czy nie ma rybek niemiarowych. Niemniej miejscowi to urodzeniu kłusole, ten proceder im po prostu we krwi płynie [2013-02-18 16:04]

JAROBWNA

szkoda rybek a to tylko kropla w morzu
[2013-06-04 01:26]

dunster35

Stop kłusolom!! Chorzy ludzie !!!!
[2013-06-09 20:29]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia