Zaloguj się do konta

Rzepy wędkarskie

utworzono: 2015/04/22 21:07
DominikL

Witam, tak jak w temacie jakie polecacie rzepy wędkarskie do spinania wędek 3-składowch.Najlepiej by było jak moglibyście podsyłać linki. Z góry dziękuje  [2015-04-22 21:07]

Rzep to nie jest jakaś kosmiczna technologia, która wymaga konsultacji na forum. Idź do najbliższego wędkarskiego  i kup czerwone Dragony po 3zł/szt. , są dostępne wszędzie i spełniają swoje zadanie. [2015-04-22 21:40]

ja używam gumek do włosów [2015-04-22 22:01]

LYSY

Czerwone dragona są sztywne i wszystko się ich "czepia". Najfajniejsze rzepy jakie kupiłem były firmy DAM. Obecnie kupiłem na znanym portalu aukcyjnym rzepy firmy Perfekt Sulrchów. Tanie, miękkie i w różnych kolorach.
[2015-04-22 22:17]

bobik80

Zgodzę się z kolegą LYSY . Najlepsze jakich używałem , były i są od paru lat rzepy firmy DAM . Czarne z neoprenu . Polecam .
[2015-04-22 23:44]

nazarek

jak kolega wyżej pisał równiez polecam gumki do włosów zamiast rzepów. w rossmanie komplet 10sztuk niecałe 5zł [2015-04-22 23:59]

LeoAmator

Ja jednak zrezygnowałem z gumek na rzecz rzepów bo sprawdzają się lepiej ,a trzy składy w pokrowcach wożę. [2015-04-23 00:09]

DominikL

Co do tych rzepów Perfekt to są to te ?  http://allegro.pl/rzepy-wedkarskie-do-spinania-wedzisk-polecamy-2szt-i5185378850.html [2015-04-23 08:48]

Ja jednak zrezygnowałem z gumek na rzecz rzepów bo sprawdzają się lepiej ,a trzy składy w pokrowcach wożę.


                                                                                                                                                                                    

Dla czego rzepy są lepsze????
używam  gumek od "zawsze" czyli od dobrych 20 lat spinałem w ten sposób spinningi,matchówkę teraz w ten sposób spinam feedery ,karpiówki zarówno 2 jak i 3 składy.
Karpiówki 2-składowe wożę w lufach natomiast karpiówki 3 składowe i feedery w pokrowcu (obecnie york) 
[2015-04-23 09:14]

Haryyy5

też mam opaski perfekt sulechów. Są ok ale rzep mógłby być mocniejszy/większy bo trochę słabo trzymają. Ale jak ktoś wyżej pisał nie jest to jakaś kosmiczna technologia i praktycznie wszystko czym da się ścisnąć wędki zda egzamin. Z braku czegoś lepszego używałem nawet gumek recepturek i też nie było tragicznie. 
http://allegro.pl/rzepy-opaski-wedkarskie-dragon-2-szt-do-wedek-i5262042683.html
kolega używa takich z dragona i chyba to byłby najlepszy wybór. Na pewno łatwiej się spina bo przekładasz przez oczko i możesz wygodnie dociągnąć, w innych rzepach nieraz brakuje trzeciej ręki, czego efektem jest to że słabo dociągnięty rzep może się zsunąć. [2015-04-23 09:34]

grzegorz not

Z tymi gumkami do włosów dobry pomysł...trzeba spróbować...rzepy się nie sprawdzają bo za sztywne są...zwłaszcza gdy chcemy spiąć górne składy UL... [2015-04-23 10:16]

SlawekNikt

Mam i jedne i drugie i trzecie czyli dragon, perfekt i gumki do włosów. I tak dragon jest dobry, ale do wędek, których się nie używa non stop (składanie i rozkładanie) bo się do wszystkiego "rzepi", perfekty czy to z sulechowa czy od jaxona mi najbardziej przypadły do gustu, a gumki są dobre jak się z jedną wędką chodzi na łowisko, a ponadto trochę uciążliwe jest dociągnięcie napiętej gumki w określone miejsce na wędce (przelotki). Rzecz jasna to moja wyjątkowo subiektywna opinia.
[2015-04-23 12:05]

Ja od kilku lat używam gumek do włosów.
[2015-04-24 13:04]