Rzeka Utrata

/ 46 odpowiedzi / 9 zdjęć
jacentas


Hej, właśnie wróciłem z krótkiej wyprawy nad Utratę, byłem również w okolicy Pawłowic. Poszedłem w górę rzeki ze spinningiem ale jedyny kontakt z rybą to odprowadzanie małego woblerka przez jazie. Zmiany przynęty nic nie dawały :(... pewnie pora dnia trochę kiepska (okolice południa)Wracając zszedłem jeszcze w dół od mostka i jakieś 100m od niego miałem uderzenie szczupaka, walka niestety trwała krótko bo zrezygnowany dotychczasowymi osiągnięciami nie założyłem wolframki :/
Podsumowując: widac było sporo ryb, wydaje mi się że były to głównie jazie, myślałem że trafi się jakiś kleń ale tym razem się nie udało... no i ten szczupak na osłodę :) Jak na pierwszy raz nad Utratą było całkiem obiecująco.
I jeszcze do stałych bywalców... może polecicie jakieś sprawdzone przynęty oprócz wspomnianego już kogucika (ja dziś przetestowałem małe obrotóweczki w różnych kolorach i kilka malutkich woblerków) i jeszcze ta woda... nie wiem czy nie poczekać aż trochę opadnie (2013/05/10 16:49)

Bbrylant


Czy komuś udało się już w tym roku złapać szczupaka na utracie ? Ja próbowałem i bezowocnie... Za to na drgającą trafił się ładny karaś :)  (2013/05/21 22:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bbrylant


A to dzisiejszy połów, złapany na kukurydzę.  (2013/05/23 22:09)

Bbrylant


A to dzisiejszy połów, złapany na kukurydzę oczywiście na drgającą.  (2013/05/23 22:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

am1c


Witam,
Na jakim odcinku Utraty poławiasz? Również powyżej Pawłowic? Od niedawna jestem mieszkańcem Błonia i robię rekonesans.

pozdrawiam (2013/07/04 14:38)

Bbrylant


Karaś został złapany w Błoniu, a Jazik w miejscowości Wawrzyszew (Obok Błonia). Obecnie Utrata w tych miejscach jest bardzo zarośnięta więc nici z łowienia gruntowego, chyba że spławik. Można też tam spotkać dużo okonia, nie wspominając juz o płotkach i uklejkach, czasem może się trafić nawet karp. A obecnie łowię w miejscowości Podkampinos, Rzeka w tych miejscach nie jest uregulowana. Jest tam dużo dołków, nie które maja około 2,5 metra głębokości. Niestety jest tam duża presja wędkarska, nawet w dni robocze można spotkać  sporą ilość wędkarzy... Obecnie złowiłem tam kilka Płoci około 20 do 25 cm.. Można złapać również niewymiarowe Jazki, czasem trafia się mały okoń. Utrapieniem są Kiełbiki których jest tam zatrzęsienie... Gdy rozmawiałem z miejscowym wędkarzem to powiedział mi że gdy woda się podnosi można złowić całkiem pokaźne Leszcze, które napływają z Bzury... Pozdrawiam połamania kija ;) (2013/07/14 19:37)

Bbrylant


Witam, dziś wyruszyłem nad Utratę w Błoniu. Woda jest bardzo czysta ale także i zarośnięta... Miałem problem z połowem gruntowym, jednak z czasem znalazłem miejsce gdzie zarośli jest mniej. I na efekty nie czekałem długo w ciągu 2 godzin złowiłem dwa młode Leszcze, cztery karasie i jedną płoć. Widziałem również przy brzegu młodego szczupaka miał około 15 cm. Pozdrawiam :) (2013/07/21 13:35)

Bbrylant


Witam, dziś wyruszyłem nad Utratę w Błoniu. Woda jest bardzo czysta ale także i zarośnięta... Miałem problem z połowem gruntowym, jednak z czasem znalazłem miejsce gdzie zarośli jest mniej. I na efekty nie czekałem długo w ciągu 2 godzin złowiłem dwa młode Leszcze, cztery karasie i jedną płoć. Widziałem również przy brzegu młodego szczupaka miał około 15 cm. Pozdrawiam :)
(2013/07/21 13:39)

Rafal1988


Ta wzdręga to wymiar miała? :) Tak od siebie troszke opowiem.
Utrata zrobiła się bardzo fajną Rzeczką, Cieniutki kijek i małe wobki potrafią czynić na niej cuda.Do utraty mam z domu ok 50m i chętnie chodze tam w każdej wolnej chwili. Gatunki jakie napewno spotkacie to: Szczupak (Największy tam złapany osobiście 65cm), Kleń (Tutaj bez rewelki bo 30 cm, lecz z stąd wiem że są), Jaź (Nie miałem przyjemności, więc znam tylko z legend), Sporo Okonia, zapewniam że ładnego. Natomiast gruntowo połowicie: Jaziki, Płocie, Linki, Karasie, Wzdręgi oraz wiele wiele innych. Niestety trafia się tez straszna ilość zakażenia zwanego ukleją i jazgarzem. 
Ja osobiście spinning-uje, lecz podczas obchodu miejscówek spotykam wielu starszych wędkarzy spędzających tam czas mniej aktywnie. 
Sprzęt którego używam to:- Shimano naxeve 2.40 - 3-15g + kołowrotek Okuma Inspira FD25. NA SPRZEDAŻ - STAN IDEALNY.- Shimano vengeance 2.70 - 7-21g + kołowrotek Okuma inspira RD.
Ehhhh znów narobiłem sobie ochoty więc wybaczcie koniec wypowiedzi, ale... - lece na łowy :) (2013/10/05 12:47)

tayo2


Witam;
Poczytałem to co na forum piszą o Utracie i rybkach w niej pływających i też chciałbym się podzielić wiedzą na jej temat.
A mianowicie na Utracie poławiam rybki już czwarty sezon jak na razie złowiłem 12 gatunków ryb, począwszy od kiełbia , a jak wiadomo kiełbie = się czysta woda po jazgarze , karpie 3,80 kg ,karasie 1,10 kg ,liny 1,5 kg ,jazie 40 cm ,klenie ,szczupaki takie po 70 cm ,okonie 37 cm , jedynie nie miałem szczęścia do leszczy choć ponoć są i to okazałe.
I śmiem twierdzić ,że Ci co opisują , że to ściek to chyba jeszcze nie mieli przyjemności bycia z wędką nad tą rzeczką.
Jedynym utrapieniem choć może nie aż tak strasznym jest zielsko , ale to na marginesie.
Powinniśmy się cieszyć , że mamy taką wodę pod nosem.
(Nie umniejszając gliniankom w Błoniu , tam też jest sporo rybki i to okazałej)
Połamania kija (2013/10/29 08:47)

AndrzejSwierk


Byłem dziś nad Utrata 1 raz od pieciu lat i bylem sceptycznie nastawiony lecz ku mojemu zaskoczeniu w przeciągu godz. miałem dwa brania szczupakowe na blaszkę obrotową. Jeden 23 cm drugi 40 cm. W miejscowości Zawady w dół rzeki. Jestem podbudowany 😁 trzeba się zaopatrzyć w gumiaki bo przy brzegu jest dużo pokrzyw. (2015/05/31 23:48)

marcin-marcinkiewicz


Mam pytanko może kolega powiedzieć w które okolice ze spinem warto się wybrać nad utratę i jak wygląda sprawa z komunikacją bo ja bym jechał z warszawy a zdany jestem na publiczne środki transportu (2017/05/19 11:29)

rogos25


witam. jeśli chodzi o grunt lub spławik to gdzie warto pojechać j jaka jest średnia głebokośći i jaki jest uciąg chodzi mi o gramature koszyka ? pozdrawiam (2018/02/06 09:25)

nessus


dokładnych miejsc nikt ci nie zdradzi bo sam nie będzie miał gdzie łapać ja gruntowo łapałem na odcinku od Pawłowic do Zawad co do koszyka niepotrzebny lepiej recznie podnęcić a zamiast koszyka oliwka mi 50gram zdawało egzamin przy niskim stanie wody :) .przynęta od kukurydzy po czerwonego robaka , nie polecam białego i pinki bo uklaja i kiełb zszarpią ci nerwy :) . co do rybek to osobiście łapałem klenie, leszczyk,i karasie, płoć i ładne okonki, (2018/02/10 21:09)

rogos25


Nessus dzięki za odp. Z miejscówkami chodziło mi czy gdzieś można blisko autem podjechać. Nie spodziewałem sie tam takich ryb. Co do zanenty to glina czy klej jest potrzebny ?  (2018/02/16 11:28)

nessus


zjechać nawet nad samą rzekę możesz w rejonie mostu na drodze Kampinos-Teresin podjedziesz pospacerujesz się brzegiem rzeki to będziesz wiedział co i jak i którędy ;) oczywiście tylko średni i niski stan wody  bo mnie już cięgnikiem raz wyciągali  :) co do zanęt to szczerze gotową mieszałem z zwykłą ziemią z kretowiska tak to groch i kukurydza . a rybki potrafią zaskoczyć choc czasem jet że prawie nic nie skubnie a czasem kleniuchy po 35 -40 cm płocie takie po 25 też nie rzadkość karasie także pod 30 można trafić choć te prędzej w okolicy Błonia a garbusa z przed roku przedstawię na zdjęciu oczywiście ryba smaczna i nie śmierdzi (2018/02/16 16:27)

nessus


rybki z zeszłego roku niestety fotki kleni gdzieś mi przepadły :( (2018/02/16 16:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Norbas7


Ktoś ma aktualne info jak z rybkami na Utracie? Głównie interesuje mnie spinning o tej porze roku. Może ktoś podpowie czy w okolicach kampinosu są miejsca gdzie da się fajnie połowić? (2023/01/28 22:35)

PatrickRach


Musisz próbować :) ogólnie jest to rzeka prosta bez żadnych zakol więc samemu trzeba wytypować miejsce.Ja łapałem w okolicach mostu kolejowego przed Błoniem to jakieś pojedyńcze płotki jazie się trafiały. (2023/01/30 12:50)