Zaloguj się do konta

Rzeka Wisła w Warszawie

utworzono: 2012/08/26 22:18
lipa 1

Chcialbym sie dowiedziec o tej rzece wszystko np.

jaka przynete stosowac?

jaka tam jest glebokosc?

jaka zanete polecacie ?

jaka srednica zylki?

jakiej ryby mozna sie spodziewac?

jaki ciezarek lub koszyk?

jaki numer haka?

[2012-08-26 22:18]

lysywedkowicz

1 - zależy na jaką rybę2 - zależy w którym miejscu3 - patrz pkt 1 4 - j.w.5 - leszcz, krąp, płoć, jaź, sum ...6 - jak w nurcie to i 180 g.7 - patrz pkt 1
Zbyt ogólne pytania zadajesz i ciężko konkretnie odpowiedzieć. [2012-08-27 19:35]

gtsphinx

jaka przynete stosowac?

Polecam te najpopularniejsze czyli białe robaki i czerwone. Czerwone lub dendrobena szczególnie w nocy

jaka tam jest głębokość?

To zależy, są miejsca gdzie jest płytko na metr a są i takie gdzie masz 4 m głębokości. Na spławik polecam miejsca tuż za większymi wystającymi w nurt główkami, szczególnie bliżej szczytu takiej główki. Dobre będą także wszelkie spowolnienia i zawirowania nurtu oraz prądy wsteczne np. za powalonym drzewem lub wśród jakiejś zatoczki. Na grunt warto rzucać na pogranicze nurtu i spokojnej wody. Takie miejsca można łatwo dostrzec z omawianej wcześniej główki. Wzdłuż kamiennych opasek umacniających brzeg jest dość ciężko łapać ze względu na zaczepy. Teraz póki Wisła niska to polecam wziąć aparat w rękę i wyruszyć na fotografowanie potencjalnych miejscówek. Kiedy woda będzie większa to za pomocą tych fotek napewno uda Ci się zlokalizować ciekawe miejsce z ciekawym dnem.

jaka zanete polecacie ?

Wszelkie zanęty na ryby białe. Wszystkie leszczowe szczególnie, a na dodatek do zanęty brasem albo piernik. W silnym nurcie oczywiście zanętę trzeba będzie dociążyć i skleić, ale gdybyś łapał w takich miejscach jak podałem na spławik, to wystarczy że dodasz do zanęty trochę płatków owsianych (Górskich), one trochę skleją zanętę.

jaka srednica zylki?

Na grunt od 0.22 do 0.28 no chyba że nastawiasz się i znasz miejsce na spore sumy to wiadomo że grubsza żyłka. Pod spławik polecam 0.16 - 0.18.

jakiej ryby mozna sie spodziewac?

Spodziewaj się krąpia, sap, cert, leszczy, sumików, świnek, jazgarzy, kiełbi. rzadziej złapiesz brzanę, płoć czy karasia. Ja osobiście znam miejsca gdzie bywa i karp i lin i to w samej Warszawie, ale tego już nie zdradzę ;)

jaki ciezarek lub koszyk?

ciężarki jak wiadomo zależnie od siły nurtu. Na miejsca wolne od nurtu od 30g do 60g, a na nurt od 80g do nawet 150g.

jaki numer haka?

Haczyk dobierasz do metody i do ryby jaką łapiesz. Na drobne białe ryby np. na spławik, dobre będą od 8-14, na coś większego zwłaszcza w nocy to już 4,6 i dendrobena na haku.

Mam nadzieję że trochę pomogłem ale na przyszłość stawiaj bardziej konkretne pytania ;). Ja mimo że na Wiśle łowię od 20 lat to sam chciałbym jeszcze dużo rzeczy wiedzieć o królowej rzek ;)

Pozdrawiam

[2012-08-28 11:22]

Drodzy koledzy.Gdzie na warszawskim odcinku po stronie praskiej można bezpiecznie zasadzic się na nockę? [2013-01-24 13:43]

gtsphinx

Jak w pojedynkę to nigdzie a jak w kilka osób to wszędzie będzie bezpiecznie ;). Ja na nocki jeżdżę powyżej mostu siekierkowskiego do 10 km powyżej mostu jest dużo super miejscówek ! Polecam Ci np w maju (jak woda opadnie oczywiście) wziąć spining w rękę i uderzyć autobusem wzdłuż wału Miedzeszyńskiego np. do przystanku Bronowska... Przechodzisz przez wał i robisz spacerek aż do Wisły a tam otwierając sezon spiningowy na pewno wpadnie Ci jakaś ciekawa miejscówka na Nockę. W sezonie to nawet sporo ludzi tam jeździ w porównaniu do poprzednich lat to widzę tendencję spadkową ;)

https://maps.google.pl/maps?q=bronowska&hl=pl&ll=52.197941,21.114049&spn=0.006471,0.021136&client=firefox-a&hq=bronowska&hnear=Warszawa,+mazowieckie&t=h&z=16

Tu masz np. Tą Bronowską...
Ja polecam połów z kamiennych główek oraz sezonowo występujących małych plaż.
Pozdrawiam.

ps. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to zapraszam na priv ;)
[2013-01-24 20:32]

Dzięki za info.

Właśnie mam ten problem,że jeżdżę sam.Wszyscy moi znajomi albo spinning albo praca:)

Ja raczej sezon 2012 biczowałem ok.Śląsko-Dąbrowskiego ale to nie mój temat,wolę feederek itp.

Ten sezon mam zamiar zapolować na suma i trochę na dużego leszcza.Jeżdżę rowerem,więc nie mam problemu z dojazdem

[2013-01-25 18:07]

lipa 1

a jaką rybe najczesciej łowiliscie ? bo ja bede łowił tu koło mostu północnego, na co tam najczesciej bieze i na jaka rybe można tam sie nastawic na ten sezon 
[2013-02-06 10:13]

Fluffy

Jak w większości krąp, leszcz, sumy. Kocham duże rzeki, ponieważ są nieobliczalne. Nastawiaj się na popularne przynęty(kuku,wszelkie robaki,ciasta), mogę Ci doradzić, że na wiosnę, przynętą numer jeden (przynajmniej dla mnie, na tym odcinku) jest kaszka, na którą miałem fajne efekty w postaci większych leszczy czy karasi.
[2013-02-06 12:25]

lipa 1

a jakie efekty miales na ta kasze? a jaki hak to kaszki?
[2013-02-06 14:50]

spines21


 
gilsterWitam!

Koledzy wędkarze, jestem młodym chłopakiem z Płocka, życie zmusiło mnie do przeprowadzki do Warszawy i tak oto powstał problem - nie mogę rozwijać swojej pasji jaką jest wędkarstwo, bo po prostu nie wiem gdzie łowić. Ten post nie powstał po to, abyście zdradzili mi swoje 'tajne' miejscówki, nie! Po prostu proszę o delikatne podpowiedzi, nakierowanie mnie gdzie wybrać się łowić metodą spiningową (mam wędkę mistrala 2,70, 5-25g; kolowrotek shimano katana 3000; plecionka jaxona 0,18mm). Nie interesuje mnie żaden konkretny rodzaj ryby, aczkolwiek lubię połowić zębatego :) Słyszałem trochę o Wiśle w okolicach mostu siekierkowskiego oraz o kanale żerańskim. Gdzie łowić na spinning w rejonie warszawskiej wisły? Gdzie łowić na spinning na kanale żerańskim - czy w okolicach Nieporętu, a może gdzieś w okolicach portu? Jestem tu nowy, ale liczę na waszą życzliwość. 

Pozdrawiam wszystkich wędkarzy!

[2013-08-16 13:48]