Zaloguj się do konta

Rzeka Wisła w ok. Oświęcimia.

utworzono: 2010/08/27 15:30

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

siri34

leszczyków oczywiście:)
[2012-07-09 16:58]

hudzik

Witam, Panowie macie jakieś wieści z nad Wisły ? , na czas euro się z nią rozstałem. Teraz planuje od piatku do niedzieli posiedzieć za sumem, węgorzem, sandaczem , miejsce zasiadki jeżeli będzie wolne to przy ujśćiu Soły , albo koło mostu kolejowego jak wpływa Przemsza.
[2012-07-11 18:53]

siri34

tak jak pisalem powyżej jedna świnka i parenaście leszczyków:)Jakbyś jechał to możemy się zgadać i posiedzieć jakąs nocke razem
[2012-07-11 20:18]

Gofer

Panowie, a czy ktoś z Was zapuszcza się nieco niżej?Miejscówki w Okleśnej, Kamieniu ?Ładnych parę lat temu, kiedy był to jeszcze okręg katowicki, było tam piękne łowienie. Ktoś ma doświadczenia z ostatnich kilku, kilkunastu miesięcy?Pozdrawiam,K. [2012-07-12 09:47]

robsonb

Witam, Panowie macie jakieś wieści z nad Wisły ? , na czas euro się z nią rozstałem. Teraz planuje od piatku do niedzieli posiedzieć za sumem, węgorzem, sandaczem , miejsce zasiadki jeżeli będzie wolne to przy ujśćiu Soły , albo koło mostu kolejowego jak wpływa Przemsza.

Wujas właśnie się zwija. Siedział od wczoraj, od południa. Efekt połowu to trzy leszczyki i dwa małe sumki. Łowił przy ujściu Soły. Ci co siedzieli obok mieli podobne efekty. Trochę to dziwne, bo widać, że ryba jest, bo momentami ładnie się spławia, tylko brać nie chce. W tej chwili można liczyć... tylko na przypadek. [2012-07-12 10:44]

Gofer

Robsonb,A nad Odrze jeszcze poławiasz?Wieści, które do mnie dotarły są bardzo jednoznaczne. Ponoć gdzieś wywiało rybę.  [2012-07-12 11:02]

hudzik

Panowie , a łowił z Was ktoś jak jest most kolejowy i Przemsza łączy się z Wisłą , niedaleko stacjonują barki ?.Byłem tam obejrzeć miejscówki i drapieżnik ostro szalał , podobno są tam konkretne doły gdzie jest masa suma i węgorza i za każdym razem jak mijam Wisłę mostem na drodze 933 , to zawsze stoi taki busik mały i ten sam wędkarz.Jestem ciekaw jak tam z rybą, ewentualnie na Mętkowie , bo kiedyś fajnie się tam łapało. Jak by ktoś miał więcej informacji to poproszę na gg.
pozdrawiam
[2012-07-12 12:24]

robsonb

Robsonb,A nad Odrze jeszcze poławiasz?Wieści, które do mnie dotarły są bardzo jednoznaczne. Ponoć gdzieś wywiało rybę. 
No niestety. Wywiało. Wszyscy którzy tam byli w tym roku twierdzą, że to już nie jest ta sama woda co kiedyś. To już na "naszej" (czyt. katowickiej) Wiśle przynajmniej na przypadki można liczyć. Tam nie słyszałem, żeby komuś nawet przez przypadek trafiło się coś konkretnego.Byłem parę razy w tym roku w rejonie Oświęcimia czy Jankowic, ale bez rewelacji. Sama drobnica. Ciekawe co dzieje się z tą rybą, bo np. w rejonie Bobrka już od paru osób słyszałem, że dużo (i dużych też) leszczy się tarło. I gdzie teraz są? Ile ryba kuźwa może nie jeść...?


[2012-07-12 13:52]

robsonb

Panowie , a łowił z Was ktoś jak jest most kolejowy i Przemsza łączy się z Wisłą , niedaleko stacjonują barki ?.Byłem tam obejrzeć miejscówki i drapieżnik ostro szalał , podobno są tam konkretne doły gdzie jest masa suma i węgorza i za każdym razem jak mijam Wisłę mostem na drodze 933 , to zawsze stoi taki busik mały i ten sam wędkarz.Jestem ciekaw jak tam z rybą, ewentualnie na Mętkowie , bo kiedyś fajnie się tam łapało. Jak by ktoś miał więcej informacji to poproszę na gg.
pozdrawiam


Nie łowiłem, ale mam plany by następnym razem się tam wybrać. W google maps widać tam nawet jakieś krótkie główki, które zaczynają się na Przemszy i ciągną aż do połączenia rzek(przed mostem kolejowym).Może trzeba by tam spróbować... [2012-07-12 13:56]

siri34

Ten busik o którym piszesz Hudzik to taki stary volkswagen??To jesli o nim mówimy to faktycznie często tam stoi. Ja wybiore się w weekend skoro świt tam bo z doświadczenia zeszłorocznego wiemy że tam leszcz ładny bierze z rana a potem zaczynają sie trafiać coraz mniejsze aż do tych malutkich
[2012-07-12 16:33]

hudzik

Dokładnie to ten i koleś podobno ciągnie sporo, mój znajomy tam jeżdzi i dzisiaj mi mówił że jak był miesiąc temu to złapał węgorza 83cm.Nie wiem jak tam z biała rybą bo on tam tylko drapieżniki łapie , minus taki że dużo syfu czasem z Przemszy wpływa.Widziałem jeszcze łowiących po 2giej stronie mostu jak barki kotwiczą , ale z tamtąd nie mam żadnych wieśći.
[2012-07-12 16:56]

siri34

Yhm to może tam siądę na nocke na węgorza/suma w ten weekend
[2012-07-13 09:17]

sensei200

też o tym myślę ale czy przez deszcz woda wysoka nie będzie.......
[2012-07-14 00:06]

siri34

może tak być...
[2012-07-15 10:13]

sensei200

i jak odwiedził ktoś Wisełkę w weekend??? albo czy wiecie jaki stan wody? [2012-07-15 10:18]

89krzysztof

Woda niska. Co prawda byłem na Wiśle powyżej, ale woda niska. I ryba brać nie chciała. [2012-07-15 11:30]

Niter

Woda niska. Co prawda byłem na Wiśle powyżej, ale woda niska. I ryba brać nie chciała.

A  w jakich  godzinkach siedziales bo wybieram sie dzisiaj tak ok 16 :) Pozdrawiam
[2012-07-15 12:24]

89krzysztof

Siedziałem od 17 do 6 rano. Efekt - 1 sandacz 48cm, 1 szczupak 51cm. I na spinning uwiesił się sum około 50cm.  [2012-07-15 12:30]

siri34

i to wszystko na spinning?
[2012-07-15 13:05]

89krzysztof

Na spinning tylko ten sum. Szczupak i Sandacz na żywca. A w zasadzie na trupka. Uklejki i płotki miałem. Dzwoniłem do znajomego, który siedział nockę w Zabrzegu i to samo, nic się nie działo. Chyba cała Wisła taka...  [2012-07-15 13:25]

siri34

aha to i tak ładnie Ci poszło, nigdy nie widzialem żeby ktoś na bobrku szczupaka wyciągnął!
[2012-07-15 15:57]

89krzysztof

Ja na trupka szczupaka jeszcze też nie złowiłem :) Ale teraz już mam dość nocek. Przez tyle godzin tylko kilka brań. Wg mnie o wiele za słabo.  [2012-07-15 16:28]

siri34

tam w nocy rzadko kiedy było dobrze, raczej rano tak do 12stej w południe myśmy mieli efekty
[2012-07-15 17:32]

victor7

Byliśmy na Bobrku w sobotę popołudniu i wieczorem efektów brak:/ W piątek byliśmy w okolicach kanału Dwory ale na Wiśle ale też nic. Woda niska.
[2012-07-15 18:35]

Niter

Byliśmy na Bobrku w sobotę popołudniu i wieczorem efektów brak:/ W piątek byliśmy w okolicach kanału Dwory ale na Wiśle ale też nic. Woda niska.

Ja bylem tydzien temu w okolicach kanału  od 18 na poczatku troszke spining i po 15 min byl maly sandalek 40 cm  pozniej juz tylko  drgajaca pare leszczyków z 10 karasi brania do 22...  siedzialem cala nocke bylismy w 3 nic  ani pukniecia  6 zestawów w wodzie i nic az do godziny 5.30 wtedy dopiero cos ruszylo  taka zabawa leszczyki ,krapiki i tez kilka karasi o 9 do domu  mialem sie wczoraj wybrac na rybki ale jak zobaczylem taka mogile nad woda to nawet sie nie rozkladalem  Pozdrawiam :)
[2012-07-16 10:55]