Rzeka Wieprz - informacje

/ 558 odpowiedzi / 49 zdjęć
cinek123

to trzeba jechac powyzej Szczekarkowa. np. Rokitno. tam sryz nie plynie. (2013/03/18 08:28)

mishal3

W tą sobotę też pewnie ruszę nad rzekę jeśli nie będzie padać deszcz :) napiszę po powrocie jaka sytuacja (2013/03/19 14:26)

MadmaxM4

wycieczka na wieprz zaliczona, warunki super tylko troche cieplej mogłoby byc (2013/03/21 19:26)

MadmaxM4

fotki z jeziorzan i blizocina. spacer od strony łak.

(2013/03/21 19:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SpinerZbok

Super fotki! Woda idealna na jazika :) (2013/03/22 11:04)

jacoozy

W przyszłym tygodniu zrobię wypadzik w poszukiwaniu klenio-jaziów:) (2013/03/22 17:32)

drapierzca

Witam.
MadmaxM4 i jak wyniki? U mnie śniegu napadało więc na razie lipa.Już nie wytrzymuje kiedy k***a ja się w końcu na ryby wybiorę?Pozdrawiam. (2013/03/22 19:14)

MadmaxM4

ja tam wiecej z lustrzanka biegałem jak z wedka :)

raczej chodziło nam o zobaczenie rzeki.

wypad tylko ze spinami i bez kontaktu z ryba. nawet jednego dziubniecia ale majac po jednym woblerku i blaszce to nic dziwnego :D

za to spacerek miły :) rzeka tez płynie chodz samochodem nie radziłbym tam sie wbijac. pod niegiem jest mnóstwo zamarźnietych dolków z woda w które wielokrotnie wpadliśmy.

a i widziałem dwa bociany!!!

tylko gdzie ta wiosna???

(2013/03/22 20:58)

MadmaxM4

droga ok, tylko pod koncem, jakies 30 metrów przed mostem, zaspa nie do pokonania dla osobówki :)

(2013/03/22 21:15)

MadmaxM4

Super fotki! Woda idealna na jazika :)

to pakuj walizy i dawaj na wieprz :)

(2013/03/22 21:16)

cinek123

ja to jutro na lod startuje z rana ale jak w niedziele mrozu nie bedzie to Wieprz albo Tysmienica musi byc (2013/03/22 21:57)

MadmaxM4

ja to jutro na lod startuje z rana ale jak w niedziele mrozu nie bedzie to Wieprz albo Tysmienica musi byc

dzis u mnie z rana -12 :)

to jak tam na rybkach :)

powoli zaczynam miec tego dość, nosz ku..wa jest koniec marca a czuje sie jak w styczniu.

(2013/03/23 08:27)

cinek123

zaraz startuje na Rogozno. Lod gruby. Ze spinem to trzeba poczekac. (2013/03/23 09:10)

MadmaxM4

cinek123 - jeśli prognoza sie sprawdzi to za smigaj na lud póki jest :) (2013/03/25 08:43)

losmarcos

Witam brać wędkarską - postanowiłem się zarejestrować bo chciałbym się włączyć do dyskusji o tej pięknej rzece.
Na Wieprzu wędkuję w zasadzie od "małego" i z roku na rok wydaje mi się że poznałem Ją doskonale i co roku przekonuję się że jednak tak nie jest.
Za czasów szkolnych najczęściej pojawiałem się nad tą rzeką w miejscowościach Korzeniów, Sarny oraz w Osmolice. Teraz mieszkam w Puławach i bardziej mi "po drodze" na lewobrzeżną stronę Wieprza. Teraz najczęściej można mnie spotkać w okolicach Strzyżowic, Baranowa i Składowa. Dodam także że nie obcy jest mi Wieprz w okolicach Sobieszyna (zwłaszcza piękne starorzecza za stawami hodowlanymi).
Gdyby ktoś miał jakieś pytania do mnie z chęcią odpowiem.

ps. odnośnie tzw. "Dzikiego Stawu" w Brzozowej - od jakiś mniej więcej 30 lat (może i więcej) nie był on spuszczany ponieważ został on uznany za Rezerwat Żółwia Błotnego z tego co wiem i wszelkie prace na tym stawie są mocno utrudnione (rozmawiałem w tym roku podczas wypadu "na lód" z kierownikiem tego gospodarstwa i wiem że pomysłów ma sporo na ten obiekt ale jak to bywa rozchodzi się o pieniążki) - niemniej uważam że Staw ten poza naprawą i budową pomostów powinien zostać w takim stanie w jakim jest - to właśnie cały jego urok, że jest trudnym i dzikim łowiskiem. Dodam także że opłata na ten rok wynosi 110 zł. (2013/03/25 10:35)

cinek123

Jakie rybki mozna polowic na tym Dzikim Stawie w Brzozowej? (2013/03/25 10:53)

losmarcos

Każdą rybkę tam spotkasz dosłownie - jakieś 15 lat temu złapałem tam nawet leszcza takiego ok 1,5 kg.
Natomiast teraz to np. ostatnio spod lodu krąpiki się trafiały i ładne płocie oraz okonie i miałem przyłów szczupaka takiego ok 1 kg.

A tak w sezonie to można połapać ładnego karpia, karasia, lina oraz jak ktoś wcześniej pisał dużo szczupaka, okonia, i z tego co mnie słuchy doszły to w zeszłym roku padł ładny sum i sandacz więc jak widać rybka jest.

Ogólnie łowisko bardzo trudne - jak na coś większego się zasadzasz (karp na wywózkę) to plecionka wg. mnie jest wskazana. (2013/03/25 11:24)

SpinerZbok

O rezerwacie żółwia na stawie słyszę po raz pierwszy. Wiem, że gmina chroni (czy też stara się chronić...) teren w sąsiedztwie stawu (miejsce składania jaj przez żółwia), ale co do stawu to chyba nie. W każdym razie nie taki jest powód niespuszczania stawu bo sama ochrona żółwia na tym terenie jest od kilku lat, a staw jak sam kolega pisał jest napełniony od kilkudziesięciu lat.Co do rybostanu to dodałbym jeszcze piękne jazie, których nikt tu nie łowi a wystarczy połazić wiosną na rozlewiskach stawu (które znajdują się w lesie) i można obserwować te piekielnie ryby. (2013/03/26 08:37)