Zaloguj się do konta

Rzeka Wieprz - informacje

utworzono: 2010/05/10 20:01
tpj

ja bym ci doradzał tak jak kolega wędzisko 270 a nawet krótsze wieprz nie jest szeroki no i cw 10-35/40 pozdrawiam :D [2013-02-15 18:06]

Rafael31

gorący letni wieczór, w tle jeden z setek warkoczy powstałych za konarami i innymi zawadami, czasem dają tam koncert sprytne bolenie.Pozdrawiam i połamania! [2013-02-15 18:08]

Rafael31

zaletą dłuższego kija jest lepsze manewrowanie przy przybrzeżnych zawadach... sam na szczupaki urzywam kijka 2,4m... nie narzekam na zasięg a mobilność wiele lepsza, wklejanka juz 2,7. [2013-02-15 18:12]

SpinerZbok

Ja na Wieprz nie idę z kijem krótszym niż 2,7. Za dużo krzaków, zalanych traw, wysokich burt i po prostu krótszym za bardzo się męczyłem. 2,7 to optimum. 
Fajne te foty kolego Rafael31 :) Rozmarzyłem się :) Teraz rzadko bywam na Wieprzu bo kurde wyprowadziłem się z Lubelszczyzny. Przez to bardziej mnie tam ciągnie :) Pewnie wybiorę się tam nie wcześniej jak w kwietniu :( Kurde, bywały lata kiedy np. lipcu-sierpniu siedziałem tam dzień w dzień :) [2013-02-15 22:28]

Rafael31

Lato to dla mnie najlepszy okres na te pieknej rzece, mimo żo o brania trzeba sie mocno postarac to zawsze jest na co popatrzec.
Na fotce moja najcenniejsza zdobycz minionego sezonu, Suka która 9 szczeniąt wychowała w żeremiu po bobrach, żywiła sie tym co upolowała, znalazłem koło niej rozszarpane kury i dorodne okonie!!, przygarnąłem ją, teraz waży 3 razy wiecej a szczeniaki znalazły sobie domy (jedna piekna suczka jeszcze do oddania, chetni priv) [2013-02-16 01:13]

tpj

czyn godny pochwały ale na pieska trzeba mieć warunki bo w bloku to jak w pace ani ruch ani swobody.

Mam pytanie bo czasami bywam w Lubartowie morze ktoś mi poleci jakieś dobre miejscuweczki na wieprzu będę wdzięczny bo w ogóle nie znam tych okolic a rzeka naprawdę godna uwagi

[2013-02-16 13:46]

SpinerZbok

Kolego Rafael31 brawo za zaopiekowanie się psiakami :) Kto by pomyślał, że suka sobie wybierze takie miejsce na rodzenie maluchów :) Swoją drogą ciekawe jak upolowała okonie ?? Przypomina mi się jak kiedyś z wujkiem i jego psem łaziłem w marcu na nadwieprzańskich łąkach pogapić się na wiosenną rzekę. Piesek zniknął na 20 minut po czym przyleciał z żywym szczupakiem w zębach :) Ryba miała tak na oko z 0,5 kg, do tej pory nie wiem jak on to zrobił :) Może zwinął jakiemuś kłusolowi ??  [2013-02-16 16:27]

ekciak

kolego tpj wędkuję tam fajne miejscówki są od ulicy wierzbowej (lubartów) do tag zwanego "drewnianego mostu" (teraz jest metalowy) na tym odcinku rządzi brzana, sum i jaź 
[2013-02-16 17:36]

ekciak

noji zapomniałem dopisać bolenia którego jest tam pełno jest jeszcze trochę sandacza ale szczupaka raczej tam nie znajdziesz
[2013-02-16 17:40]

lynx

Lato to dla mnie najlepszy okres na te pieknej rzece, mimo żo o brania trzeba sie mocno postarac to zawsze jest na co popatrzec.
Na fotce moja najcenniejsza zdobycz minionego sezonu, Suka która 9 szczeniąt wychowała w żeremiu po bobrach, żywiła sie tym co upolowała, znalazłem koło niej rozszarpane kury i dorodne okonie!!, przygarnąłem ją, teraz waży 3 razy wiecej a szczeniaki znalazły sobie domy (jedna piekna suczka jeszcze do oddania, chetni priv)

Rafael. To jest prawdziwie ludzkie podejście do drugiego stworzenia. W jej imieniu przyjmij podziekowania.
Pozdrawiam
[2013-02-16 18:35]

sebo18041975

wieprz kosmin skladow duza woda na starorzeczach jeszcze dwa dni temu lapali spod lodu .apel do wszystkich ktuzy widza klusownikow nie bojmy sie dzwonic bo to sa zwykli zlodzieje ktozy okradaja nas wedkazy.na tym odcinku najblizej ma ssr baranow .czekam na info co na rzece [2013-02-16 19:31]

Wedkarz60

Łowię na wieprzu juz kilka ładnych lat i na pobliskich jeziorach ok baranowa sobieszyna i składowa . Kontroli już nie widziałem ok 3 lata . Niby tam coś kontrolowali ale jakoś dali spobie spokój . Okolice Baranowa kpntrolowała straż  z baranowa , okolice sobieszyna Ryki i ci to trzepia wędkarza zdrowo no i jeziorzany to tam ryki i lubartów ale to tylko wpadaja rano albo w dzień a życie kłusowniak zaczyna się w nocy tak więc nie wchodza na siebie . pozdro
[2013-02-16 20:06]

SpinerZbok

Ja łowiąc na odcinku Jeziorzany-Baranów (już 20 lat) nigdy (NIGDY!!!) nie widziałem straży :) Podobno od kilku lat się pojawiają, ale ja też od kilku lat jestem nad Wieprzem tylko ze 3-4 razy w roku, tak więc dalej mam konto zerowe jeśli chodzi o sprawdzanie dokumentów. Przez lata wiele razy widziałem miejscowych z siatami jak ganiali głównie po starorzeczach. Wyniki ich zawsze były raczej marne.
W miejscowościach Blizocin i Składów częsty widok to dziadki pływające na pychówkach po Wieprzu stawiających swoje drygawice i sznury. Wyniki też mają marne, tak więc nigdy nie bałem się że kłusole przełowią rzekę :) Miejscowi to na szczęście "cienkie bolki" :) [2013-02-16 20:18]

Wedkarz60

Najwięcej szkody robia gdy ryba jest na tarle wtedy padają ładne rybki bo postawi siate i po robocie.
[2013-02-16 20:28]

Wedkarz60

A ty kolego spinerzbok to zjakiej miejscowosci jestes że czesyo siedzisz na wieprzu ? Ja jestem z baranowa.
[2013-02-16 20:30]

SpinerZbok

Jestem z Sobieszyna, a właściwie byłem, bo teraz na stałe gości mnie Jasło na Podkarpaciu :) [2013-02-16 20:39]

Wedkarz60

Właśnie tak Kolego patrzę na twój profil że koło wędkarskie jasło a Ty obczajasz wieprz w tych okolicach  .  Ostatnio przezuciłem się na jeziorko w sobieszynie to po lewej stronie zaraz za stawami . Jesien cienka tam sam mały szczupak no cyba ze dwa wymiarki , teraz z wiosny mam zamiar tam na linka albo japońca zobaczyc . Na lodzik tez śmigałem w tym sezonie na to jeziorko i okonie trafiały się nawet takie pod 40 cm to cyba okonik tam jest a reszte zobacze na wiosne . pozdrawiam
[2013-02-16 20:46]

SpinerZbok

Po lewej stronie za stawami mówisz?? Chodzi Ci chyba o tzw. "Mączkowe", fajne łowisko. Pamiętam miałem najlepsze sukcesy w tej ukrytej w krzaczorach części starorzecza, tej połączonej wąskim przesmykiem z Wieprzem. Na jesieni na gumy łowiłem tam duże okonie i w hurtowych ilościach szczupaki. Co do linów to pamiętam jako młody chłopach wpuściłem do tego starorzecza chyba ze 3 wiadra maleńkich linków (schwytanych podbierakiem jesienią po odłowach na stawach). Może jeszcze któryś tam pływa ;) [2013-02-16 21:02]

Wedkarz60

No tak Kolego o to własnie jeziorko mi chodzi , na wiosne sprawdze czy teoje linki jeszcze sa ;) . pozdrawiam
[2013-02-16 21:10]

Rafael31

Z tego co sie dowiedziałem od pana z Pogonowa, suka została porzucona na wiosne i tak biegala sama, skóra i kości były ale szczeniaki wychowala, tym mnie urzekła.
też nigdy nie spotkałem kontroli na wieprzu. Ma ktoś namiary na SSR z Baranowa? 
[2013-02-16 23:20]

tpj

dzięki kolego "szutomasz" no brzana to jedna z moich ulubionych ryb osiągają spore rozmiary ale już małe osobniki walczą niesamowicie w ubiegłym roku na pod koniec sezonu wyjołem brzane z rzeki bug w broku warzyła zaledwie 1,75 a miałem wrzenie że ciągne dużo większy okaz . [2013-02-17 00:14]

ekciak

brzana to silna ryba i strasznie trudno ją podebrać
[2013-02-17 12:23]

Rafael31

Główne koryto puściło, miejscami woda przelewa sie przez pola. [2013-02-17 17:21]

Wedkarz60

Kolego jutro ci napisze na priwa nazwisko i imie 2 gości z baranowa którzy w tamtym roku kontrolwali okolice baranowa . pzdro
[2013-02-17 17:43]

sebo18041975

kontrole na wieprzu sa choc z mojego doswiadczenia wiem ze chlopaki z baranowa skupiaja sie na czarnym dole i najblizszej okolicy telefonu nie moge podac bo to ich prywatne telefony.najlepiej byloby dzwonic na policje ale oni i wiem to z autopsji strasznie wolno reaguja i maja problemy z topografia wiepsza .za pozwoleniem daje numer do mojego kolegi jarka ktory jest straznikiem w pulawach ale ma namiary na wszystkie ssr w okolicy i napewno powiadomi tych ktozy w danym dniu sa najblizej.znajac go bardzo dobrze gwarantuje ze zadnego telefonu nie zlekcewazy.790 602 789 . a najwazniejsze mosimy jezdzic nad wode bo nic tak nie zniecheca klusownikow jak nasza tam obecnosc. zla wiadomosc jest taka ze dzis znow sypie snieg i te moje jaziki oddalaja sie czasowo. [2013-02-19 13:42]