Rzeka Widawka w okręgu sieradzkim

/ 113 odpowiedzi / 20 zdjęć
jabberwokie86


Gratulacje, trzymasz poziom :)
Dzięki:) 29.02.20 na wspólnym wypadzie z kolegą luciusz-esox dobra passa została przerwana - zaliczyliśmy tylko po 1 niezaciętym braniu. Prawdopodobnie przyczyną był silny wiatr i związany z nim znaczny spadek ciśnienia. Dzisiaj przy stabilnej i praktycznie bezwietrznej pogodzie wyjąłem 2 klenie trzydziestaki:) Oprócz tego tradycyjnie kilka niezaciętych brań. Poniżej jeden z kleni:
(2020/03/04 19:40)

luciusz-esox


Nowy film po długiej przerwie :)

https://youtu.be/hHnqa-_uWY0 (2020/08/22 21:57)

Sith


Filmik nie odnaleziony, odpowiedź Googli:
"Podana fraza - https://youtu.be/hHnqa-_uWY0 - nie została odnaleziona." ;(( (2020/08/23 07:30)

Sith


Niestety powiad Widawski jest aktualnie w "czerwonej strefie", mogą być kłopoty z wędkowaniem... ;(( (2020/08/23 07:35)

jabberwokie86


Niestety powiad Widawski jest aktualnie w "czerwonej strefie", mogą być kłopoty z wędkowaniem... ;((

Ale nie ma powiatu Widawskiego, jedynie gmina Widawa, która leży w powiecie łaskim;) W czerwonej strefie znajduje się bodajże powiat wieluński, także z łowieniem na razie nie powinno być problemu;) (2020/08/23 16:35)

Sith


Sorry, faktycznie, potężny "byk" z mojej strony ;(( (2020/08/23 18:33)

oldboy


Nowy film po długiej przerwie :)

https://youtu.be/hHnqa-_uWY0
Mnie się filmik bez problemu otworzył:)
Fajne rybki i unikalny klimat Widawki.
Gratulacje (2020/08/23 22:14)

Sith


Jest nadal problem z filmem? Mnie działa normalnie pod tym adresem:

https://youtu.be/hHnqa-_uWY0
OK, teraz się otwiera. Super rybki! Gratuluję tego pstrąga! Nie przypuszczałem, że w Widawce można się ich spodziewać.
(2020/08/24 06:31)

jabberwokie86


Jest nadal problem z filmem? Mnie działa normalnie pod tym adresem:

https://youtu.be/hHnqa-_uWY0
OK, teraz się otwiera. Super rybki! Gratuluję tego pstrąga! Nie przypuszczałem, że w Widawce można się ich spodziewać.
Â
Jako ciekawostkę podam, że na wspólnej wyprawie w czerwcu tego roku na tym smym odcinku trafiłem pierwszego wymiarowego pstrąga, 31 lub 32 cm miał:) Także pstrągi są, ale mimo wszystko uważam odcinek piotrkowski za dający większą szansę;)
(2020/08/24 12:13)

jabberwokie86


Największy z dzisiejszych - 32 cm na smużaka:) Łącznie 6 kleni i jeden okoń. Wszystko na woblery. (2020/08/31 19:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lukasz345


Panowie jak na taką rzeczkę jaka jest Widawka to wasze połowy to naprawdę wielkie sukcesy
(2020/10/29 19:40)

jabberwokie86


Panowie jak na taką rzeczkę jaka jest Widawka to wasze połowy to naprawdę wielkie sukcesy
Â

Tak słabo łowimy, czy wg Ciebie tak kiepsko z rybami w Widawce?:)
Dzisiaj odwiedziłem swoją miejscówkę, kto wie, czy nie ostatni raz w tym roku. Zanotowałem co najmniej 10 brań, ale w większości takich bez przekonania. Wyjąłem na wobler jednego klenia i jednego jazia - amatora obrotówek:) Oba poniżej wymiaru. Okołowymiarowy kleń spiął się po krótkim holu. Poza wspomnnianym jaziem wszyskie brania na woblery. (2020/11/09 17:19)

Lukasz345


W Widawce to bardzo słabo z rybami, kiedyś jeszcze jak w warcie były ryby to na warcie były efekty a w widawce było słabiutko, widawka to niewielka rzeczka (2020/11/11 19:43)

jabberwokie86


W Widawce to bardzo słabo z rybami, kiedyś jeszcze jak w warcie były ryby to na warcie były efekty a w widawce było słabiutko, widawka to niewielka rzeczka

Trudno mi powiedzieć, jak było kiedyś, ale obecnie, na podstawie własnych doświadczeń, powiedziałbym, że spośród głównych rzek okręgu sierdzkiego Widawka jest najatrakcyjniejsza. Pomijam Ner, w którym łowiłem ze 2 lub 3 razy i właściwie go nie znam. Oczywiście nie mamy tu do czynienia z jakimś eldorado. Niemniej jednak w tym sezonie zdecydowanie najlepsze wyniki miałem właśnie w Widawce:) (2020/11/11 20:36)

Sith


(...)widawka to niewielka rzeczka
Co nie oznacza, że nie ma w niej ryb i to wcale nie wstydliwych rozmiarów.
Co ja gadam, co ja gadam... popieram zdanie @Lukasz345 - w Widawce nie ma ryb - będzie mniejsza konkurencja ;))
(2020/11/12 12:04)

Lukasz345


Panowie to co pływa w widawce to jest drobnica, te kleniki czy tam te okonki, dla mnie kleń kilo , póltora to jest niewielki a co dopiero te maleństwa co pływają w widawce, trzeba w życiu połapać trochę dużych ryb , żeby ręce bolały od wyciągania ,żeby pewnie rzeczy zrozumieć. Parę razy doszły do mnie słuchy o brzanach ,które były na wędce nie wyjętych i to dużych i na widawce. Pozdrawiam serdecznie (2020/11/13 21:32)

Lukasz345


Podobno członek kadry parę ładych lat temu miał na wędce na widawce brzanę z pięć kilo ale się nie udało. Pozdrawiam (2020/11/13 21:41)

jabberwokie86


Brzany sam widziałem w Widawce 2 lub 3 lata temu. Raczej nie tak duże, "na oko" oceniłbym jedną na 50 cm, drugą na 60 cm (była przynajmniej o głowę dłuższa od pierwszej). Ładne klenie też widziałem, niestety skusić się nie dały. W każdym razie wrzucam zdjęcie dzisiejszego amatora woblerów:
(2020/11/13 22:16)

Lukasz345


Ja to bym się skupił na brzanach, latem wieczorem czasami widać jak się spławiają i tam trzeba łapać, a że są to wiem i tylko nie ja ,tylko trzeba wymacać miejsca w których są te ryby przebywają zawsze w tych samych miejscach, czyli jak znajdzie się miejsce, to będziecie łapać wiele lat a później fotka z barwanką ze trzy kilo
Pozdrawiam (2020/11/14 18:30)

jabberwokie86


Dziś klenie nie dopisały, ale na posterunku był on:) (2020/11/23 17:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lukasz345


Chciałbym coś powiedzieć ,coś o technice łapania choć doświadczenie mam bardzo małe i złapałem w życiu bardzo mało ryb ,tylko woblery, wobler spływa z wodą z prądem nie ściągamy go, spływa łukami z prądem , stawiamy woblery w miejscu w prądzie nie ściągamy (2020/11/30 18:37)

Lukasz345


Pozdrawiam Wszystkich
(2020/11/30 18:41)