Zaloguj się do konta

Rzeka Widawka w okręgu sieradzkim

utworzono: 2018/03/18 14:30
luciusz-esox

Kontunuując porządki forumowe i jako, że sprawdziło się to z Grabią zakładam nowy wątek do dyskusji o tej urokliwej rzece :)

Piszemy tu o odcinku znajdującym się w okręgu sieradzkim.

Dziś zaliczyłem moją pierwszą wizytę w tym roku nad Widawką ze spinem w dłoni. Okolice Podgórza. Woda wysoka i mętna. Wyników brak. Natomiast bardo dużo większych zwierząt napotkane. W tym żurawie - zaczy wiosna tuż, tuż! [2018-03-18 14:30]

luciusz-esox

Tytułem uzupełnienia - obwód sieradzki obejmuje rzekę na odcinku:

- od mostu drogowego w miejscowości Zagrodniki fo ujścia do rzeki Warta [2018-03-18 14:39]

jabberwokie86

Wczorajszy wypad nad Widawkę zaowocował kleniem 30 cm, szczupakiem 50 cm i jeszcze jednym, mniejszym klenikiem:) [2018-07-01 11:36]

jabberwokie86

A tutaj szczupak:) [2018-07-01 11:37]

Lodzianin18

Fajne rybki ;) [2018-07-01 18:49]

oldboy

Daję łapki za fotki. Oby tak dalej :)
A jak tam woda w Widawce? Niska, jak w Grabi? [2018-07-01 22:27]

jabberwokie86

Daję łapki za fotki. Oby tak dalej :)
A jak tam woda w Widawce? Niska, jak w Grabi?

Raczej tak, może nie jakoś tragicznie niska, ale miejscami była mocno płytka:) Jednak Widawka daje większe szanse na konkretną rybę niż Grabia:) [2018-07-03 12:07]

oldboy

...może nie jakoś tragicznie niska, ale miejscami była mocno płytka:)
Skoro była dość płytka, to czy widać było jakiś białoryb?
[2018-07-03 22:42]

jabberwokie86

...może nie jakoś tragicznie niska, ale miejscami była mocno płytka:)
Skoro była dość płytka, to czy widać było jakiś białoryb?
Â

Coś tam było widać, ale raczej nic specjalnego - trochę drobnych kleni i być może jelców (w zeszłym sezonie złapaliśmy kilka na spinning). Miejscami jest tam trochę dołków i przykos, więc pewnie większe ryby też się trafiają:) W zeszłym roku, ale na innym odcinku widziałem (niestety nie złowiłem) nawet dwa chyba dość rzadkie gatunki, nie tylko w Widawce, ale ogólnie w wodach sieradzkich.
[2018-07-05 21:43]

chudymb2

Za pozwoleniem Pawła złowiony tydzień temu [2018-07-07 17:52]

chudymb2

Widawka oczywiście ,a pływają większe .Miejsca nie podam [2018-07-07 17:54]

...może nie jakoś tragicznie niska, ale miejscami była mocno płytka:)
Skoro była dość płytka, to czy widać było jakiś białoryb?
ÂÂ

Coś tam było widać, ale raczej nic specjalnego - trochę drobnych kleni i być może jelców (w zeszłym sezonie złapaliśmy kilka na spinning). Miejscami jest tam trochę dołków i przykos, więc pewnie większe ryby też się trafiają:) W zeszłym roku, ale na innym odcinku widziałem (niestety nie złowiłem) nawet dwa chyba dość rzadkie gatunki, nie tylko w Widawce, ale ogólnie w wodach sieradzkich.
Â

Obstawiam, że masz na myśli brzanki? [2018-07-07 23:42]

Za pozwoleniem Pawła złowiony tydzień temu

50tka? [2018-07-07 23:43]

chudymb2

Nie było miary ale grubo 40+ [2018-07-08 07:01]

jabberwokie86

...może nie jakoś tragicznie niska, ale miejscami była mocno płytka:)
Skoro była dość płytka, to czy widać było jakiś białoryb?
ÂÂÂ

Coś tam było widać, ale raczej nic specjalnego - trochę drobnych kleni i być może jelców (w zeszłym sezonie złapaliśmy kilka na spinning). Miejscami jest tam trochę dołków i przykos, więc pewnie większe ryby też się trafiają:) W zeszłym roku, ale na innym odcinku widziałem (niestety nie złowiłem) nawet dwa chyba dość rzadkie gatunki, nie tylko w Widawce, ale ogólnie w wodach sieradzkich.
ÂÂ

Obstawiam, że masz na myśli brzanki?

Owszem:) Drugi gatunek to świnki. [2018-07-08 11:11]

luciusz-esox

Widawka oczywiście ,a pływają większe .Miejsca nie podamÂ

A, że zapytam z ciekawości wrócił do wody? [2018-07-08 13:42]

chudymb2

Nie wiem nie było mnie tam.Udostępniłem zdj za zgodą Pawła,ale ,,raczej,,tak jak go znam. [2018-07-08 14:29]

...może nie jakoś tragicznie niska, ale miejscami była mocno płytka:)
Skoro była dość płytka, to czy widać było jakiś białoryb?
ÂÂÂÂ

Coś tam było widać, ale raczej nic specjalnego - trochę drobnych kleni i być może jelców (w zeszłym sezonie złapaliśmy kilka na spinning). Miejscami jest tam trochę dołków i przykos, więc pewnie większe ryby też się trafiają:) W zeszłym roku, ale na innym odcinku widziałem (niestety nie złowiłem) nawet dwa chyba dość rzadkie gatunki, nie tylko w Widawce, ale ogólnie w wodach sieradzkich.
ÂÂÂ

Obstawiam, że masz na myśli brzanki?

Owszem:) Drugi gatunek to świnki.

Widziałem fotkę brzany ale to już ładnych parę lat temu. W zeszłym roku zasadzałem się w jednym miejscu, ale nie było ich tam jednak. Z ciekawości jakie były rozmiarowo? Na priv mogę strzelić w ciemno gdzie je widziałeś :) [2018-07-08 21:36]

jabberwokie86


Owszem:) Drugi gatunek to świnki.

Widziałem fotkę brzany ale to już ładnych parę lat temu. W zeszłym roku zasadzałem się w jednym miejscu, ale nie było ich tam jednak. Z ciekawości jakie były rozmiarowo? Na priv mogę strzelić w ciemno gdzie je widziałeś :)Â
No to czekam na strzał;) Co do wielkości, myślę że miały ok. 50 cm, jedna była trochę większa od drugiej (mniej więcej o długość głowy). Na pewno nie były to medalowe okazy, ale sam ich widok (dla mnie pierwszy w życiu) był nie lada atrakcją:)
[2018-07-09 09:51]

luciusz-esox

https://www.youtube.com/watch?v=1WDVtD7V4qs

Taki niewielki kleniowy spinningowy "zDziś" [2018-07-30 15:09]

Sith

Aż dziw, że biorą w taki upał i to w płytkiej wodzie...
Gratulacje! [2018-07-31 07:07]

luciusz-esox

Aż dziw, że biorą w taki upał i to w płytkiej wodzie...
Gratulacje!

W sumie nie ma czego gratulować bo nawet sieradzkego wymiaru nie ma. Ale, że to mój największy w tym roku z tutejszych wód to został pamiątkowo uwieczniony. A co do upału, o 5 rano jest jeszcze całkiem znośnie ;) [2018-07-31 19:18]

luciusz-esox

Obiecałem to i jest :)

Zapraszam do oglądania jak i komentowania ;)

https://youtu.be/9SFkK0Y1o0A

[2018-10-07 20:11]

oldboy

Choć jestem już dość "leciwy", to nigdy NIE BYŁEM jeszcze nad Widawką :(
Może w przyszłym sezonie(?)
Za filmik -"plusik" :) [2018-10-07 21:11]

Sith

Lucjuszu, filmik extraklasa. Czekamy na część 2. :)) [2018-10-08 07:31]

luciusz-esox

Na dzisiejszym pieszym lornetkowo-fotograficznym spacerze z Jabberwokie'em wzdłuż uroczej rzeki Widawki w okręgu sieradzkim zaobserwowaliśmy pierwszy raz w życiu sporą ciekawostkę - patrol samochodowy straży rybackiej PZW Sieradz (pojazd stosownie oznakowany).
Osobiście bardzo cieszy mnie obecność strażników w terenie. Oby więcej! [2019-01-20 23:08]