Zaloguj się do konta

Rzeka Widawa województwo dolnośląskie

utworzono: 2009/10/19 14:25
merdoczek22

Witam wszystkich Kolegów po kiju!!! Szukam informacjii na temat rzeki Widawa na odcinku psie pole -Krzyżanowice i najbliższe miejscowości przez które rzeka płynie. Pare dni temu wybrałem się troszke powędkować w tej rzece i wyniki pomimo zimnej juz pory były dobre. Złowiłem kilka ładnych płoci i małe leszczyki z krąpiami. Oczywiście wszystkie rybki trafiły spowrotem do wody. Czy ktos z Was łowił na tej rzece i chciałby się podzieli cennymi informacjami na temat widawy to będe wdzięczny! Najbardziej interesowały by mnie dobre miejscówki w okolicach Krzyżąnowic i Psiego pola! [2009-10-19 14:25]

Matys24

Dużo słysze o Widawie ale nigdy na niej nie łowiłem. Może kolega z Dolnegoląska odwiedza też odre? Ostatnimi czasy ładny leszcz się trafia [2009-10-20 13:01]

szczupior

Bardzo dobre wyniki osiąga się na odcinku od ujścia r.Dobra do met.kładki na starym progu Widawy(idąc w dół rzeki)na wysokości Sołtysowic.Przede wszystkim przepływanka z długiego kija 6-8m.Nęcimy kulami z robactwem i spuszczamy zestaw do 50m w dół .Pierwsze brania w kulach ale po paru rybach brania na 20-50 metrze od stanowiska(spławiki z długą anteną)

Przytrzmanie zestawu nie jest regułą! czasami puszczanie na ,,wleczonego" daje więkrze efekty.wiosna i jesień to przede wszystkim jazie do 1,5 kg ;duża płoć;kleń;jelec i troche ładnego krąpia;bardzo rzadko leszcz

latem łowimy do momentu wschodu slońca a popołudniu(póżnym do ciemka :) )

w pozostałych porach nie ma sensu :).Największe swoje ryby wyjąłem na Widawie w nocy ale to już inny temat.Pozdrawiam Jarek

 

 

[2010-02-25 09:21]

pluszowy

A jak wygląda aktualny poziom wody na Widawie? Da się jeszcze podejść do brzegu suchą nogą?
A przy okazji wspomnianego przez Ciebie odcinka - gdzie najlepiej zostawić samochód?
[2010-02-25 09:51]

szczupior

Samochodem dojedziesz od Sołtysowic(przez dzialki)i zostawisz auto za wałem tak żeby je widziedż.Widawa troche opada.Jak wygląda teraz w tamtych okolicach...to nie wiem :)

Osobiscie przejde sie w sobote na rzeke w okolicach most autobusowy-w góre rzeki od strony Kowal.Odradzał bym narazie wszelki bliskie podjazdy samochodem w okolicach rzeki...można sie zapaśc po osie

[2010-02-25 10:29]

pluszowy

Odwiedziłem dziś Widawę ze spinningiem.
Odcinek od mostu na drodze 342 do ujścia do Odry.
Ryb co prawda nie widziałem (poza martwym amurem wyrzuconym na brzeg), ale było fajnie. Dziki odcinek rzeki meandrującej wśród lasów na peryferiach dużego miasta to coraz rzadszy widok.
[2010-02-27 21:52]

pluszowy

Ujście Widawy do Odry
[2010-02-27 21:53]

pluszowy

I wspominany wcześniej amurek.
Swoją droga ciekawe skąd się tam wziął i dlaczego był martwy. Podejrzewam, że to ofiara zimy.
[2010-02-27 21:54]

maciejsnow

A nie wiecie koledzy jak odcinek widawy w zbytowej wyglada ?? [2010-02-27 22:32]

szczupior

Wczoraj przed południem również byłem na Widawie ale tylko z pieskiem.Rzeka byla wysoko ale można rzec ,że jeszcze w korycie.płynela na jakieś 8-10g.wieczorem kiedy jechałem  do miasta już niestety wyłaziła z koryta.Trzeba poczekać aż poziom sie ustatkuje

w Zbytowej dawno nie bylem ale myśle i oceniam że ciężko będzie podejść do głównego koryta.Jak sprawdze ujście Mlynówki do Widawy to dam znać :)(Wilczyce)

Śliczne fotki z tej naszej rzeczki :) pozdrawiam Jarek

[2010-02-28 08:23]

szczupior

Widawa w okolicach Psiego Pola niestety już pod wałami i idzie wolno w góre :( [2010-02-28 10:58]