Rzeka Warta -Warta Sieradz

/ 291 odpowiedzi / 31 zdjęć
Crocop80

Mam takie pytanie, w jakich miejscach najlepiej szukać jazia i klenia.Na co go łowić,czym nęcić?Nie wiem gdzie robie błąd ,ja szukam miejsc ze spokojną wodą,łowie też z główek gdzie woda kręci.Łowie na przystawkę spławikową i na ciężko bez koszyka z oliwką przelotową.Próbowałem na kukurydze, złowiłem tylko małego jazia.Na robaka zero brań.Nęciłem kukurydzą i grochem po jednej dwie garści na miejscówke.Czekam na jakieś porady:)ewentualnie Wasze spostrzeżenia.Pozdrawiam... (2014/04/11 21:21)

użytkownik108412

Dzisiaj jaż 40 cm i 6 kleni, ale klenie poniżej 30 cm. Wszystko na kuku, ogólnie dzień słaby, ale po drugiej stronie rzeki widziałem jak gościu wyciągał siatkę, to miał kilka jaźwic (2014/04/12 22:21)

Kowal73

Mam takie pytanie, w jakich miejscach najlepiej szukać jazia i klenia.Na co go łowić,czym nęcić?Nie wiem gdzie robie błąd ,ja szukam miejsc ze spokojną wodą,łowie też z główek gdzie woda kręci.Łowie na przystawkę spławikową i na ciężko bez koszyka z oliwką przelotową.Próbowałem na kukurydze, złowiłem tylko małego jazia.Na robaka zero brań.Nęciłem kukurydzą i grochem po jednej dwie garści na miejscówke.Czekam na jakieś porady:)ewentualnie Wasze spostrzeżenia.Pozdrawiam...

Witaj Tomku, moja metoda połowu to przeważnie spining, czyli obchód wody i kontakt z wędkarzami po drodze jej brzegu, mogę Ci ino podpowiedzieć na którym odcinku Warty są wyniki w postaci białej rybki,,tzw.na lekko... ...Biskupice-Małków :) ten groch to już trop :) (2014/04/12 22:36)

Crocop80

Nigdy tam nie łowiłem a jak się sprawa ma z białorybem  w okolicach mostu kolejowego"Sieradz Warta".Jakie macie wyniki?Drapieżnik również mnie interesuje ,na tym odcinku rzeki.Łowie na spinning  zaczynam od maja oczywiście szczupak:) (2014/04/13 10:29)

Pietrzak

Jeśli chodzi o białą rybę, to na przystani kajakowej obecnie można złowić krąpie, płocie, ukleje, zdarza się wyciągnąć leszczyka, wzdręgę. Kleń/Jaź tłucze drobnicę jak głupi, na rzece podają głownie małe sztuki pod 30cm. Jeśli chodzi o metodę połowu to nie ma reguły, jednego dnia lepsza jest przepływanka innego DS.   (2014/04/13 13:01)

użytkownik108412

Dzisiaj był dobry dzień cztery jazie 37,38,43 i 51 cm i dwa spięte, brań sporo (2014/04/26 22:59)

użytkownik108412

wczoraj jazik 37 cm dziś jazie 38 i 40 cm i szczupaczek niemiarowy na spina 45. Ale widzę, że nikt się tiu nie udziela, więc nie widzę sensu więcej zdradzać swoich wyników. Miałem nadzieję, że wraz z wędkarzami z okolicy będziemy publikować swoje sukcesy znad naszej Warty, ale każdy woli raczej ukrywać przed innymi co w rzece pływa. Zatem idę w ślady zatem wątek można zamknąć (2014/05/03 22:59)

użytkownik108412

wczoraj wróciłem nawalony wchodzę na forum i znów nikt nic nie pisze to się trochę wkurzyłem, ale chyba można mi wybaczyć. Dziś jaź 48 cm ale tylko jedno branie dzisiaj ryba nie żerowała. No przynajmniej u mnie. Mimo wszystko podtrzymuję, że odwiedzający ten temat mogliby się trochę uaktywnić (2014/05/04 22:10)

Kowal73

Witam wszystkich:)
 Majówka jak rozpoczęta tak już zakończona, teraz ino za i co tydzień, na rybaczkę będzie można jechać :)Dziś objazd rzeki ze spinem, Sieradz -  Biskupice - Małków...., ale lipa, dwa okonki, dwa szczupaki, wszystko krótkie i dalej pływa. Podczas wędrówki w dół rzeki, na żywca dwóch wędkarzy złowili po szczupaku, powiadali że wymiarowe. (2014/05/04 22:11)

użytkownik108412

Dzisiaj Jasiek 43 cm i maluch 34 cm. Czy łowi ktoś z was cokolwiek innego oprócz jazi w tej rzece? Bo ja zaczynam mówić, że nie idę na ryby tylko na jazie. Rybostan warty w okolicach Sieradza jest fatalny (2014/05/08 23:32)

mirek2000

Odcinek w okolicach Konina również jaziami usłany. Ewentualnie krapie i płotki.
Zastanawia mnie brak leszczy, słyszałem w tym roku tylko o pojedyńczych sztukach. (2014/05/09 12:53)

BlueFisherman

Witam

Melduje udany wypad nad
rzekę Wartę w miejscowości Sieradz Warta z dnia 14.07.14r. na 15.07.14r. (Od 4:00 I dnia do 7:00 II dnia)

Wynik: 25 Leszczy (15-26cm) 1 Certa (30cm) 4 Płocie (15-21cm) 3 Klenie (22-24cm) 3 Ukleje (15cm) 2 Jelce (21cm) 1 Jaź (25cm) 1 Okoń (15cm). Wędkarstwo gruntowe (feeder) - koszyczek trójkątny 40g z zanętą Lorpio Feeder Medium połączona z Lorpio Magnetic Bream River z atraktorem zapachowym Traper Płoć Specjal. Łowisko zostało dodatkowo wstępnie zanęcane , a następnie donęcane kulami zanęty Lorpio Magnetic Bream River z atraktorem zapachowym Traper Płoć Specjal połączonej z gliną wędkarską (Proporcja 1:1 - 2kg zanęty i 1kg g.rozpraszającej z 1kg g.wiążącej). Przynęta: biały robak. Przypon: 0,10. Haczyk: 16. Pogoda stała: ciepło, duże i małe zachmurzenie.

W nocy brało słabiej. Równo o północy złowiłem suma. Nie jest on tutaj wpisany, gdyż miał 35cm (C&R). Jest więc niewymiarowy, troszkę mu zabrakło ;)

Ciekawostką jest to, że o 12:00 musiała mi wziąć niezła ryba. Być może moja ryba życia. Wędka wygięła się na odcinku 2/4 co nie często się zdarza, gdyż moja wędka feederowa jest bardzo sztywna, o c.w. do 150g. Wędzisko wyskoczyło z podpórki rzecznej (wbijanej w ziemie, dla wędek stawianych w okolicach pionu). Gdyby mnie przy tym nie było to nie miał bym wędki a o rybie już nie wspomnieć :/

Ryby brały znakomicie. No może przynajmniej mi. Inni niestety kiepsko wokół mnie. Być może przesądziła o tym metoda połowu (ja grunt, oni spławik) choć wnioskuje, że przyczyną zerowych wyników u kolegów obok było brak użycia zanęty. Osobiście czuje się coraz lepiej na tym łowisku. Powoli je "rozgryzam". Wiele razy tam byłem i za każdym razem małe ryby. Teraz jest inaczej. Jak widać przyszedł nareszcie czas na zmiany ;) Oby tak było kolejnym razem ....

Przyszłym tam wędkującym życzę połamania.
Pozdrawiam
(2014/07/15 19:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

BlueFisherman

Zdjęcie nie jest zbyt piękne, ale oddaje to co było na łowisku.
(2014/07/15 20:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Crocop80

Witam!gratuluje kolego pieknie połowiłęś.Ja również jeżdże w to miejsce ,rzadko ale zagladam w miare możliwości.(jestem z Pabianic)Jak do tej pory nie moge pochwalić się takimi wynikami,  umnie kilka sztuk drobnicy mam nadzieje ,że to sie zmieni.Jak wygląda sytuacja z drapieżnikiem?Pozdrawiam... (2014/07/15 21:42)

użytkownik108412

do tego to doszło, że ludzie uważają za sukces łowienie w sieradzkiej Warcie takiej drobnicy. Mój dziadek by się uśmiał a mnie już tylko ogarnia smutek (2014/07/15 22:48)

Crocop80

LEPIEJ NIE BĘDZIE W WARCIE BO NIBY JAKIM CUDEM??? (2014/07/16 18:21)

BlueFisherman

O drapieżnikach niestety brak konkretnych informacji. Z tego co wiem i co widzę to wielu tam spinningistów ale z jakim efektem ......

Pozdrawiam (2014/07/16 19:44)

BlueFisherman

Co do mojego wyniku z nad Warty to myślę, żę trzeba się cieszyć z tego co jest. Od 5 lat już tam jeżdżę i uwierzcie, że za każdym razem jedno wielkie dno. Łowienie po 100 albo 150 uklei niestety nie rajcuje. Przynajmniej mnie. A wiele razy wracałem tyle kilometrów do Pabianic (pociągiem albo autem) z niczym, o kiju. Na spinning byłem także tam wiele razy i zero. Myślę, że jak na ten odcinek rzeki to jest i tak wielki sukces. Czekałem i wreszcie się doczekałem poprawy. Według mnie ważne że brało i to praktycznie cały czas i to nie była ta cholerna drobnica co za każdym razem. Jest inaczej, może kolejnym razem będzie jeszcze lepiej, ale na okazy z prawdziwego zdarzenia liczył nie będę.

Pozdrawiam (2014/07/16 19:55)

użytkownik108412

ok przecież to nie był zarzut. Po prostu takie warunki nam zgotowali okoliczni "wędkarze" i jeb...! pzw i straże z łódzkiego. Mój dziadek, którego powyżej wspomniałem spędził życie nad sieradzką Wartą, której kawałek widać na twoim zdjęciu (dalej nie trzeba było wychylać nosa, bo po co skoro na miejscu był raj). Chodził sobie chłopina do 2 km w dół rzeki od mostu i łowił na przepływankę jazie i świnki setki w sezonie a wśród nich jaźwice, które nie mieściły się w miednicy. Takie ponad 60-tki łowił systematycznie. Takie to było życie. Były w Sieradzu nazwiska znane w Polsce z osiągnięć. To co my mamy teraz to jest krajobraz po katastrofie ekologicznej.  (2014/07/16 21:12)

pike2

Wszyscy wedkarze których spotykam nad rzeką mówio że przyczyną naszego rybostanu jest zalew Jeziorsko, na tamie nie ma zadnej przepławki, no i bardzo obwiniają rybaków, którzy na Jeziorsku uprawiaja ryboustwo. Jeden wedkarz mi nawet powiedział, że podobno maja podpisaną umowę z Łódzkim zoo i muszą im dostarczyc 110ton ryb rocznie, czy to prawda, tego nie wiem, wiem jedno, jeśli to prawda to lepiej nie bedzie u nas. (2014/07/16 22:01)

Kowal73

Wszyscy wedkarze których spotykam nad rzeką mówio że przyczyną naszego rybostanu jest zalew Jeziorsko, na tamie nie ma zadnej przepławki, no i bardzo obwiniają rybaków, którzy na Jeziorsku uprawiaja ryboustwo. Jeden wedkarz mi nawet powiedział, że podobno maja podpisaną umowę z Łódzkim zoo i muszą im dostarczyc 110ton ryb rocznie, czy to prawda, tego nie wiem, wiem jedno, jeśli to prawda to lepiej nie bedzie u nas.

Tak, to prawda, jeszcze więcej na ten temat można usłyszeć będąc w miejscowości Pęczniew i okolic,gdzie rybę można tam normalnie z ulicy sobie kupić. (2014/07/16 22:45)

gnusmas

tutaj sie zgodze z kolega nie jestem jeszcze dziadkiem ale 30lat temu miałem 13lat i jezdziłem pociagiem do sieradza warty to cały pociag był pełen wedkarzy i wyscig na miejscowki:).robaki na miejscu były koło jednostki wojskowej przy osadnikach jedno odgarniecie ziemi i gnojaki jak marzenie  a rybki brały pieknie pod wysokim napieciem tzw..a na 1 maja komplet szczupakow fachowcy mieli .a koszyczkow wtedy nie było i zanet takich jak teraz peczak i przeniczka :)piekne czasy tylko umiejetnosci wtedy jeszcze nie było eh (2014/07/17 07:40)

użytkownik108412

oczywiście jeziorsko to zaraza przeklęta, mam systematyczne marzenia senne o tym, że zapora wylatuje w powietrze:) Poniżej zapory ryby jeszcze jako tako, bo mają kontakt z Odrą. Niemniej w Polsce jest mnóstwo zapór i nie jest powiedziane, że wszystkie rzeki powyżej zbiorników są tak wybite z ryb jak Warta. Można zachować zadowalający rybostan prowadzą po prostu gospodarkę ochronną. Dlatego właśnie piszę, że w zastanych warunkach po wybudowaniu jeziorska za brak ryb odpowiadają wędkarze mięsiarze (99% populacji) a to za sprawą nieróbstwa zasranego pzw (np ze wszystkich dziadowskich kół z Sieradza) i braku nadzoru (pzw, straże, policja i ble ble ble i tak dalej) (2014/07/17 13:25)