Zaloguj się do konta

Rzeka Warta -Warta Sieradz

utworzono: 2011/12/25 11:22
prowinski

Ja złowiłem jednego małego sandacza na oko 20/25cm, kilka okoni jak dłoń, niektóre były mniejsze od  rzucanej gumy :-) . Co do sezonu 2013 to głównie spędzałem go na sulejowie, na Warcie kilka wypadów, głównie przy tamie i przy moście z drugiej strony, efekty, leszczyki małe, japońce, jazie i klenie takie pod 50cm, mnóstwo niewymiarowych pistoletów i różnej wielkości okoni. Pierwszy raz na Warcie złowiłem Amury, waleczna ryba szczególnie na delikatnym zestawie. Zresztą sezonu nie oceniam pod kątem ryb, a wypoczynku i odreagowania od codzienności. Pozdro.
[2014-01-03 18:12]

Dzisiaj pierwszy na prawdę dobry dzień na rybach, bo wyciągnąłem bardzo grubą samicę Jazia 53 cm. Do tego drugi chudy samczyk 39 cm. Miałem jeszcze jednego byka, ale zerwał żyłkę, było jeszcze kilka brań jazi, ale zmarnowane. Wszystko na kuku, ryba się ruszyła wreszcie na płytszą wodę, takie łowienie lubię. Nie ma fotek nie wziąłem aparatu ani nawet telefonu, a żałuję, bo większa jaźwica była bardzo gruba dodatkowo brzuchol wypchnięty od ikry. Rybki odbędą tarło, bo odpłynęły w dobrej formie i tak trzymać [2014-03-30 23:21]

Dzisiaj jaź 40 cm rzeka Warta [2014-03-31 17:49]

Crocop80

Gratuluje koledze,ja też byłem 30.03 niestety bez brań.Łowiłem na groch i czerwonego robaka.Czy te jazie kolego złowiłeś w pobliżu mostu kolejowego na Warcie? [2014-03-31 19:54]

Crocop80

Jaką metodą łowiłeś? [2014-03-31 19:56]

Ja też się nachodziłem, prawdę mówiąc już w lutym zacząłem i była totalna masakra. Pierwszego jazia ok 40 cm złowiłem dopiero 12 marca, na ok 20 wyjść nie miałem nawet brania porządnego no to lekko się zniechęciłem. No ale niedziela przywróciła mi nadzieję, wychodziłem swoje i rybki wreszcie namierzyłem. Łowiłem jakiś km w dół okolice jednostki wojsk.W tym sezonie zacząłem łowić na 2 wędki, jedna to ds a druga przystaweczka blisko brzegu. Na obie wędki były brania. Nęciłem luźną kuku. Ryby wyraźnie wyszły na słońce na płytszą wodę, zabawa trwałą ok 1,5 godz, później zniknęły. Pewnie przyszły tu na żer, a potem albo odeszły do swojej kryjówki, albo jest jeszcze opcja, że wydra je wystraszyła, boi chyba widziałem france [2014-04-01 01:04]

Crocop80

Fajnie! a co zakładałeś na haczyk jeśli można wiedzieć.Bo ja próbowałem wszystkiego co miałem w swoim arsenale:) ale nie udało sie przechytrzyć rybki.Może innym razem:)
[2014-04-01 21:24]

Kowal73

Ja też się nachodziłem, prawdę mówiąc już w lutym zacząłem i była totalna masakra. Pierwszego jazia ok 40 cm złowiłem dopiero 12 marca, na ok 20 wyjść nie miałem nawet brania porządnego no to lekko się zniechęciłem. No ale niedziela przywróciła mi nadzieję, wychodziłem swoje i rybki wreszcie namierzyłem. Łowiłem jakiś km w dół okolice jednostki wojsk.W tym sezonie zacząłem łowić na 2 wędki, jedna to ds a druga przystaweczka blisko brzegu. Na obie wędki były brania. Nęciłem luźną kuku. Ryby wyraźnie wyszły na słońce na płytszą wodę, zabawa trwałą ok 1,5 godz, później zniknęły. Pewnie przyszły tu na żer, a potem albo odeszły do swojej kryjówki, albo jest jeszcze opcja, że wydra je wystraszyła, boi chyba widziałem france



Powitać,,,na pompce jak kolega połowi na groch, to może już efekty będą, się tam już sypie,,,czyli pierw posiać potem plony zbierać :), ja czekam na Maja,,moja metoda połowu to spining, ale już też teraz zacząłem przygodę z karpiem :), pozdrawiam :) [2014-04-02 00:29]

Fajnie! a co zakładałeś na haczyk jeśli można wiedzieć.Bo ja próbowałem wszystkiego co miałem w swoim arsenale:) ale nie udało sie przechytrzyć rybki.Może innym razem:)

ja na kukurydzę [2014-04-04 18:34]

krisstoff77

[2014-04-05 13:18]

krisstoff77

Jaziorki biora koledzy Wczoraj i przed wczoraj połowiłem Takie po 41 cm takze sie trafily Na przepływanke Przyneta pinka
[2014-04-05 13:20]

Dzisiaj 3 jaźwice i to takie jota w jotę po 38 cm. A brań miałem ze 30 tak więc skuteczność nie powala na kolana [2014-04-06 21:21]

Dzisiaj ciąg dalszy dobrych brań. 5 jaźwic od 37 do 43 cm i jedna spięta, wszystko na kuku [2014-04-07 18:53]

roobcio

Tatamarcelka, zazdrosny nigdy nie byłem, tym bardziej o ryby, ale jak czytam Twoje posty to coś we mnie "pęka" :-) Parę razy przy moście kolejowym w Sieradzu na wiosnę kombinowałem na przystawkę, nęciłem, ale bez rezultatu... jakieś płoteczki i jelce się czepiały, czasem niewymiarowy kleń. Łowisz na feederka? Jakiejś szczególnej zanęty używasz? Pozdrawiam i gratuluję ;-)
[2014-04-07 22:19]

Witam robcio. Rzeczywiście ostatnio dopisuje mi szczęście, ale to chyba nagroda za wytrwałość, bo zanim przyszły wyniki, byłem paręnaście razy nad rzeką z wynikiem na 0. Aktualnie nie stosuję żadnych cudów, sypię luźną kukurydzą i na haczyku tez tylko kuku. Sypię bardzo mało, tak żeby tylko rybce zasygnalizować, że szykuje się wyżerka, ale nie chcę przekarmić, za mało ryby jest żeby wrzucać do wody więcej towaru. Wczoraj i dziś na łowienie poświęciłem po 1 puszce kuku i nic więcej. Z tym, że dzisiaj nie łowiłem stacjonarnie, tylko szedłem z wodą i po złowieniu ryby schodziłem dalej. w sumie złowiłem 5 jazi w 4 różnych miejscach. 3 jaśki na ds a 2 na przystawkę. Trzeba szukać w pobliżu brzegu na granicy spokojnej wody i nurtu. Zauważyłem, że teraz najczęściej biorą średniaki, nie wiem gdzie te byczki. Rybki się jeszcze nie wytarły toteż wszystkie wróciły do wody. Wrzucam fotkę największego jazia z dzisiaj

[2014-04-07 22:47]

Crocop80

Witam!gratuluje koledze ładnych rybek,też łowie na tym odcinku Warty, chociaż nie tak często.Nie mam jak narazie takich efektów ,no ale będe próbował.Dopóki przynęta w wodzie zawsze jest szansa;)Pozdrawiam... [2014-04-08 10:12]

Po paru dniach przerwy dziś wybrałem się na rybki, ale słaby dzień był i nieprzyjemnie zimno. Jeden jazik 37 cm i klenik 30 [2014-04-11 20:01]

Crocop80

Ja też dzisiaj byłem mały jazik i płotka.Słyszałem od jednego gościa ,że niektórzy połowili w tym tygodniu ładnych jazi po pięć,sześć sztuk  takich ponad kilogram.Ciekawe czy faktycznie... [2014-04-11 20:54]

możliwe bo na prawdę nieźle brały [2014-04-11 21:08]

Crocop80

Mam takie pytanie, w jakich miejscach najlepiej szukać jazia i klenia.Na co go łowić,czym nęcić?Nie wiem gdzie robie błąd ,ja szukam miejsc ze spokojną wodą,łowie też z główek gdzie woda kręci.Łowie na przystawkę spławikową i na ciężko bez koszyka z oliwką przelotową.Próbowałem na kukurydze, złowiłem tylko małego jazia.Na robaka zero brań.Nęciłem kukurydzą i grochem po jednej dwie garści na miejscówke.Czekam na jakieś porady:)ewentualnie Wasze spostrzeżenia.Pozdrawiam... [2014-04-11 21:21]

Dzisiaj jaż 40 cm i 6 kleni, ale klenie poniżej 30 cm. Wszystko na kuku, ogólnie dzień słaby, ale po drugiej stronie rzeki widziałem jak gościu wyciągał siatkę, to miał kilka jaźwic [2014-04-12 22:21]

Kowal73

Mam takie pytanie, w jakich miejscach najlepiej szukać jazia i klenia.Na co go łowić,czym nęcić?Nie wiem gdzie robie błąd ,ja szukam miejsc ze spokojną wodą,łowie też z główek gdzie woda kręci.Łowie na przystawkę spławikową i na ciężko bez koszyka z oliwką przelotową.Próbowałem na kukurydze, złowiłem tylko małego jazia.Na robaka zero brań.Nęciłem kukurydzą i grochem po jednej dwie garści na miejscówke.Czekam na jakieś porady:)ewentualnie Wasze spostrzeżenia.Pozdrawiam...




Witaj Tomku, moja metoda połowu to przeważnie spining, czyli obchód wody i kontakt z wędkarzami po drodze jej brzegu, mogę Ci ino podpowiedzieć na którym odcinku Warty są wyniki w postaci białej rybki,,tzw.na lekko... ...Biskupice-Małków :) ten groch to już trop :) [2014-04-12 22:36]

Crocop80

Nigdy tam nie łowiłem a jak się sprawa ma z białorybem  w okolicach mostu kolejowego"Sieradz Warta".Jakie macie wyniki?Drapieżnik również mnie interesuje ,na tym odcinku rzeki.Łowie na spinning  zaczynam od maja oczywiście szczupak:) [2014-04-13 10:29]

Pietrzak

Jeśli chodzi o białą rybę, to na przystani kajakowej obecnie można złowić krąpie, płocie, ukleje, zdarza się wyciągnąć leszczyka, wzdręgę. Kleń/Jaź tłucze drobnicę jak głupi, na rzece podają głownie małe sztuki pod 30cm. Jeśli chodzi o metodę połowu to nie ma reguły, jednego dnia lepsza jest przepływanka innego DS.   [2014-04-13 13:01]

Dzisiaj był dobry dzień cztery jazie 37,38,43 i 51 cm i dwa spięte, brań sporo [2014-04-26 22:59]