Rzeka Warta -Warta Sieradz

/ 291 odpowiedzi / 31 zdjęć
Pietrzak


Był ktoś może na Warcie w miejsc. Warta Sieradz? Woda na kanale kajakowym zamarznięta czy bez lodu? Jak z rybą? (2013/12/26 15:51)

pike2


hej, nie wiem, nie byłem, ale biorąc pod uwagę pogodę, to dawno mrozu nie bylo i ja bym obstawiał, że lodu nie ma. (2013/12/26 20:38)

u?ytkownik108412


Był ktoś może na Warcie w miejsc. Warta Sieradz? Woda na kanale kajakowym zamarznięta czy bez lodu? Jak z rybą?
Jak to zamarznięta skąd ty kolego piszesz wyjechałeś z kraju czy co:)
(2013/12/26 21:46)

Kowal73


Heja,heja ,,jeszcze nie zamarznięta,,,ino przezroczysta i szybko rwie,,nawet cosik wezbrała...,hehe błystka się kreci jak by prąd ino tylko widział ją:),,,drapieżnika zero:(  (2013/12/26 22:26)

u?ytkownik108412


Jadę jutro na zasiadkę z czerwonymi i słoninką wypróbować tak ciepło, że szkoda nie kontynuować sezonu cel jaź kleń zobaczymy (2013/12/27 14:57)

prowinski


Również mam zamiar wybrać się jutro nad Wartę. Ostatni wypad zaliczyłem pod koniec września, także ładny czas temu. Plusowe temp. mocno pobudzają apetyt na spędzenie czasu nad wodą. Także kij w dłoń i jazda. Pozdro. (2013/12/27 22:12)

u?ytkownik108412


u mnie nic nie brało. Czekam do marca, w tym roku nastawiam się przede wszystkim na jazia, który wg mnie dominuje w naszej warcie (mam na myśli rzekę okolice sieradza). Inne ryby to już raczej niedobitki chodzi się cały sezon, a dzieje się coś tylko od czasu do czasu. Szczupak średni to duża rzadkość, małe są trzepane, więc nic nie zdoła urosnąć, co najwyżej pojedyncze Makgajwery, ale czy padła chociaż jedna 70-tka w tym roku wątpię. Sandacz nieobecny w rybostanie, sum to ewenement, brzana może kilka sztuk na 10 km rzeki, ale dla mnie niedostępne, kleń drobny i średni trochę jest, dużego jak na lekarstwo. Klenia jest o wiele mniej, niż kiedyś. Boleń jeszcze można coś dostać, nawet niezłe sztuki, leszcz średni się zdarza, ale woda mało leszczowa, świnkę można spotkać, ale w starych rocznikach ww w rekordach na plan obecnie ryba nieobecna. Płotek okonków nie liczę. Chętnie poznałbym zdanie innych wędkarzy z naszego okręgu, jak wy to widzicie, może nie mam racji, może macie inne doświadczenia (2014/01/03 16:28)

prowinski


Ja złowiłem jednego małego sandacza na oko 20/25cm, kilka okoni jak dłoń, niektóre były mniejsze od  rzucanej gumy :-) . Co do sezonu 2013 to głównie spędzałem go na sulejowie, na Warcie kilka wypadów, głównie przy tamie i przy moście z drugiej strony, efekty, leszczyki małe, japońce, jazie i klenie takie pod 50cm, mnóstwo niewymiarowych pistoletów i różnej wielkości okoni. Pierwszy raz na Warcie złowiłem Amury, waleczna ryba szczególnie na delikatnym zestawie. Zresztą sezonu nie oceniam pod kątem ryb, a wypoczynku i odreagowania od codzienności. Pozdro. (2014/01/03 18:12)

u?ytkownik108412


Dzisiaj pierwszy na prawdę dobry dzień na rybach, bo wyciągnąłem bardzo grubą samicę Jazia 53 cm. Do tego drugi chudy samczyk 39 cm. Miałem jeszcze jednego byka, ale zerwał żyłkę, było jeszcze kilka brań jazi, ale zmarnowane. Wszystko na kuku, ryba się ruszyła wreszcie na płytszą wodę, takie łowienie lubię. Nie ma fotek nie wziąłem aparatu ani nawet telefonu, a żałuję, bo większa jaźwica była bardzo gruba dodatkowo brzuchol wypchnięty od ikry. Rybki odbędą tarło, bo odpłynęły w dobrej formie i tak trzymać (2014/03/30 23:21)

Crocop80


Gratuluje koledze,ja też byłem 30.03 niestety bez brań.Łowiłem na groch i czerwonego robaka.Czy te jazie kolego złowiłeś w pobliżu mostu kolejowego na Warcie? (2014/03/31 19:54)

Crocop80


Jaką metodą łowiłeś? (2014/03/31 19:56)

u?ytkownik108412


Ja też się nachodziłem, prawdę mówiąc już w lutym zacząłem i była totalna masakra. Pierwszego jazia ok 40 cm złowiłem dopiero 12 marca, na ok 20 wyjść nie miałem nawet brania porządnego no to lekko się zniechęciłem. No ale niedziela przywróciła mi nadzieję, wychodziłem swoje i rybki wreszcie namierzyłem. Łowiłem jakiś km w dół okolice jednostki wojsk.W tym sezonie zacząłem łowić na 2 wędki, jedna to ds a druga przystaweczka blisko brzegu. Na obie wędki były brania. Nęciłem luźną kuku. Ryby wyraźnie wyszły na słońce na płytszą wodę, zabawa trwałą ok 1,5 godz, później zniknęły. Pewnie przyszły tu na żer, a potem albo odeszły do swojej kryjówki, albo jest jeszcze opcja, że wydra je wystraszyła, boi chyba widziałem france (2014/04/01 01:04)

Crocop80


Fajnie! a co zakładałeś na haczyk jeśli można wiedzieć.Bo ja próbowałem wszystkiego co miałem w swoim arsenale:) ale nie udało sie przechytrzyć rybki.Może innym razem:) (2014/04/01 21:24)

Kowal73


Ja też się nachodziłem, prawdę mówiąc już w lutym zacząłem i była totalna masakra. Pierwszego jazia ok 40 cm złowiłem dopiero 12 marca, na ok 20 wyjść nie miałem nawet brania porządnego no to lekko się zniechęciłem. No ale niedziela przywróciła mi nadzieję, wychodziłem swoje i rybki wreszcie namierzyłem. Łowiłem jakiś km w dół okolice jednostki wojsk.W tym sezonie zacząłem łowić na 2 wędki, jedna to ds a druga przystaweczka blisko brzegu. Na obie wędki były brania. Nęciłem luźną kuku. Ryby wyraźnie wyszły na słońce na płytszą wodę, zabawa trwałą ok 1,5 godz, później zniknęły. Pewnie przyszły tu na żer, a potem albo odeszły do swojej kryjówki, albo jest jeszcze opcja, że wydra je wystraszyła, boi chyba widziałem france



Powitać,,,na pompce jak kolega połowi na groch, to może już efekty będą, się tam już sypie,,,czyli pierw posiać potem plony zbierać :), ja czekam na Maja,,moja metoda połowu to spining, ale już też teraz zacząłem przygodę z karpiem :), pozdrawiam :) (2014/04/02 00:29)

u?ytkownik108412


Fajnie! a co zakładałeś na haczyk jeśli można wiedzieć.Bo ja próbowałem wszystkiego co miałem w swoim arsenale:) ale nie udało sie przechytrzyć rybki.Może innym razem:)

ja na kukurydzę (2014/04/04 18:34)

krisstoff77


Jaziorki biora koledzy Wczoraj i przed wczoraj połowiłem Takie po 41 cm takze sie trafily Na przepływanke Przyneta pinka (2014/04/05 13:20)

u?ytkownik108412


Dzisiaj 3 jaźwice i to takie jota w jotę po 38 cm. A brań miałem ze 30 tak więc skuteczność nie powala na kolana (2014/04/06 21:21)

u?ytkownik108412


Dzisiaj ciąg dalszy dobrych brań. 5 jaźwic od 37 do 43 cm i jedna spięta, wszystko na kuku (2014/04/07 18:53)

roobcio


Tatamarcelka, zazdrosny nigdy nie byłem, tym bardziej o ryby, ale jak czytam Twoje posty to coś we mnie "pęka" :-) Parę razy przy moście kolejowym w Sieradzu na wiosnę kombinowałem na przystawkę, nęciłem, ale bez rezultatu... jakieś płoteczki i jelce się czepiały, czasem niewymiarowy kleń. Łowisz na feederka? Jakiejś szczególnej zanęty używasz? Pozdrawiam i gratuluję ;-)
(2014/04/07 22:19)

u?ytkownik108412


Witam robcio. Rzeczywiście ostatnio dopisuje mi szczęście, ale to chyba nagroda za wytrwałość, bo zanim przyszły wyniki, byłem paręnaście razy nad rzeką z wynikiem na 0. Aktualnie nie stosuję żadnych cudów, sypię luźną kukurydzą i na haczyku tez tylko kuku. Sypię bardzo mało, tak żeby tylko rybce zasygnalizować, że szykuje się wyżerka, ale nie chcę przekarmić, za mało ryby jest żeby wrzucać do wody więcej towaru. Wczoraj i dziś na łowienie poświęciłem po 1 puszce kuku i nic więcej. Z tym, że dzisiaj nie łowiłem stacjonarnie, tylko szedłem z wodą i po złowieniu ryby schodziłem dalej. w sumie złowiłem 5 jazi w 4 różnych miejscach. 3 jaśki na ds a 2 na przystawkę. Trzeba szukać w pobliżu brzegu na granicy spokojnej wody i nurtu. Zauważyłem, że teraz najczęściej biorą średniaki, nie wiem gdzie te byczki. Rybki się jeszcze nie wytarły toteż wszystkie wróciły do wody. Wrzucam fotkę największego jazia z dzisiaj (2014/04/07 22:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Crocop80


Witam!gratuluje koledze ładnych rybek,też łowie na tym odcinku Warty, chociaż nie tak często.Nie mam jak narazie takich efektów ,no ale będe próbował.Dopóki przynęta w wodzie zawsze jest szansa;)Pozdrawiam... (2014/04/08 10:12)

u?ytkownik108412


Po paru dniach przerwy dziś wybrałem się na rybki, ale słaby dzień był i nieprzyjemnie zimno. Jeden jazik 37 cm i klenik 30 (2014/04/11 20:01)

Crocop80


Ja też dzisiaj byłem mały jazik i płotka.Słyszałem od jednego gościa ,że niektórzy połowili w tym tygodniu ładnych jazi po pięć,sześć sztuk  takich ponad kilogram.Ciekawe czy faktycznie... (2014/04/11 20:54)