Rzeka Warta -Warta Sieradz

/ 291 odpowiedzi / 31 zdjęć
Rlodz

Hej,

jak tam idzie spinningowanie na Warcie, pochwalcie się wynikami :) U mnie maj pod znakiem szukania bolków, i kilka trafiłem, ale mizerne, raptem dwa powyżej 50 cm. Kwiecień dał parę fajnych jaśków i kleni, tych ostatnich było kilka ok 45 cm i jeden 50, przyjemny już :) Tatamarcelka - gratulacje, piękny klon, szukam takich i powiem Ci, że znalazłem miejscówkę, właśnie napływ, bardzo mocny, sąsiadujący z dużym przybrzeżnym dołkiem, opanowany przez piękne stadko kilkunastu kleni, stoją po kilka sztuk z danego "rocznika", 4 sztuki bankowo grubo ponad 60 cm, piękne prostu. W ogóle zero reakcji na przynęty, podawałem im wszystko. Sprawa wygląda tak, że jadę tam do nich i sobie obserwuję :), nie muszę nawet łowić. Pzdr.

(2013/05/24 15:44)

użytkownik108412

kurczę jak ci się udało wypatrzyć takie fajne rybki? U mnie woda mętna cały czas, w polaroidach nic nawet nie widać. Co innego od sierpnia, wtedy też najpierw sobie rybki namierzam, potem próbuję im podrzucać. Ja też uwielbiam obserwować rybki, czasami łapię się na tym, że zamiast zabierać się za nie, to nie mogę odejść tylko sobie na nie lukam:) Jak czytam masz lepsze wyniki ode mnie. U mnie ten sezon to porażka, ostatnie 2 tygodnie tak mnie zniechęciły, że chodzę jak struty. Na Warcie łowisz poniżej, czy powyżej jeziorska? (2013/05/24 16:55)

Crocop80

Witam !czy te rybki o ktorych pisze Rlodz byly złowione gdzies w okolicach mostu kolejowego na Warcie?w Sieradzu,jak tam ze szczupakiem,czy sandacza mozna spotkac na tym odcinku? (2013/05/24 18:00)

użytkownik108412

nie chcę mówić za innych, ale prędzej w sieradzu pod mostem kolejowym złowisz przęsło albo delfina, niż sandacza. Szczupaki...hm może by się coś złowiło, gdyby dziady pozwoliły im wyrosnąć chociaż ponad 40-tkę, a tak to wszystko biorą do wora. W mojej ocenie tych ryb w tej okolicy już nie ma (2013/05/24 18:06)

Kowal73

nie chcę mówić za innych, ale prędzej w sieradzu pod mostem kolejowym złowisz przęsło albo delfina, niż sandacza. Szczupaki...hm może by się coś złowiło, gdyby dziady pozwoliły im wyrosnąć chociaż ponad 40-tkę, a tak to wszystko biorą do wora. W mojej ocenie tych ryb w tej okolicy już nie ma

Witam,to prawda,,,szczupak mały a o sandaczu zapomnij,z biało ryb jedynie kleń i jaź.Ja za szczupakiem zszedłem aż do Biskupic:),delikatnie mówiąc też lipa. (2013/05/24 18:33)

Kowal73

Witajcie:),,,hoł,hoł,poprawiło się ,są brania szczupaka,uderza ale ospale jakoś ,nie idzie zaciąć,na razie obwinie zestaw,,,za mała kotwiczka:)pozdrawiam:)) (2013/06/03 16:08)

Crocop80

witam czy lolego Kowal73 czy te brania byly w Sieradzu gdzies kolo mostu kolejowego? (2013/06/03 19:26)

użytkownik108412

Witajcie:),,,hoł,hoł,poprawiło się ,są brania szczupaka,uderza ale ospale jakoś ,nie idzie zaciąć,na razie obwinie zestaw,,,za mała kotwiczka:)pozdrawiam:))

teraz na tej brudnej wodzie zaczęły ci brać? (2013/06/03 22:16)

użytkownik108412

Witam panowie. Dzisiaj na reszcie, w tym totalnym tegorocznym bezrybiu na Warcie, pobiłem własny rekord jazia. Dzisiejszy okaz 54 cm. bardzo gruby 17 cm w poprzek, w jednej ręce trudno było go utrzymać. Przynęta groch, metoda ds. Przed paroma dniami kleń 43 cm i jaż 40 cm, może wreszcie zacznie się prawdziwe łowienie... (2013/08/29 22:02)

BlueFisherman

Ostatnio byłem na rzece dwa razy. Za pierwszym (koniec października) brały ładne leszcze po 20cm, złowiłem tak to kilkanaście uklei. Jak na odcinek tej rzeki to nie jest źle. Co do drugiego wypadu (początek listopada) to tragedia. Nic nie brało, nawet stuknięcia spławika. Wędkowałem w I i II terminie na przepływankę klasyczną - bez przytrzymywania.

Pozdrawiam (2013/11/12 21:16)

JWy

U mnie dwa tygodnie temu zameldowało się kilka płoci , dwa leszcze i duża ilość jazgarza oczywiście , w zeszłą niedzielę spin i dwa bardzo wymiarowe szczupaczki spławik poszedł w odstawkę w tym sezonie.

Pozdrawiam.

(2013/11/13 15:03)

użytkownik108412

Przedstawiam swoje tegoroczne największe rybki złowione w okolicach Sieradza
Szczupak 65 cm (2013/11/23 00:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik108412

No a dzisiaj się mocno zdziwiłem, bo takiego osobnika w Warcie bym się nie spodziewał. Ponieważ to mój pierwszy pstrąg w życiu nawet nie mam pewności jaki to gatunek. Ryba oczywiście wróciła do wody. Miała 38 cm (2013/11/23 17:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

agalek

A mnie to wcale nie dziwi, że złowiłeś pstrąga. W miejscowości Niechmirów jest hodowla pstrąga. Hodowla znajduje się opodal rzeki Oleśnica i zasilana jest wodą właśnie z tej rzeki. Wielokrotnie wędkarze w mojej okolicy łowili pstrągi, które pewnie zwiały z tej hodowli. Pstrąg stał się również popularną rybą w stawach hodowlanych i z nich również uda im się niejednokrotnie uciec, stąd też pojedyńcze egzemplarze można złowić w Warcie. Jeszcze muszę wam się pochwalić jedną nowiną. Doszły mnie informacje, że w Warcie na odcinku gdzie wędkuje zaczyna odradzać się miętus. W ostatnim czasie złowiono kilka szt. a jednego również na Oleśnicy w Małej Wsi.
Pozdrawiam (2013/11/23 20:58)

użytkownik108412

ok, tylko wydaje mi się, że jest to potokowiec (nie jestem pewien, nigdy nie łowiłem pstrągów i najzwyczajniej się nie znam), a potokowce nie są chyba w hodowli. W mojej ocenie większe prawdopodobieństwo, że to jakiś potomek zarybień dopływów Warty. Tak czy inaczej  w swoim życiu słyszałem bodaj o 2 przypadkach złowienia pstrąga koło Sieradza (2013/11/23 21:07)

Kowal73

witam czy lolego Kowal73 czy te brania byly w Sieradzu gdzies kolo mostu kolejowego?

Nie,nie,,ja łowie na Proboszczewicach,,dziś parę sztuk szczupaka ino krótki. (2013/11/24 16:48)

Kowal73

ok, tylko wydaje mi się, że jest to potokowiec (nie jestem pewien, nigdy nie łowiłem pstrągów i najzwyczajniej się nie znam), a potokowce nie są chyba w hodowli. W mojej ocenie większe prawdopodobieństwo, że to jakiś potomek zarybień dopływów Warty. Tak czy inaczej  w swoim życiu słyszałem bodaj o 2 przypadkach złowienia pstrąga koło Sieradza

Witam Dominik,,,:),,,hehe ależ wy-haczył sztukę,,powiem Ci ze mam zdziwienie w oczach,,szczęście?,nie pocza w góry jechać:) (2013/11/24 16:51)

użytkownik108412

ok, tylko wydaje mi się, że jest to potokowiec (nie jestem pewien, nigdy nie łowiłem pstrągów i najzwyczajniej się nie znam), a potokowce nie są chyba w hodowli. W mojej ocenie większe prawdopodobieństwo, że to jakiś potomek zarybień dopływów Warty. Tak czy inaczej  w swoim życiu słyszałem bodaj o 2 przypadkach złowienia pstrąga koło Sieradza

Witam Dominik,,,:),,,hehe ależ wy-haczył sztukę,,powiem Ci ze mam zdziwienie w oczach,,szczęście?,nie pocza w góry jechać:)

Ja też bardzo byłem zdziwiony, oczy miałem chyba większe, niż ten pstrąg:) Natomiast szczupaki wczoraj u mnie ewidentnie nie żerowały, miałem dwa wyjścia nawet nie takich złych szczupłych, ale stuknęły tylko w skrzydełko obrotówki, wykonały salto, błysnęły złotem i koniec, nie reagowały na dalsze rzuty i zmiany przynęt itd. Dzisiaj też chciałem tam jechać, ale dzieci i żona....wiadomo o co chodzi:) (2013/11/24 17:05)