Rzeka Warta -Warta Sieradz

/ 291 odpowiedzi / 31 zdjęć
Pietrzak

i jak z sytuacją na rzece? da się dojść i trochę posiedzieć czy raczej brać ponton :-O (2013/04/20 20:18)

BlueFisherman

W poniedziałek wyruszam po raz pierwszy w tym roku nad wartę do Sieradza. Zobaczymy co tam w wodzie pływa ;) Zanęty i przynęty kupione, zestawy zrobione, a technika wybrana i opracowana. Po wyprawie oczywiście zdam relację z wyników. Pozdrawiam. (2013/04/26 11:10)

użytkownik108412

witam, no to czekamy na wieści. Ja byłem w tym sezonie na rybach 3 razy w sumie 14 uklei, 8 płoci, kiełb, krąp, leszczyk ok 30 cm jaźwica 32 i 36 cm, kleń 36 cm, 3 jazie spięte i ze 150 brań niezaciętych. Zatem w wodzie już się zaczęło dziać, teraz tylko czekać na coś grubszego. Wszystko parę km za Sieradzem (2013/04/26 14:13)

piotrekk78

I jak Panowie wygląda sprawa z rybami? Dzieje się coś? Warto jechać? (2013/04/29 17:45)

Pietrzak

byłem w sobotę przejazdem na warcie w miejsc. warta, rzeka mocno wylana ale da się dojść do brzegu. drobnicę widać z mostu, widziałem jak ktoś wędkował na rozlewiskach ale nie wiem z jakim skutkiem. koleszka był dzisiaj przy tamie, dalej ryba bierze, praktycznie sama drobnica. ktoś ładnie ciągnął bolenie na spinning na oko. 30/40cm, kumpel mówił , że wszystko lądowało w wodzie, to się chwali. Pozdro. (2013/04/29 17:59)

BlueFisherman

Wyprawa nad rzekę Wartę (Sieradz Warta i Okolice Tamy Jeziorska) z dnia: 29.04.13r.
• Wyjazd nad Wartę do miejscowości Sieradz Warta. Godziny wędkowania 5:30 - 11:30. Podniesiony poziom wody rzeki. Ulubiony cypelek z prawej strony mostu zalany do połowy. Wyniki połowu na przepływankę to tylko 3 rybki (1 leszczyk i 2 uklejki). Zmiana miejsca nic nie zmieniła. Prądy rzeki przy takim poziomie wody spychały spławik w krzaki w moich ulubionych miejscach, co się nie działo w zeszłym roku. Jak by tego było mało to jeszcze złamała mi się spławikówka. Ogólnie żenada. Dla ciekawych powiem, iż użyłem zanęty: Lorpio MAGNETIC Bream river (2kg) i Lorpio GRAND PRIX Piotr Lorenc Roach (1kg). Użyłem glinę wiążącą (3kg). Przynęty zanetowe: 1 pudełko pinek, 1 pudełko posiekanych czerwonych robaków, 10 dag jokersa. Przynęty haczykowe: Kolorowe robaki, Czerwone robaki. UWAGA !!! - Rozrobionej zanęty użyłem 50%, gdyż postanowiłem zmienić łowisko na inne.
• Po nieudanym wędkowaniu w Sieradzu Warta o 11:30 postanowiłem się zwinąć ze sprzętem i pojechałem do magicznego miejsca "Za tamą Jeziorska". To mój pierwszy wypad ogólnie w to miejsce. Zająłem wolną miejscówkę pomiędzy 2 wędkarzami. Najpierw postanowiłem połowić bez nęcenia, by sprawdzić czy rzeczywiście biorą ryby tak dobrze. Niestety nie miałem brań. Po zanęceniu (nie opisuję m.in. inne sprawy jak grunt i sprawy stanowiskowe) zaczęły brać ryby. Zanęta: Druga połowa rozrobionej zanęty w Sieradzu Warta. Przynęty zanętowe: Takie same. Przynęty haczykowe: Kolorowe robaki. Wyglądało na to, że nie wrócę jednak o kiju do domu oddalonego o ok.75km. Wieczorem wyciągam siatkę z wody. Wędkowanie zakończyłem o 19:00. Jak dla mnie nie najgorzej. Wynik połowu: 55 wymiarowych ryb (ok.10 leszczy i ok.45 płoci). Największa płotka miała 23cm.

Wnioski: Pomimo złych zapowiedzi udało się uratować wypad na ryby. Sieradz Warta (okolice mostu) - dla mnie pech, a raczej chyba beznadzieja z rybostanem.

[Zdjęcie złowionych ryb przedstawię za kilka dni jak wrócę z Majówki :)]
Pozdrawiam kolegów
(2013/04/30 15:30)

użytkownik108412

Ja jutro mam kolejną próbę, zobaczymy czy ryba będzie miała ochotę powspółpracować. Co do zapory, to nic dziwnego, że są tam nagromadzone ryby. Ryba w naturalny sposób prze w górę cieków, a w tym przypadku natrafia na beton, wiec chcąc czy nie, to się tu zatrzymuje. Nie jest to zatem żadne eldorado, jak reklamuje tu na forum pewien jełop, ale sztuczna sytuacja. Jakiekolwiek wyniki połowu się tu osiągnie, to nie powód do chwały i raczej nie odzwierciedla umiejętności wędkarskich. Co innego na dzikiej rzece, a tutaj jak sam napisałeś wyniki gorsze. Ryba jest rozproszona i oczywiście trudniej o wyniki, ale zapewniam cię, że biała ryba typu jazik, klenik jest na całej rzece. Dotychczas na każdej tegorocznej wyprawie miałem bardzo dużo brań. Ja stosuję zanętę własnej roboty, nawet glinę sobie sam załatwiam i przesiewam na miejscu. W kieszeni zostaje kasa a zanęta zajefajna. No nic życzę powodzenia na majówce, oby rybki dopisały, odezwe się jak było u mnie (2013/04/30 21:45)

domin77

ja jutro uderzam na wartę w dół rzeki od Konopnicy,chcę połazić za kleniem i jaziem szczupłego na razie sobie odpuszczam.Napiszę jak mi poszło (2013/04/30 23:20)

piotrekk78

No to powodzenia panowie.
Ja ze znajomymi wybieramy się nad zalew Sulejowski.

Jak będzie się czym pochwalić to napiszę w odpowiednim wątku. (2013/05/01 11:09)

użytkownik108412

no ja niestety dziś postawiłem na trefna miejscówkę, siedziałem na niej 6 godzin, bo wyglądała na bankówkę, ale sama drobnica i mało brań. Dopiero po 19 przeniosłem się na nowe miejsce i się zaczęło, po tym jak kule poszły do wody brania natychmiast, sporo nie zaciąłem a i zaraz ciemno się zrobiło, szkoda, że wcześniej tu nie przyszedłem. Dziś wycisnąłem jedynie jaziki 29 i 31 cm i klenia 30 cm. Słabo układa mi się ten sezon, poprzedni był lepszy w tym okresie (2013/05/01 21:51)

domin77

mój wypad nad wartę  w długi weekend to totalna klapa,kuzyn trochę chodził za szczupłym i też nic rzeka jakby wymarła nie widać było żadnego ruchu (2013/05/08 20:46)

użytkownik108412

mój wypad nad wartę  w długi weekend to totalna klapa,kuzyn trochę chodził za szczupłym i też nic rzeka jakby wymarła nie widać było żadnego ruchu

Dokładnie mam to samo. Nie pamiętam jeszcze tak złego sezonu, jestem po prostu bezsilny, jak by wrzucać do wanny, ja zaczynam wątpić, czy w tym roku w ogóle coś sensownego złowię co się dzieje nie mam pojęcia. Żeby zwykły przybór wody siał takie spustoszenie dziwna sprawa (2013/05/08 22:15)

Crocop80

Gratuluje pięknej rybki ,na co  wziela?Czyżby  miejsce to Sieradz Warta okolice mostu kolejowego?;) (2013/05/11 19:48)

JWy

STAWIAM NA WŁYŃ (2013/05/11 20:13)

użytkownik108412

skusił się na kukurydzę. Dziś na bolonkę nie było pogody więc wziąłem ds. Jest to w granicach Sieradza, a więc w okolicach mostu kolejowego:) Ale żebyście widzieli co on wypluł z siebie jak go miałem na brzegu....2 bycze (takie po ok 15 cm) piskorze (2013/05/11 21:52)

kamilihnio

ładna ryba gratulacje =) oj jak tam takie są to muszę się wybrać na tą rzeke a powiedzcie mi Panowie gdzie najlepiej  tam wedkowac ??  (2013/05/12 10:17)

użytkownik108412

klenie i jazie są na całej rzece, w każdej miejscowości na coś się trafi (2013/05/12 12:04)

BlueFisherman

No to pogratulować rybki. Zacząłem znów nabierać ochotę do wyjazdu nad tą rzeczkę :) (2013/05/12 14:53)

JWy

Witam,

czy może ktoś próbował dojechać nad Wartę w okolicach miejscowości Włyń?no i czy może ktoś coś tam złowił gdyż w sobotę mam wielką ochotę tam zajrzeć tylko że tyle gratów wożę że donoszenie tego z wału nie wchodzi w grę.

pozdrawiam .

(2013/05/13 19:58)

użytkownik108412

panowie no co tak cicho wrzucajcie tez swoje fotki z połowów, dajcie nacieszyć oko (2013/05/24 13:32)