Rzeka Warta -Warta Sieradz

/ 291 odpowiedzi / 31 zdjęć
roobcio

Dawid, czyżbyś łowił na tej główce po prawej stronie mostu idąc od strony miasta? Tam chyba Warta nie jest zbyt głęboka? (2012/09/02 17:16)

BlueFisherman

Cześć. Powiem Ci, że na tej części odcinka głębokość przy brzegu (przynajmniej na 2 miejscówkach co byłem) miała:
a) w pobliżu rozkopów (1 możliwa miejscówka od strony miasta) - głębokość średnio 3-4m.
b) ulubiona moja miejscówka (zdjęcie - cypelek) - głębokość średnio 2-2,5m.

Tak płytko nie jest, ale powiem, że ryby z dna nie chcą brać zbytnio. Rybki m.in leszcze, ukleje biorą przynętę w toni (w połowie), oraz zaraz pod powierzchnią. wody. Przekonałem się tego na własnej skórze.

Wędkarz z którym ostatnio jechałem pociągiem mówił, że ryby biorą z praktycznie płytkich miejsc (2m). Z głębokich nie chcą brać. On zna się na rzeczy. Jeździ w te miejsca na Wartę przynajmniej 2 razy w tygodniu. W tym roku to jego najlepsze wyniki to leszcze, jazie powyżej 1kg.

Ja dlatego już nie łowię po lewej stronie mostu, bo tam po prostu osobiście nie mam efektów. Nurt jest duży, głębokość duża. Ryby nie biorą. A dojście na główki jest daleko od stacji i zanim się dojdzie, oraz rozstawi sprzęt to trochę minie. (2012/09/02 17:44)

roobcio

Ja w tamtym roku łowiłem parę razy po lewej stronie mostu, do główek żadnych nie dochodziłem. Przy burtach woda jest spokojniejsza i 2-3 metry głębokości ale efektów jakichś specjalnych nie miałem. W tym roku nie byłem jeszcze w tych okolicach ale planuje się wybrać. A Ty Dawid nie wybierasz się może jakos nad wartę we wrześniu? może razem byśmy się wybrali? Jeździsz autem czy PKP? (2012/09/02 18:27)

BlueFisherman

Jeżdżę autem ostatnio, lecz już skończyłem podróże nad rzekę Wartę. :) Byłem ostatnio na cały dzień. Późno się robiło jasno i wcześnie się robiło ciemno. Już o 20:00 już się robiło ciemno. A co dopiero teraz....  Dzień na wędkowanie jest krótszy, a nawet za krótki. Rybki tam biorą (te duże) do 6:00 i od 20:00. Jednak ciężko by było nadwyrężyć ten przedział czasowy. Innymi słowy jak się pojedzie, to zaraz się trzeba zwijać. A łowisko tam trzeba bardzo dobrze zanęcić.
Teraz to tylko wybieram się w pobliskie okolice na rybki. Nad tą rzekę do Sieradza Warta w przyszłym roku wybiorę się troszkę wcześniej niż w tym. Postaram się nią już odwiedzić już w przełomie kwiecień/maj. Może i zaraz przed majówką.... Zresztą będę się dowiadywał w internecie czy coś będzie innym brało. Ale to się zobaczy... (2012/09/02 18:58)

Pietrzak

" Rybki tam biorą (te duże) do 6:00 i od 20:00.
" Troszeczkę nagiąłbym twój przedział czasowy. Ogólnie z mojego doświadczenia wynika, że rybki na Warcie biorą średnio do ok. 9:00, później jest lipa tak do godziny 18/19. (2012/09/12 20:13)

rafall

Witam, czy może ktoś ostatnimi  czasami był na Warcie okolice Włynia ? Wybieram się tam w sobote na spining i tak z ciekawości pytam jeżeli ktos był tam ostanio. (2012/10/11 17:42)

pike2

Siemka, w ubiegłą sobote byłem ze spiningiem, woda bardzo niska, mimo to złowilem tylko dwa małe szczupaczki i jeden taki powyzej 50cm, który sam się wypuścil, poprostu nie chcialo mi się po niego schylać i na samej wedce chcialem go podnieść, ale wcale nie żaluje, niech sobie plywa. (2012/10/11 22:36)

BlueFisherman

Czyli szczupaczki grasują :) Oby w przyszłym roku dopisały ryby :) Pozdrawiam. (2012/10/12 11:44)

piotrekk78

Czołem wszystkim,

Co słychać w Sieradzu w okolicach mostu kolejowego?
Jest rybka? Warto jechac? (2012/11/07 16:33)

Crocop80

Witam Warta okolice mostu kolejowego totalna lipa !zero drapieznika na zywca zero na spina bialoryb na splawik tymbardziej.Moze dopiero w nastepnym sezonie... (2012/11/07 20:49)

piotrekk78

Witam Warta okolice mostu kolejowego totalna lipa !zero drapieznika na zywca zero na spina bialoryb na splawik tymbardziej.Moze dopiero w nastepnym sezonie...

No to kolego nie pocieszyłeś mnie tym postem...
W sobotę chcę jechać gdzieś nad Wartę, a tu taka kicha z tymi rybami... ;

(2012/11/07 21:04)

BlueFisherman

Nici z ryb. Zero drapieżników i zero białych ryb. Czekamy do Kwietnia/Maja :) (2012/11/07 21:26)

skalaar

Witam wszystkich.
Podłacze się w miarę wolnego czasu do tego postu, czasem wędkuje na Warcie w okolicach Sieradza. Wczoraj byłem za spinningiem(jaź,kleń) miedzy mostami prawy brzeg, -1 puknięcie, woda zmącona i rosła, za to świeżo skrobane łuski szczupaka..pewnie spławikowiec na robaka, albo bezczelnie skłusowany na żywca..
pozdr, Krzysiek (2013/04/11 10:32)

BlueFisherman

Witam

Czyli coś już się widać ruszyło na Warcie w tych okolicach. Niech się obudzi i resztę ryb w rzece, bo niebawem odwiedzę te miejsce .... :) Pozdrawiam kolegę. (2013/04/11 19:54)

użytkownik108412

Witam

Czyli coś już się widać ruszyło na Warcie w tych okolicach. Niech się obudzi i resztę ryb w rzece, bo niebawem odwiedzę te miejsce .... :) Pozdrawiam kolegę.

Wybieram się w sobotę na caaaały dzionek:) pierwsza wyprawa o ponad miesiąc spóźniona. Dam znać jak wyszło (2013/04/11 20:03)

Robson666

ja planuje jechać z kumplem w niedzielę rano w okolice mostu w Sieradzu z lekkim spinem za kleniami. Wie ktoś czy bardzo wysoka woda jest teraz w Warcie? (2013/04/11 21:28)

użytkownik108412

ja planuje jechać z kumplem w niedzielę rano w okolice mostu w Sieradzu z lekkim spinem za kleniami. Wie ktoś czy bardzo wysoka woda jest teraz w Warcie?

Tak chodzę sprawdzać codziennie. Woda idzie do góry, aktualnie co bardziej rozmyte główki już są pod wodą, tak więc zabierz wodery. Jeśli kojarzysz betonową opaskę pod mostem wiszącym, to woda dzisiaj po południu (czwartek) sięgała już ok 0,5 metra od szczytu betonu. Oby tak woda wytrzymała kilka tygodni to ładnie tarło się uda (2013/04/12 00:13)

adriansmm

Witam , wybieram sie wlasnie w niedziele na warte ale zastanawiam sie jaki jest stan wody. Moze ktos byl juz nad warta i moglby powiedziedziec jaki jest stan wody ?  (2013/04/12 11:31)

użytkownik36310

Znajomy przejeżdżał przez miasto Warta- woda podobno od wału do wału (2013/04/12 13:49)

adriansmm

Czyli woda wylala kolo mostu ? (2013/04/12 14:41)