Zaloguj się do konta

Rzeka Warta -Warta Sieradz

utworzono: 2011/12/25 11:22

hehe dobrze tylko zanec :)bo ja wybieram sie tam po poludniu jednak wole samochod jakos dotre ,polukam jeszcze na jak jechac i bedzie oki na nocke sie wybiore i caly dzien chyba sluchaj podam gg moje jak co 15531537 moze sie kiedys zmowimy czy jak kto chetny:)



Ok. Dzięki i zanotuje. Jak będzie okazja się czymś pochwalić, to napiszę na GG, a jak nic to nawet nie będę pisał chyba, by się nie zbłaźnić :). Zobaczymy ;).......
[2012-05-09 21:33]

#475040 wysłano: 2012/05/10 20:44


BlueFisherman Wyprawa nad rzekę Wartę (Sieradz Warta) z dnia: 10.05.12r.

Nareszcie cel osiągnięty :). Dziś o godz.5:32 pojechałem pierwszym pociągiem do miejscowości Sieradz Warta nad rzeczkę Wartę. Na stacji byłem o 6:26 Rano pogoda wyśmienita. Doszedłem (Taki był plan) do ostatniego zakola przed przeprawą promową. Wędkowanie rozpocząłem przed godz.7:00. Używałem metody spławikowej (bolonka). Jako przynętę użyłem kolorowych robaków (także białych). Złapałem 3 leszcze (ok.15cm). Widząc, że nic nie bierze o godz.9:00 zmieniłem miejsce na zakole pierwsze, a tam na miejscówkę po lewej (obok cypelku). Tu się zaczęło. Dołowiłem do wyniku 24 leszcze i tą liczbą potem zakończyłem wędkowanie. Szacowane rozmiary ryb w siatce to 14-18cm (50% - 18cm). Na cypelku w czasie mojego podbijania wyniku przyszedł wędkarz łowiący wpierw na spławik - rybki poniżej 12cm, żywiec - szczupak 45cm, spinning - zerwany węgorz. Przed moim odejściem zmienił miejsce na inne, na którym też nic nie złowił. Zakończyłem wędkowanie o godz.17:00. Na stacji byłem o godz.17:50 i ruszyłem z powrotem o godz.18:00 pociągiem będąc wreszcie zadowolony tu po raz pierwszy z wyprawy :).
Może niektórzy powiedzą, że to małe rybki, ale moim zdaniem jak miałem większość ryb 18cm to nie jest źle, jak na te łowisko i w ogóle na rzekę. Według mnie cel osiągnąłem. Jestem zadowolony z wyprawy w 90% (mogłem złowić potwora :( ).
Rybki są, tylko ciężko je złapać. Tak jak wszędzie :). Robaki wysysane, a drapieżniki się zrywają. Leszczy jest i to sporo, trzeba zmieniać w miarę możliwości miejsca, ale na lepsze :).
Warta jest popularna w ryby na ten dzień. Zapraszam, jak nie na leszcze 18cm, to na potwory (m.in węgorze), które tam pływają.

Pozdrawiam.


Wklejone
[2012-05-10 20:45]

Kowal73

Witam, dziś rzeka Warta,4km.od promu do miejscowości Sucha..,spining,,,okoń i szczupak,Wszystko z powrotem do wody.Szczupak 44cm, okoń 19cm.Dawid,Robcio... coraz gorzej na tym odcinku:) [2012-05-23 20:00]

Witam, dziś rzeka Warta,4km.od promu do miejscowości Sucha..,spining,,,okoń i szczupak,Wszystko z powrotem do wody.Szczupak 44cm, okoń 19cm.Dawid,Robcio... coraz gorzej na tym odcinku:)





Uuuuuuu. To szkoda :(. Zamierzałem zabrać ze sobą na tą rzeczkę wygranego spina, ale cóż.... :(. Ale w sumie to się nie dziwie, bo wędkarzy jest tam więcej niż tych drapieżników danego dnia chyba. Rzeka powinna wrzeć od ryb, a nie od kamieni. Niestety jest inaczej.Może kolejnym razem Ci pójdzie lepiej :) Grunt to się nie poddawać, ale to samo mówię jak chodze ze spinem już 3 godziny :). Nieraz to wystarcza, ale najczęściej nie. Warta to trudne łowisko i to jest prawdziwe wyzwanie. :)
Pozdrawiam  kolegę
[2012-05-23 20:46]

Kowal73

Powitać,odcinek rzeki Warty-spining od miejscowości /Baszków/do-/Sieradz/,2 niewymiarowe szczupaki i jedno uderzenie bolenia,relacja wędkarzy to piękna woda a rybki nie ma, parę płoci, widać za gorąco:)Pozdrawiam:) [2012-05-27 14:24]

Czyli bez zmian :(. A szkoda...... O wyprawie na czerwiec to jeszcze grubo pomyślę. Szkoda biletu...... A to by była moja 3 i ostatnia wyprawa na Wartę w tym roku, a jest do 3 razy sztuka. Nie wiem sam. Czekam na dalsze relacje kolegów :). Pozdrawiam Zbysia i całą resztę :).
[2012-05-27 19:29]

zibi100

Witam wybieram się z synem na dwa dnia nad Wartę w miescowości Włyń jet to nasz pierwszy wjazd nad rzeke mam kilka pytań dotyczących zanęty widziałem w sklepie zanętę 5-kg opisana jako rzeczną czy do tej zanęty nalezy dodoawać cos jeszcze typu klej lub glina jeżeli tak to w jakich ilościach. Pytanie do stałych bywalców w tej miejscowości jakie dodatki do znęty do jakich smaków i zapachów są przywyczajone rybki, jakie obciążenie koszyczków. Czy na dwie osoby na dwa dnia wystarczy jedna taka 5kg zanęta czy trzeba wiecej. Czy łowiąc w rzecze nęcimy tak jak na wodach stojącychjakiś czas przed rozpoczeciem wędkowania wieksza  ilośc potem co jakiś czas dorzucamy, czy tylko to co w koszuku bez rzucanai kulami zanętowymi. Jakie rybki mamy szansę tam złapać.  Preferowane metody połu feder i spławik.  Mile widziane informacje z opisem dozjadu do miejscówek,   [2012-07-17 14:07]

Jeżeli będziesz łowić na rzece na spławik i do tego będziesz używać zanęty to należy dodać klej, glinę lub żwir (kamyszki). Jak kupisz klej to na odwrocie jest napisane, że na 3kg zanęty dajesz 20% kleju. (Czy jakoś tak, musisz sprawdzić sam jak kupisz klej !!!). Glinę, używasz, gdy rybki nie przekarmić. Jeżeli brań nie ma wcale to należy dodać glinę w ilości 1:2 lub 1:1. Dowodem są filmy ZWNW - "Z wędką nad wodę" (Parę filmów, a w zasadzie pierwsza 60 ukazywała filmy o łowieniu w rzekach. Oto link: http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=zwnw).

Stałym bywalcem nie jestem w tej miejscowości na tej rzece. Ale coś mogę doradzić...
Na leszcze i płocie (nawet mam w domu) bardzo fajny dodatek - Super Bremix Additif SENSAS 15.50zł (Niebieskie opakowanie). Przetestowałem na Warcie w miejscowości Sieradz Warta.
Jeżeli zapach to piernik najlepszy według mnie. Obciążenie koszyczków - w tym nie doradzę, bo nie wiem jak szybki jest nurt. Ale będąc na Warcie w Sieradzu Warta łowienie na koszyczek nie było wcale opłacalne. Wyłącznie spławik. Zanęta 5kg na 2 dni jak na rzekę to może okazać się za mało. Jeżeli będziesz łowić np. 4:00 - 22:00 i 4:00 - 16:00 to raczej nie wystarczy. Zanęta zostaje szybko "pochłonięta" przez rzekę. Ł owiąc w rzecze nie nęcimy tak jak na wodach stojących. Ale to będzie najlepiej jak sobie troszkę poczytasz w książkach lub w internecie - są 3 sposoby na nęcenie (tak jak na wodach stojących). Tu podajesz zanętę przed spławikiem... itp. Najpierw przed wędkowaniem 20 kul zanętowych (oczywiście z dodatkiem i gliną, klejem lub żwirem). Donęcamy częściej niż na wodach stojących. To opisałem w skrócie jak robimy przy połowie na spławik. Jeżeli łowisz na koszyczek to możesz, a nie musisz donęcać w pobliżu koszyczka. Warta obfituje w białe ryby: przeważnie leszcz, płoć, wzdręga i drapieżne ryby: szczupak, okoń, może być sum, sandacz, węgorz. Najlepszy tak jak pisałem wcześniej u mnie okazał się spławik. Przy szybkim nurcie,  taki jaki ma warta to łowienie na feeder raczej odpada. Nawet u mnie nie wystarczyło obciążenie koszyczka trójkątnego 120g. Informacje z opisem dozjadu do miejscówek nie podam z wiadomych względów - nie łowiłem tam.

Mam nadzieję, że pomogłem. Jak by co to może inni koledzy także coś dodadzą od siebie. Teraz mnie znowu nie będzie, więc więcej nie pomogę. Może przyjadę w poniedziałek, bo zarybiam staw działkowy karpikami :).

Życzę sukcesów koledze. Pozdrawiam.
[2012-07-18 09:19]

roobcio

Wybieram się nad Wartę w Sieradzu jakoś po niedzieli. Był ktoś tam ostatnio? Bierze białoryb? A przede wszystkim jaki jest stan wody? Da się połowić?
[2012-07-28 13:06]

Podłączam się do pytania. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach (jak nie będzie tak gorąco) wybieram się z rodziną - kuzynostwo w te rejony. Ostatnio było w miarę dobrze. Brały leszcze, choć nie olimpijskie. Takie jak by brały przynajmniej po 20cm to będę zadowolony. Pół siatki i git :).... Pozdrawiam.
[2012-07-29 07:56]

Kowal73

Witam :) Robcio,Dawid-rzeka Warta w miarę przy tych upałach głęboka,z wycieczki ze spinem to jest ok,, twierdzę że na grunt lub spławik można zasiadkę zrobić,są w granicach do dwóch metrów od brzega koleiny, głębokość 1.10,sprawdzałem metrówką gdy do wody wchodziłem:)  Na spina nic nie złowiłem:),pozdrawiam. [2012-07-29 09:10]

Dzięki za info. Niebawem wyruszam.... Pozdrawiam i życzę udanych połowów.
[2012-07-31 13:35]

Prawdopodobnie w sobotę na rybki na cały dzień. Jak będzie to napiszę, ale wierze, że będzie bardzo dobrze :). Pozdrowionka.
[2012-08-20 15:07]

Już jutro jadę nad rzekę Wartę. Myślę, że będzie dobrze. Spróbuje złowić jakieś leszczyki.
[2012-08-24 16:56]

Rzeka Warta w miejscowości Sieradz Warta (25.08.12r.):

Byłem wczoraj w godz.5:00 - 20:00. Na początku zdenerwowałem się. Moje miejsce zostało zajęte. Byłem zmuszony wybrać inne nie przypadające mi do gustu. Łowiłem na spławik - odległościówka i bat. Zostałem mile zaskoczony. Byłem nastawiony na leszczyki po 18 i 20cm, a tu wzięła mi gruba i wielka ryba. Silna i ciężka ryba wychaczyła się. Wzięła mnie cholera. Brakło mi szczęścia. Rozrobiłem zanętę Lorpio Magnetic Bream Piotr Lorenc 2000g. Dodałem do niej dodatek zanętowy Super Bremix Additif Sensas. Użyłem 2 paczki 2 kg gliny wiążącej, oraz 2 paczki kleju do zanęty. Do całości dodałem pinki. Kule dociążyłem żwirem.
Dalej już od godz.6:00 ryby duże nie brały. Zaczęły brać małe ryby. Zmieniłem miejsce, na te, które chciałem zająć na początku. Niestety po nęceniu i tak brały małe ryby. Po 20:00 kiedy ja już się zacząłem pakować wędkarz obok złowił podobnie do mojej na początku, dużą rybę. Ja niestety wróciłem do domu bez ryb, na które się tu wybrałem, ale nie żałuję. Brania były z małymi przerwami po południu. Żadne te brania nie były silne. Drapieżniki są także. Co godzinę coś kogoś goniło. Ryby aż łapały speeda uciekając. Wyglądało to jak by coś strzelał do wody z maszynówki.
Myślę, że jeszcze w tym roku postaram się przyjechać coś się rozkręciło w tym odcinku rzeki. Bardzo mi się podobało. Wiem, że można tu złapać duże ryby. Ciężko, ale można.

Mój połów to 57 Uklei, 1 mały Leszcz, 1 mały Kiełb.

Pozdrawiam.
[2012-08-26 11:47]

Moja najlepsza miejscówka
[2012-08-26 11:53]

Moja użyta "paleta zanętowa"
[2012-08-26 11:54]

Moja przygotowana zanęta
[2012-08-26 11:55]

Moje przygotowane kule zanętowe
[2012-08-26 11:55]

Moje zestawy (1 - odległościówka)


[2012-08-26 12:01]

Moje zestawy (2 - bat)


[2012-08-26 12:01]

Kowal73

Witam Dawid:),o kurcze,,,ale połowiłeś....toś to szok:):):),he he , widzę też ,że aby plony zebrać to trza posiać:):),Miejscówka mnie znana,jest zajefajna,ino trzeba w czas tam być.Pozdrawiam:) [2012-08-30 20:29]

:) [2012-08-31 09:59]

roobcio

Dawid, czyżbyś łowił na tej główce po prawej stronie mostu idąc od strony miasta? Tam chyba Warta nie jest zbyt głęboka?
[2012-09-02 17:16]

Cześć. Powiem Ci, że na tej części odcinka głębokość przy brzegu (przynajmniej na 2 miejscówkach co byłem) miała:
a) w pobliżu rozkopów (1 możliwa miejscówka od strony miasta) - głębokość średnio 3-4m.
b) ulubiona moja miejscówka (zdjęcie - cypelek) - głębokość średnio 2-2,5m.

Tak płytko nie jest, ale powiem, że ryby z dna nie chcą brać zbytnio. Rybki m.in leszcze, ukleje biorą przynętę w toni (w połowie), oraz zaraz pod powierzchnią. wody. Przekonałem się tego na własnej skórze.

Wędkarz z którym ostatnio jechałem pociągiem mówił, że ryby biorą z praktycznie płytkich miejsc (2m). Z głębokich nie chcą brać. On zna się na rzeczy. Jeździ w te miejsca na Wartę przynajmniej 2 razy w tygodniu. W tym roku to jego najlepsze wyniki to leszcze, jazie powyżej 1kg.


Ja dlatego już nie łowię po lewej stronie mostu, bo tam po prostu osobiście nie mam efektów. Nurt jest duży, głębokość duża. Ryby nie biorą. A dojście na główki jest daleko od stacji i zanim się dojdzie, oraz rozstawi sprzęt to trochę minie.

[2012-09-02 17:44]