Zaloguj się do konta

Rzeka Warta i jej ryby

utworzono: 2009/05/17 17:14
weedmasta

Cześć. Próbowałem na wysokości Czerwonaka. Wiem, że to nie Poznań. Na chwilę obecną woda opada i robi się cieplejsza. Drobnica "oczkuje" i są nadzieje na ryby.
Co do drapieżników, to w ubiegłym roku miałem kilka okonków oraz 2 wyjścia rapy. Generalnie "bieda"

W tym roku może nastawię się na łowienie z gruntu na filecika bądź trupka.

Pozdrawiam

[2018-04-23 10:20]

z@mela

weedmasta- i bardzo dobrze jak chcesz wyniki to stacjonarka.
Jako chory na spinning człowiek doszedłem do pewnych wniosków jesli chodzi o Wartę minanowicie - pizdorybu , mameluków , szczerbolli i innych bezzębnych nie łowię więc skupię się na tych co maja zęby .
Z okoniem na odcinku do ktorego mam najbliżej jest cienko po za kiloma dniami na jesień kiedy garbusy migrują , szczupaków nie ma juz nawet małych które dawniej łowiło się w każdym dołku na przełomie lipca i sierpnia teraz tego nie ma za to idzie jakieś chwycic w wrzesniu/październiku .
Z sandaczem sytuacja wygląda nie najgorzej bo wyparł szczupaka lecz łowi się je głównie w nocy trzeba skradać sie jak młody lis na jeb..nie więc nie każdemu się chce w ten sposób łowić aaa szczupaka też idzie chwycić w nocy - dziwne bo dawniej te ryby łowiono tylko w dzien a on kilku lat warta potrafi obdarzyć zębaczem właśnie w porze nocnej natomiast sumów podobno jest nie mało - ja osobiscie jeszcze suma w Warcie nie widziałem mowie o wymiarkach a zaliczam po kilkadziesiąt nocek rocznie po prostu nie mam szczęścia bo orły nutrie i inne zwierzaki widuję a sumów nie choć wg opowieści jest ich nie malo ale to znowu łowienie głównie w nocy - mowa o spinningu caly czas dlatego chyba też w tym roku więcej czasu poświęcę stacjonarce może Warta się "otworzy"

połamania życzę [2018-04-23 13:33]

rapa 72

Popieram spostrzezenia i tez tak myśle choć mocno sie zastanawiam jaki jest problem z rybami w Warcie ,Natomiast mogę stwierdzić ze,po1.ryb jest mało bo ich malo 2 . niema ich bo nie maja warunków do bytowania ii rozmnażania ( tj,brak tarlisk, odpowiednich miejsc do bytu,jak wiadomo ryba ikrę ma i musi ja złożyć tak każe natura ,ale gdzie? I czy sie uchowa i przetrwa  to duża loteria.) 3. wędkarze to następna grupa która niszczy rybostan mam na myśli tzw,miesiarzy 4.wedkarzy jest coraz więcej ,bo kiedyś  -50 lat temu mam na myśli tzw , tubylcow nad jeziorami i rzekami w danym rejonie ilu było 2 moze 3 ? 5,tyczy sie jezior brak zarybiań -kiedyś były tzw.PGRy 6.  dany okreg Pzw nie zarybia lub zarybia w małych ilościach rzeki, w danym rejonie(ta pomoc jest niezbędna w dzisiejszych czasach -tyczy sie rzek ) 7. To co zauważyłem w Warcie brak ciekawych miejsc ,ostoi,główek ,zastoisk duzo wyplycen Choć wody mamy coraz bardziej czystsze  i odizolowane od dostępu ścieków, To moje spostrzeżenia z  prawie 35 letniego bycia nad woda.Tez zapraszam do dyskusji. Oblawiam teren Warty od Burzenina /sieradzkie do Konina [2018-11-18 19:52]

rapa 72

Popieram spostrzezenia i tez tak myśle choć mocno sie zastanawiam jaki jest problem z rybami w Warcie ,Natomiast mogę stwierdzić ze,po1.ryb jest mało bo ich malo 2 . niema ich bo nie maja warunków do bytowania ii rozmnażania ( tj,brak tarlisk, odpowiednich miejsc do bytu,jak wiadomo ryba ikrę ma i musi ja złożyć tak każe natura ,ale gdzie? I czy sie uchowa i przetrwa  to duża loteria.) 3. wędkarze to następna grupa która niszczy rybostan mam na myśli tzw,miesiarzy 4.wedkarzy jest coraz więcej ,bo kiedyś  -50 lat temu mam na myśli tzw , tubylcow nad jeziorami i rzekami w danym rejonie ilu było 2 moze 3 ? 5,tyczy sie jezior brak zarybiań -kiedyś były tzw.PGRy 6.  dany okreg Pzw nie zarybia lub zarybia w małych ilościach rzeki, w danym rejonie(ta pomoc jest niezbędna w dzisiejszych czasach -tyczy sie rzek ) 7. To co zauważyłem w Warcie brak ciekawych miejsc ,ostoi,główek ,zastoisk duzo wyplycen Choć wody mamy coraz bardziej czystsze  i odizolowane od dostępu ścieków, To moje spostrzeżenia z  prawie 35 letniego bycia nad woda.Tez zapraszam do dyskusji. Oblawiam teren Warty od Burzenina /sieradzkie do Konina [2018-11-18 19:53]

z@mela

rapa72 - na odcinku który obławiasz jest kilka ciekawych miejsc , robiłem w tym roku spływ pontonem od Jeziorska do Poznania planowo ale przez upał i pacyficzne słońce skróciłem spływ do Nowego miasta i jedyne ryby , brania jakie miałem to w okolicach Koła a dokładnie poniżej tego miasta i później w okolicach Ciążenia natomiast od Pyzdr woda brudna że nawt rąk w niej nie myłem bo o kąpaniu się nie było mowy poprostu SZAMBO , przejżystość 5cm a w okolicach Koła stojąc pod pas w wodzie widziałem stopy i to pewnie się przekładało na ilość brań .

W tym roku juz zakończyłem wyjazdy nad Wartę bo nie zaliczyłem ani jednego brania na 9x wypadów z łódką zawsze to okolo 20km pływania - masakra choć wiem że Ci co "białkują" wodę to łowią ale skradają sie jak lisy to niech łowią ale podczas NORMALNEGO wędkowania ciężko zaliczyć choc 1 puknięcie. [2018-11-18 20:12]

rapa 72

Jeszcze jedno połowy w tym roku w Sieradzu trochę drobnicy krąp leszcz okonie 15-30 cm z lata ,małe sumy w nocy zatrzęsienie -mój błąd trzeba zakładać rybkę bo przedszkolaki biorą bardzo łapczywie i sa problemem tak jak nocne krapie Jesien 2 wypady niezłe skubana plotka 15-30 cm kilka sztuk Listopad wypad na mietusa 2 szt 25 i 39 cm plus dwa brania zepsute -filecik Drugi wypad na mietusa 14 listopad 0 bran choć znacznie zimniej i chłodniej -mała ukleja i wątróbki drobiowe .Warta okolice Koło. /Uniejów ogólnie drobnica raz trafiłem w nocy na małe karasie srebrzyste to w sumie tyle Ogólnie lipa nie zaciekawieni Choć odcinek sieradzki był lepszy duzo drobnicy /narybku w wodzie,Ps,Jesien spin w okolicy SieradzWarta   buszowały szczupaki niestety nie duże do 50 cm  jest trochę okonia ok 20/25 cm,Złowiłem  i widziałem ioraz info od miejscowego,Tak ze moze coś sie poprawia na tym odcinku ,Czekam na przyszły sezon-zobaczymy?A ciekawostka w sierpniu okolice miasta Warta kolega zerwał ładnego wegorza-pewnie przypadek? Choć kilkanaście -20,lat temu ja sam lowilem sporo węgorzy w tym rejonie. [2018-11-18 20:14]