Rzeka w zimie

/ 18 odpowiedzi

Drodzy koledzy mam dość ciekawe pytanie które akurat jest na czasie gdyż zbliża się zima . Moje pytanie dotyczy rzeki w zimie . Jestem ciekaw czy łowicie w czasie mrozów na rzece , chodzi mi o niezamarznięte odcinki , jakie metody stosujecie na białoryb , może feeder , picker , bat czy może bolonki ? Nie ukrywam , że szczególnie interesują mnie metody gruntowe . Wreszcie , jakie wybieracie miejsca na rzekach , gdzie szukacie ryby i czym-jak nęcicie ?

Ja już mam trochę doświadczeń w łowieni zimowym na rzekach ale mam nadzieję , że ktoś z Was mnie czymś zaskoczy i czegoś nauczy ?

Proszę o rady i opinie w tym temacie

baloonstyle

Nie wiem czy czymś Ciebie zaskoczę, podejrzewam że nie :))
Szukam głębokich miejsc łapię tylko na feederki a co do zanęty to z delikatniejszym zapachem stosuję.nie tak agresywne jak w okresie letnim. Podobnie na jeziorkach szukam jak najgłębszych miejsc.Wyniki nie takie jak w ciepłych miesiącach ale nadal jest zabawa :)) (2010/10/18 10:28)

ryukon1975

Łowiłem zimą na rzece,czasem nawet z wynikami:).Wędkowanie zimą traktuję na luzie jako formę wypełnienia wolnego czasu,łowię na feeder lub spławik na jak ja to nazywam-macanego.Metodę tę stosuję wczesnym przedwiośniem.A wygląda to tak jedna wędka 3,9 m lub 4,2 m lekka,chlebak z przyponami, przynętą i innymi drobiazgami.Idę brzegiem rzeki zatrzymując się w co ciekawszych miejscach i łowię po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach zmiana miejscówki.Wyniki czasem mogą zaskoczyć,pozytywnie oczywiście.Feeder wiadomo na jednym stanowisku,jeśli nęcę to bardzo skromnie i tylko zanęta naturalna i nie roślinna czyli czerwone i białe robaki czasem wątroba.Żadnych smrodów zimą nie stosuję lepiej łowić w naturalnych warunkach jak zepsuć miejscówkę o co zimą przy niskiej temperaturze wody nie trudno.Dodam że tej zimy też będę próbował wielokrotnie i z uporem:).Pozdrawiam i połamania-oby nie z powodu temperatury. (2010/10/18 10:28)

kamillo8110

Łowienie zimą daje całkiem ładne efekty.Ja łowie na feeder.;) (2010/10/18 17:36)

kaban

Dla mnie zima(listopad -styczeń to kleń a od lutego pstrąg)to czas połowów z dala od zgiełku i niepotrzebnego hałasu nad wodą.Moja metoda niezwiązana jest z tematem ale zaręczam,że i tak warto wyjść nad wodę.Jednak przy temperaturach poniżej -3 odpuszczam ze względu na oblodzone przelotki.Pozdrawiam. (2010/10/18 19:50)

przemx

No to mamy okres zimy. Jak z rezultatami? Zastanawiam się nad wyjsciem nad Wisłę i spróbowania spławikiem oraz feederem. Co wy na to? (2011/01/06 00:12)

grzegorzewski

Tej zimy pierwszy raz się wybrałem na ryby i postanowiłem sobie że już więcej nie pójdę chyba że z wędką podlodową . Na spławik nie pójdę iż się nie da łowić . Cały czas zamarza szczytówka . Miałem się zrelaksować a straciłem 2 wiadra nerwów . Pozdrawiam . (2011/01/06 13:13)

kolocarp

witam- zimą łowię bardzo często ale przeważnie niedaleko ujsc rzek gdy wpadają do większej rzeki to tam gromadza się stada ryb ponieważ woda jest tam dotlenioma no i jakieś żarełko zawsze tam wpadnie  dobre miejsca to również okolice basenów portowych tam jest zazwyczaj spokojnie no i tam jest ryba łowię z gruntu na federa całkiem delikatnymi zestawami a przynęty naturalne-- robaki, rosówki, a szczególnie pinki.Pozdro. (2011/01/06 14:38)

przemx

Acha dzięki za informacje, no ja w okolicach Torunia chciałbym coś połowić, jednak pewnie feeder bo mam kongera carbomaxxa 360/120. Chociaż widziałęm że trochę kry pływa na Wisełce na chwilę obecną wiec nie wiem czy czasem nie poczekać na lekką odwilż. (2011/01/06 16:43)

przemx

Wisła opada w dość szybkim tempie, jeśli pozwoli pogoda to wybieram się na bacika. Zobaczymy z jakim efektem, czy ktoś plany przed wiosną jakieś ma jeszcze? Czy tylko ja w domu usiedzieć nie mogę;p (2011/01/26 18:35)

cisy10

Ja zmierzam się wybrać na spławik może na jakiegoś klenika i owszem kry płyną także poczekam na lekką odwilż i będzie dobrze a jak z rezultatami to zobaczymy:) pozdrawiam (2011/01/26 18:41)

grzegorz not

Pozwoliłem sobie odświeżyć zeszloroczny temat bo jakby na to nie spojrzeć zima za oknami...:-)

Zastanawiam się nad wypadem na ryby na rzekę Noteć...wiem, że kiedyś bardzo dobre efekty mieli wędkarze łowiący w Chobielinie w styczniu i w lutym...

kanał bydgoski niestety skuty lodem:-(

Może macie jakieś doświadczenia z tą rzeką lub sugestie co do miejsc, w których można liczyć na jakąś rybkę...

Zdecydowanie preferuję metodę spławikową...

(2012/12/30 17:36)

u?ytkownik65213

Łowienie zimą daje całkiem ładne efekty.Ja łowie na feeder.;)

No to pochwal się kolego co tak łowisz? Bo u mnie efekty mizerne o tej porze roku. (2012/12/30 17:51)

szczepcio

Drodzy koledzy mam dość ciekawe pytanie które akurat jest na czasie gdyż zbliża się zima . Moje pytanie dotyczy rzeki w zimie . Jestem ciekaw czy łowicie w czasie mrozów na rzece , chodzi mi o niezamarznięte odcinki , jakie metody stosujecie na białoryb , może feeder , picker , bat czy może bolonki ? Nie ukrywam , że szczególnie interesują mnie metody gruntowe . Wreszcie , jakie wybieracie miejsca na rzekach , gdzie szukacie ryby i czym-jak nęcicie ?

Ja już mam trochę doświadczeń w łowieni zimowym na rzekach ale mam nadzieję , że ktoś z Was mnie czymś zaskoczy i czegoś nauczy ?

Proszę o rady i opinie w tym temacie

Ja czasami wyskoczę w lutym czy  marcu na rzekę pszczynkę.Nurt niewielki,głębokość wody do 1,2m.Czasami to trzeba pokruszyć lód żeby spławiczek włożyć.Najlepsze miejsca to już sprawdzone niewielkie dołki,zagłębienia tam rybka się trzyma.Nęci się przeważnie zanętą na rzekę płoć czarna z różnymi dodatkami zbóż.Czasami sprawdzają się konopie,jak na haczyk taki do podrzutki.Na haczyk przeważnie zakładam ochotkę lub pinkę.Rybka przeważnie to płoć,leszcz,karp,jaź czy okoń. (2014/02/12 20:45)

notaki

Ta zima jest zupełnie nietypowa. Rzeki praktycznie nei zamarzly, wiele dni z temp. powyżej zera.
Jak łowię ? Cała sztuka to znalezienie zimowiska ryb. Więc nie wybieram jakiejś konkretnej miejscówki, tylko zarzucam.. i jesli nic się nie dzieje, zmieniam miejsce. Przeszukuję spokojne głęboczki, cofki.. zastoiska...
czasem bezskutecznie.. czasem z jakimis wynikami.
Jako że mieszkam w poblizu rzeki , gdzie obowiazuje wyłącznie przynęta roślinna, jezdżę nad nizinny odcinek Dunajca. jako przynętę stosuje przede wszystkim ochotkę, czasem pinkę. Zaneta baaaardzo mało sycaca.. przede wszystkim sam zapach prawie...
Zestaw najdelikatniejszy z możliwych .. przypon rzedu o,10-0,12.. Łowie na pickera, dobierając szczytówkę  tak delikatną jak to tylko możliwe.

Miłe to łowienie.. moze nawet nie w kwestii wyników, ale robię nad woda i kilometr  dziennie.. przeszukując kolejne miejscówki, a przy okazji poznając rzekę . (2014/02/14 21:35)

leszcz1212

teras ylko na okonia martwy sezon:( (2014/02/16 22:23)

tomwaso

witajcie :) polecam wam fajny artykuł na temat technik łowienia w zimie: http://wedkarstwomojapasja.pl/strona-glowna/tam-gdzie-ryby-zimuja/
dobrych blogów wędkarskich nigdy dość :) (2014/05/05 08:04)