Rzeka Utrata

/ 46 odpowiedzi / 9 zdjęć
Witam, mam pytanie. Czy wie ktoś może jak jest z rybami w Utracie w ok. Płochocina/Wolicy? Mieszkam niedaleko zazwyczaj jeżdżę nad duże rzeki, ale ciekawią mnie takie małe. Mam 16 lat i do Płochocina mam ok. 7 km, więc nie chcę jechać w ciemno rowerem. Chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat tej rzeczki. Gdzieś kiedyś czytałem, że są Klenie, Jazie i troszkę Szczupaka. Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam ;)
lragus


Kolego z tego co wiem to były tam naprawdę piękne okazy ale niestety BYŁY zanim rzeka została zanieczyszczona!!! (2012/01/08 17:43)

grupcio


Czyli nie zawracać sobie głowy tą rzeką? :) A jakaś inna ciekawa mała rzeczka w promieniu 10 km od Grodziska? Niestety troche ograniczony jestem mam tylko rower :) (2012/01/08 17:50)

lragus


Wiesz spróbować zawsze można ale jak już to chyba przed Józefowem bo z tego co czytałem to nie oficjalnie pisali ze Polmos jest sprawcą zanieczyszczenia. Ja zamierzam  wyskoczyć na spina na Utratę. Ale to po tarle szczupaka:)
Szczerze to nie za bardzo się orientuje w tej okolicy ale podobno w rzece Jeziorce koło Piaseczna można spotkać fajną rybkę ale ja tam jeszcze nigdy nie byłem. (Dopiero zaczynam przygodę ze spinem:]) (2012/01/08 17:55)

u?ytkownik65213


W ostatnich latach Utrata znacznie się oczyściła.Pływa w niej sporo drobnego szczupaka ale wymiar też się trafia.Innego drapieżnika nie trafiłem.Dodam że łowię między błoniem a pawłowicami.W tym sezonie 1 maja zaczne właśnie od utraty (2012/01/08 19:13)

grupcio


Czyli łowisz w dół rzeki od Błonia? Nie wiesz może jak wygląda sytuacja w góre rzeki od Błonia? A jakie jeszcze ryby oprócz szczupaka(nie tylko drapieżne) się tam trafiają? (2012/01/08 19:36)

u?ytkownik65213


Czyli łowisz w dół rzeki od Błonia? Nie wiesz może jak wygląda sytuacja w góre rzeki od Błonia? A jakie jeszcze ryby oprócz szczupaka(nie tylko drapieżne) się tam trafiają?


Powyżej Błonia nie łowiłem a poza tym na Utracie tylko spininguje. Znajomy na spławiczek trafia płotki,czasem jazik.Jak ci się przyfarci to się trafi amur albo karp(uciekinierzy ze stawów hodowlanych) (2012/01/08 19:59)

grupcio


ooo dziekuje za informacje :) Ale jak myslisz cos w okolicy plochocina by sie znalazlo? Chociaz takie wymiarowki? (2012/01/08 20:06)

u?ytkownik65213


Na bank.Przecież błońskie koło też zarybia Utrate. (2012/01/08 20:18)

grupcio


super gdzie to jest? :) jak dojechać od grodziska? :D (2012/01/08 20:36)

grupcio


Dzięki, a czym koło Błońskie zarybia, wiesz może? :) (2012/01/08 21:12)

patok


Kleni i jazi nie ma. Nie wiem jak ze szczupakiem, ale kilka razy łowiłem bezowocnie. Za to sporo jest glonów, czasem spłynie jakiś styropian, butelka i inne. Nie polecam. Już wolę sobie na glinianki do Błonia pojechać. (2012/01/08 22:49)

Bbrylant


Co do kleni, to nie wiem czy sa. Ale Jazie są i to takie po 35 Cm. A Koło Błońskie zarybia Utratę, co roku wpuszczają po 20 tys narybku szczupaka i Jazia. :). W tym roku byłem zobaczyć co się dzieję, widać było że ryby chodzą. Zrobiłem nawet kilka fotek.   (2012/04/16 19:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jarkowski1


witam serdecznie w utracie są szczupaki i to nawet duże okazy, wiem bo już złowiłem nie jednego i mam miłą wiadomość co do kleni w zeszłym roku w wakacje widziałem klenie i też spore okazy wiele razy próbowałem złowić ten okaz ale bez skutecznie, dodam żeklenie są strasznie czułe i płochliwe.  (2012/05/06 17:33)

u?ytkownik65213


Kleni i jazi nie ma. Nie wiem jak ze szczupakiem, ale kilka razy łowiłem bezowocnie. Za to sporo jest glonów, czasem spłynie jakiś styropian, butelka i inne. Nie polecam. Już wolę sobie na glinianki do Błonia pojechać.


Chyba kolego dawno nie byłeś nad Utratą.Być może tak jest na wysokości Błonia(choc słyszałem że przy PKS-ie trafia sie kleń czy jaz) ale poniżej jest naprawde fajna woda. (2012/05/09 10:27)

u?ytkownik65213


Był ktoś ostatnio na Utracie? Interesuje mnie odcinek pomiędzy Pawłowicami a Sochaczewem.

 

(2012/05/19 21:33)

adamo0


Ja czasami wyskoczę po pracy nad Utratę po niżej Żelazowej Woli.Po ostatnich bujnięciach wody lipa.Ale raczej jest to spowodowane tym że większość ryb jest po tarle i jeszcze nie żerują jak byśmy chcieli. A odnośnie gatunków występujących ryb w tej rzeczce to powiem tylko tyle że jest ich znacznie więcej niż niektórym się wydaje.Nie w dużych ilościach i rozmiarach ale są! I oby znowu te rybki nie spłynęły jak to było kilka lat do tyłu!  (2012/05/19 22:41)

PanSawik


Witam
Łowił ktoś ostatnio na spina na odcinku od Błonia do Pawłowic?
Jakieś efekty?
Jak z przejściem wzdłuż rzeki (da radę w normalnych butach czy wskazane wodery)?
I jak z tym KLENIEM, jest czy go nie ma?

Same pytania :) (2012/08/24 11:24)

QbaNerra


Kleń jest (dzisiaj złapałem 2  i jednego jazia na małego wobka). Co do kaloszy to zawsze się przydadzą, chociaż da się bez. Ja chodzę w spodniobutach, ale brodzenie raczej odpada bo mułu po kolana. (2012/10/16 18:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

QbaNerra


i jeszcze inna rybka. wszystkie 3 które złapałem wróciły rosnąć... miałem jeszcze kilka wyjść trochę większych rybek, ale w ostatniej chwili chlap ogonkiem i zawracały... Pewnie mnie zobaczyły... (2012/10/16 18:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

balcerzak


okon szczupak ploc sandaczyk sie trafia komorów (2013/04/13 16:13)

u?ytkownik65213


Dwa wypady za szczupłym w tym sezonie i totalna lipa. We dwóch od mostu w Krubicach do wsi Gnatowice i ani jednego pobicia! Chyba trzeba poczekać aż zejdzie trochę woda.

(2013/05/04 13:00)

kritur


Ja zaliczyłem już 3 wypady za szczupakiem w okolicy miejscowości Wola Łuszczewska. Cicho wszędzie, głucho wszędzie. Zero ryby. (2013/05/08 14:23)

atrapa


Właśnie wróciłem ze spiningu z Utraty, byłem jak ktoś wcześniej opisał w miejscowości Pawłowice.Dokładne miejsce mogę nawet wskazać, koło mostka blisko ładnego kościółka na wzgórzu i kapliczki murowanej.Łowiłem z prawego brzegu idąc z prądem w kierunku północnym.
Co mogę powiedzieć, pierwszy raz w obcym miejscu, od razu jak wysiadłem z auta i spojrzałem z mostka na tę rzekę pomyślałem że tylko i wyłącznie mały kogucik wchodzi w grę...
Pierwszy rzut, 3m prowadzenia przynęty i jest pierwszy kleń 32cm.Od 20.10 jak zacząłem, do jakiejś 21.20-30 wyciągnąłem ich 8 sztuk, wszystkie od 27 do 32cm.
Kilka razy rzuciłem na kopytko ale za każdym razem mocne zaczepy, dużo powalonych drzew chyba leży pod wodą.
Szczupłego nie było, ale w mojej ocenie może go tam nie brakować, dodatkowo rozmawiałem z jakimś chłopcem (miał w siatce 2 pokaźne leszcze i kilka płotek), twierdzi że jest tam wiele szczupaków i od czasu do czasu trafi się większa sztuka, jak na taką rzekę 60cm to moim zdaniem już rekord może być,
Poniżej zamieszczam zdjęcie, nie mam zbiorczego ponieważ na bieżąco wypuszczam, 
Ze swojej strony polecam  tę rzekę.  (2013/05/08 22:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.