Zaloguj się do konta

Rzeka Uszwica ok.Brzeska - relacje

utworzono: 2010/11/03 07:45

Aha, to pewnie koleś scieme pocisnął, albo rybka miała z 40 cm, a on mówił że 80:). Nic konkretnego nie złowiłem, największy koło 27-28cm, a tak to takie koło 20, drobnica, ale ważne że są i biorą, a Ty????
[2011-05-01 10:26]

obcy91

Panowie nie czytałem wszystkich wypowiedzi Waszych, ale przyszło mi  na myśl zorganizowanie gdzieś koleżeńskich "zawodów" na rz.Uszwicy co Wy na to?
[2011-05-01 10:47]

daviid7

Ja wczoraj byłem na uszwicy na Wokowicach to zlowilem 3 klenie najwiekszy mial 29cm. Natomiast w piątek czyli przedwczoraj byłem powyżej brzeska na usziwcy i złowiłem 5 kleni 36,35,31,27,26cm i pstrąga na 27cm  oczywiście na spinning i każdą rybę jak dotychczas wypuściłem ;) Ale to co Tomek mowisz 'wazne że są i że biora';)
Co do zawodów to ja jestem jak najbardziej za tym żeby je zoorganizować, trzeba zwołać kolegów i ustalić jakis konkretny termin, najlepiej żeby każdemu pasował ale od tego jest forum i myśle że jakiś uda nam sie ustalić. Co do miejsca tych zawodów to równiez trzeba sie dogadać ;)
[2011-05-01 11:11]

obcy91

Dokładnie Dawid, wszystko jest do uzgodnienia dogadania się:)
Myślę że nie ma co szaleć z szybkością zrobienia zawodów, na razie po prostu możemy popisać o tym 
[2011-05-01 11:29]

daviid7

Dokładnie, a Ty jak Obcy? wędkujesz coś ostatnio na uszwicy? Jak tak to powiedz jak wyniki ;) [2011-05-01 11:55]

obcy91

Wiesz co w ciągu kilku miesięcy mam zamiar zakupić samochód i nim jeździć nad Uszwice. Bacznie się jej przyglądam ale jakoś nie uśmiechało mi się wedki i przynęt wieźć w busach/autobusach/pociągach. Jak tylko będę miał autko to pierwsze co jadę do Was na Uszwice :)
[2011-05-01 19:05]

pipiszta

Panowie co do tych zawodów to chetnie bym siue pisał tylko z terminem wiadomo coś??? Bo jak narazie poza granicą przyjazd planuje na koniec maja początek czerwca...Jak bedzie coś wiadomo to piszcie:) Pozdrawiam wedkarzy z uszwicy...
[2011-05-01 20:03]

daviid7

No wlasnie termin trzeba ustalic taki żeby wszystkim pasował.

Obcy w jakich miejscowościach planujesz wędkować? 

[2011-05-01 20:10]

obcy91

Czekam na Wasze propozycje z tym że termin nie wcześniej niż 18maja.
[2011-05-02 09:34]

obcy91

Najlepiej aby było to ogólnodostępne miejsce, aby każdy mógł dojechać. Ja mieszkam w Żabnie może kojarzycie, pochodze jednak z Brzeska.
Także podajcie propozycje miejsca a ja sobie popatrzę na mapke.

Aha no i musimy brać pod uwagę stan wody oraz jej zabrudzenie prawda?

[2011-05-02 09:37]

daviid7

Mysle, ze jednym z lepszych miejsc by bylo brzesko chocby ze wzgledu na dojazd, chodzi mi glownie o osoby nie posiadajace samochodu. No wlasnie jeżeli chodzi o wode to by było dobrze jakby byla niska i nie brudna. Tylko jeszcze pozostaje kwestia tego jaką metodą będziemy rywalizować? Osobiscie jestem za spinningiem ;)

[2011-05-02 10:20]

obcy91

Słyszałem że ponad Brzeskiem to już są rzeki górskie?! Prawda to?

Oczywiście spinning :) :D

[2011-05-02 10:26]

obcy91

Od razu pisząc o zawodach miałem na myśli jednak spinning, ja sam haczyka zawiązać nie umiem (kiedyś umiałem...) a w spinningu tylko jedno wiązanie i to bardzo łatwe:)

ps: mam na imie Marek :)
[2011-05-02 10:30]

obcy91

Tylko wydaję mi się że pasowało by minimum 5osób :) nie wiem czy tyle będzie :?
[2011-05-02 10:48]

daviid7

Marku ponad Brzeskiem to jeszcze chyba nie są wody górskie, a raczej napewno. Wiec śmiało możemy tam łowic bez dodatkowych opłat. Z chętnych to tak: Ja, Ty Marku, myśle że kolega Tomek też weźnie udział i Pipiszta mowil, ze jest chętny więc narazie nas jest 4 i ja jeszcze postaram się załatwic moich kolegów ktorzy równiez  wędkują na Uszwicy.  Więc 5 osob powinnismy minimum 'uzbierać' ;)
[2011-05-02 11:30]

obcy91

Ja zabiorę mojego kolegę także od nas 2 osoby.

[2011-05-02 11:53]

Lucasjumper

Co do tych rzek górskich to w niektórych portalach czytałem że o uszwicy mówili jako o rzece górskiej. Powyżej brzeska, pewnie dlatego że w brzesku jest jaz na rzece,którego ryby nie mogą pokonać. -->O jazie w brzesku
Jeśli chodzi o zawody chętnie bym się wybrał, ale szczęścia do spiningu nie mam, jeszcze nie wyciągnąłem w tym roku rybki z uszwicy. :)
[2011-05-04 11:58]

Uszwica jest rzeką górską od miejscowości Gnojnik wzwyż z tego co wiem, poniżej Gnojnika to wody nizinne, pomysł z zawodami fajny, tylko jakby je tu rozegrac???Nigdy w zawodach nie uczestniczyłem, wiec nie mam o tym pojęcia, ale da się w ogóle zrobi zawody spiningowe tak żeby nie zabija ryb???bo spławikowe czy gruntowe to ok rozumiem, wybieramy czy tam losujemy miejscówe, łowimy, ryby do siaty, a po rozstrzygnięciu do wody, a jak to sie robi na zawodach spiningowych????
[2011-05-04 20:39]

macko

takie zawody najlepiej rozegrać parami, losowanie odcinków albo dowolny odcinek się wybiera,, łowi się parami (zawsze w zasięgu wzroku),, pary najlepiej mieszane (aby 2 osoby nie znały się wcześniej),,, wtedy mamy świadka, zapisujemy rybkę + podpis kolegi,, albo robimy fotkę z miarką.

ten jaz na Uszwicy jest gdzies przed ujęciem wody dla browaru ?? jesteście pewni że pstrąg nie ma szansy pokonać go ?? może jest jakaś przepławka ??
[2011-05-04 21:06]

daviid7

Ja jestem za tym żeby nie zabijac ryb i żeby wszytskie wrocily do wody, a przechowywac je np w siatce lub zrobic zdj przy miarce bo chyba wiekszosc z nas ma telefony komorkowe, a jak nie to zawsze mozna nawet pozyczyc od kogos cyfrowke. Uszwica jest malą rzeką więc co do miejscowek  trzeba bedzie ustalic odcinki i odbyc jakies losowanie. Chyba, że są jakies inne propozycje.
Mają to być zawody towarzyskie i uważam, że najwazniejsze jest to zeby się dobrze bawić ;)
[2011-05-04 21:14]

daviid7

Przegapiłem post Maćka ale to co napisał to tez bedzie dobrym rozwiazaniem, zalezy ile nas jeszcze bedzie... z tego co wiem to na jazie jest pobierana woda do browaru. O ile w doł rzeki myslę, że pstrag pokona jaz to jednak w góre raczej niema szans ze wzgledu na wysokosc jazu. [2011-05-04 21:18]

obcy91

Brałem udział w kilku zawodach spinningowych i mniej więcej wiem jak się za to zabrać.
Owszem uszwica nie jest pokaźną rzeką ale biała tarnowska także a mimo to są rozgrywane zawody. (Biała jest jak 2x Uszwica lub 1,5Uszwicy.).

Co to ryby i zabijania czy tam nie.
OCZYWISCIE Zawody odbywały by się na żywej rybie!!!
Żadne zdjęcia nie wchodzą w grę (telefonem,aparatem).

Każdy z uczestników musi zaopatrzyć się w siatkę, ryba wymiarow trafia do siatki a siatka do wody i zawodnik chodzi z siatką w które znajdują się ryby i tak o nie dba aby nie padły.

Myślę że co do podbieraka to już niech będzie indywidualna sprawa zawodnika (Ja bez podbiera się nie ruszam na zawodach, zresztą jest taki przepis).

Po zakończeniu zawodów (wyznaczymy miejsce zbiórki) i tam będziemy mierzyć i punktować nasze zdobycze, po zapisaniu wracają do wody. Dlatego tak bardzo ważne jest aby ryba była żywa! Owszem może się trafić słabszy egzemplarz, który nam się przekręci w trakcie zawodów, ale tu jest wtedy kwestia do dogadania czy taki "trupek" będzie mierzony czy też nie.

Nasze Polskie wody wystarczająco są mało rybne, że rozgrywając takie zawody musimy pamiętać i dbać o ryby.

To na razie tyle. Pozdrawiam Marek
[2011-05-06 11:36]

macko

hmm moim zdaniem troche nie ma sensu takie męczenie ryb i targanie w siatce po krzakach (pstrągi mogą tego nie przeżyć),, co wtedy gdy w siatce mamy nie wymiarową rybę (nie wolno takich przechowywać a co dopiero jak zdechnie),,, jeśli mają to być zawody towarzyskie to moim zdaniem wystarczy fotka albo potwierdzenie świadka,, można zrobić zawody na ilość złowionych ryb oraz kategorię za największą rybę. Wracając z odcinka można by pozbierać nieco śmieci (a ten kto przegra zbiera karny worek śmieci, już ja mam odpowiednio duży :D)
 
a teraz coś z dzisiaj: kleń coś koło 45cm, wrócił do wody jak zreszta widać:
[IMG]http://img861.imageshack.us/img861/6528/klen.jpg[/IMG]
[IMG]http://img834.imageshack.us/img834/798/klen1.jpg[/IMG]

były jeszcze dwa pstrągi 30+,, kilkanaście małych koło 25cm,, kilka kleni do 30cm,, rybki brały dzisiaj jak nigdy :D 
[2011-05-06 22:56]

daviid7

Maciek już Ci gratulowałem ryb ;) A co do zawodów to mam podobne zdanie jak Maćko. Niema sensu ryb meczyc. Myślę, że nikt nikogo nie bedzie chcial  oszukiwacbo to ma byc przeciez zabawa ;) [2011-05-06 23:15]

macko

fotka z wypuszczania bo forum fiksuje i 2 nie doda nie wiedziec czemu :)
[IMG]http://i56.tinypic.com/zn52qx.jpg[/IMG]



http://i56.tinypic.com/zn52qx.jpg

[IMG]http://i56.tinypic.com/zn52qx.jpg[/IMG]

po....ne to forum :) mam dosyć :D
[2011-05-06 23:41]