Zaloguj się do konta

Rzeka Skawa okolice Wadowic

utworzono: 2013/05/23 20:38
isaac11

Witam. Koledzy potzebuje wszelkich informacji na temat łowienia na Skawie w okolicy Wadowic a dokładniej to mam jechać do Gorzeń Górny.
Nastawiam sie na feedery
Jakie są opłaty bo jestem z okręgu Katowice??-około 3 dni wędkowania.
Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi ,zdjęcia mile widziane,ogólnie jak tam się prezentuje rzeczka metody i na jakie rybki można liczyć......

Z góry dziękuje
    isaac
[2013-05-23 20:38]

siri34

nie wiem jaki to jest okręg jeśli tam obowiązuje bielskoto 110zl w tym roku oplata wynosi ale nie jestem pewny czy tam czasem nie jest już Kraków a nawet chyba jest...to musisz wejść na PZW i tam poczytaj sobie. Ogólnie SKAWA to już nie ta rzeka co kiedyś:/pamietam piękne brzany się ciągło, klenie, świnki a teraz już nie ma tak lekko [2013-05-23 20:49]

isaac11

skawa chyba małopolskie bo to za Zatorem.kiedy byleś ostatnio??i w jakich okolicach,bo ja tak jak pisałem jakiś Gorzeń Górny 5km za Wadowicami
[2013-05-23 20:55]

kowal68

witam, z tego co pamiętam z tamtego roku to Skawa podzielona jest na kilka odcinkówodcinek do Stryszawki do ujscia Ponikiewki chyba wyłączony jest z łowienia bo to teren budowy.

SkawaSkawa1. Od źródeł do ujścia potoku Bystrzanka wraz ze wszystkimi prawo i lewobrzeżnymi dopływami na tym odcinkuSidzinaMetoda muchowa, spiningowa i gruntowo-spławikowa - dozwolone przynęty roślinne
Zakaz spiningowania - 01.IX-31.I
2. Od ujścia potoku Bystrzanka do mostu w Grzechyni wraz ze wszystkimi prawo i lewobrzeżnymi dopływami na tym odcinkuMaków PodhalMetoda muchowa
Zakaz połowu lipienia - 01.XII-31.V
3. Od mostu w Grzechyni do ujścia potoku Stryszawka wraz ze wszystkimi prawo i lewobrzeżnymi dopływami na tym odcinkuMaków Podhal
Sucha Beskidzka
Metoda muchowa
Metoda gruntowo-spławikowa dozwolona od 16.V-31.XII - dozwolone przynęty roślinne
Zakaz połowu lipienia - 01.XII-31.V
BystrzankaOd źródeł do ujścia do rzeki Skawy wraz ze wszystkimi prawo i lewobrzeżnymi dopływami na tym odcinkuSidzinaMetoda muchowa
Zakaz wędkowania - 01.IX-31.I
PaleczkaOd źródeł do ujścia do SkawySucha BeskidzkaMetoda muchowa
Zakaz wędkowania - 01.IX-31.I
StryszawkaOd źródeł do ujścia do rzeki Skawy wraz ze wszystkimi prawo i lewobrzeżnymi dopływami na tym odcinkuSucha BeskidzkaMetoda muchowa
Zakaz wędkowania - 01.IX-31.I
Dopływy SkawyWszystkie nie wymienione dopływy Skawy na odcinku od ujścia potoku Bystrzanka do ujścia potoku StryszawkaMaków Podhal
Sucha Beskidzka
Wędkowanie zabronione
Skawica1. Od źródeł do Ośrodka Zarybieniowego w Zawoi wraz ze wszystkimi prawo i lewobrzeżnymi dopływami na tym odcinkuZawojaRezerwat przyrody
Zakaz wędkowania
2. Od Ośrodka Zarybieniowego w Zawoi do ujścia do Skawy wraz ze wszystkimi prawo i lewobrzeżnymi dopływami na tym odcinkuZawoja
Maków Podhal
Metoda muchowa
Zakaz wędkowania - 01.IX-31.I
Skawa4. Od ujścia potoku Ponikiewka do mostu drogowego w WadowicachWadowiceMetoda muchowa
Metoda gruntowo-spławikowa dozwolona od 16.V-31.XII - dozwolone przynęty roślinne
Zakaz połowu lipienia - 01.XII-31.V
5. Od mostu drogowego w Wadowicach do jazu w GrodziskuWadowice
Grodzisko
Metoda muchowa, spiningowa i gruntowo-spławikowa - dozwolone przynęty roślinne
[2013-05-23 21:11]

isaac11

hmmm tylko, że ja nie mam pojęcia gdzie co i jak jest w tej okolicy co mam jechać ten cały Gorzeń górny
[2013-05-23 21:55]

robisz1

kolego z tego co wiem to do mostu drogowego w wadowicach można łowić tylko na muchę i przynęty roślinne. gorzeń jest powyżej mostu. jest to okręg bielski na pewno.
[2013-05-23 22:21]

isaac11

aha czyli wiadomo przynajmiej ze to bielski okręg.a tam faktycznie jest jakaś budowa jakiś zbiornik zaporowy ma być w niedługim czasie tyle wiem.
[2013-05-23 22:49]

siri34

no widzisz to bielsko czyli 110zl za rok w tym sezonie oplata wynosi ale warto bo masz miedzy innymi miedzybrodzie bialskie piekne jezioro , sołe itd [2013-05-23 22:50]

isaac11

no miedzybrodzie jest dobre.ciekawie jak na tej Skawie kurde.....
[2013-05-24 19:47]

siri34

teraz to juz nie jezdze tam choc nie powiem ze przejechalbym sie ale nie ma z kim [2013-05-24 20:09]

popolopek

witam Koledzy powiedzcie mi czy ktoś się orientuje gdzie jest osrodek zarybieniowy w zawoji nigdzie niemoge znalesc informacji na ten temat [2014-02-16 12:50]