Zaloguj się do konta

Rzeka Shannon Irlandia

utworzono: 2011/04/13 09:00
maciek2544

Mam pytanie dotyczące rzeki Shannon W Irlandii , wie ktoś może jaką ma głępokość poniżej Athlone(od athlon 20-30km) w stronę ujścia w Limericku . I jakie ryby tam występują? Z góry dziękuje :)
[2011-04-13 09:00]

kumsi

witaj

 

Ja mieszkałem w Irlandii 5 lat i często łowiłem w tej okolicy. Poniżej Athlone rzeka ma różną głębokość od 3m do nawet 7-8 zależy od odcinka. Ja najczęściej łowiłem na rzece Suck w miejscowości Shannonbridge gdzie ta rzeka wpada do Shannon. Uciąg wody jest średni. Ciężarek  40g spokojnie da rade. Ryby najczęściej występujące to:szczupak(ok7-8kg), leszcz duży i okonie to połowisz najczęściej.

[2011-04-13 10:16]

szymon71

Głębokość tej chyba najpiękniejszej rzeki w Irlandii jest bardzo zróżnicowana, zdarzają się odcinki rzeki płytkie o wartkim nurcie, takie typowo górskie ale są też dołki lub raczej odcinki rzeki gdzie głębokość dochodzi do 7-8 metrów. Tak jest na przykład tuż przed samym Limerickiem. I właśnie w tym zróżnicowaniu tkwi całe piękno tej rzeki. Z ryb jakie tam występują to przede wszystkim szczupak, okoń, pstrąg, łosoś i węgorz - to jeśli chodzi o drapieżniki. a z ryb spokojnego żeru to przede wszystkim płoć, rzadziej leszcz czy jelec, lin i hybryda (mieszaniec płoci z leszczem), której jest tam naprawdę dużo i dorasta do całkiem przyzwoitych rozmiarów. Płocie też z reguły łapie się większe niż u nas, półkilowe sztuki wcale nie są rzadkością ale namawiam Cię do porannej zasiadki na lina bo te ryby są tam naprawdę piękne, oczywiście po wytypowaniu odpowiedniego miejsca. Generalnie gatunków ryb jest tam dużo mniej niż u nas ale na te które są nie można narzekać (wagowo i ilościowo). Bliżej Limericku a zarazem oceanu zdarzają się również takie "dziwactwa" jak minogi, kongery (węgorze morskie) czy morska odmiana leszcza, dużo większa i cięższa, czasami jeszcze inne typowo morskie gatunki. A wszystkie te informacje masz od człowieka który przełowił tam 6,5 roku, zarówno na Shannon, okolicznych jeziorach jak i nad oceanem (polecam to ostatnie bo wciąga). Powodzenia!
[2011-04-13 11:20]

maciek2544

Dziękuje. Mój wujek mieszka w Tullamore kilka razy byłem z nim na Shannon , byłem z nim niestety nie wiem jak opisać dokładnie ale nie daleko Tullamore przy elektrowni wodnej i zna może ktoś głębokość na tym odcinku. Przepraszam za mało informacji  dotyczących miejsca ale byłem tak tylko kilka razy na wakacjach.
[2011-04-13 13:08]