Rzeka Rudawa - wyniki?

/ 39 odpowiedzi / 2 zdjęć
Ania1990

Wczoraj złowiłam 2 piękne szczupaczki jeden na 52 cm drugi na 58 cm około 100 metrów od wpadu do Wisły Rudawy . Mój chłopak 3 szczupaczki podobne , jednego wypuścił , w sumie po 2 rybki do domku :) w weekend zajrzymy tam ponownie :) (2011/10/14 18:32)

użytkownik98722

Byłem ostatnio nie wiem ale widziałem chyba miętusa na Rudawie .Wyskoczył na płytszą wodę tylko na chwile gdy stanąłem na kupie krzaków i go spłoszyłem . Na pewno nie był to kiełb,głowacz,śliz czy jakaś inna ryba .Miał ktoś podobne zdarzenie na tej rzece ??? (2012/03/09 08:45)

adamsg

Na tej rzece, poniżej Krzeszowic [Pisary], to spodziewam się już kosmitów. Zapraszam na wedkarskiewakacje.pl

Rzućcie okiem i dajcie znać czy takie cuda też wam się trafiły...

(2012/03/13 15:02)

adamsg

Piszę po raz drugi, bo pierwszy mail chyba się nie opublikował. Na Rudawie spodziewam się już wszystkiego. Poniżej Krzeszowic, łowiłem potoki i sporadycznie małe okonie [bardzo bardzo rzadko]. Raz trafiłem małego szczupaka. Slizy są także rzadkie, a wg mojej wiedzy ostatni wysyp głowaczy [kiedyś licznych] był pod koniec lat...80-ych. Ja wierzę, że to mógł być miętus. Rzućcie okiem na wedkarskiewakacje.pl - takie dziwne mieszańce trafiły mi się ostatnio...

A i wydry w natarciu - są już aż po oczyszczalnię w Krzeszowicach, moze wyżej też...

(2012/03/13 15:07)

jogi80

Widziałem ok. 0,5 kg miętusa na płytkiej wodzie blisko ujścia do Wisły. To było kilka lat temu, na pewno w kwietniu, maju lub czerwcu (2012/06/24 01:07)

0
czaplasiwa

Wszystkich chętnych zapraszamy na:ZEBRANIE WYBORCZE ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK 3.12.2912 W LOKALU: Pizzerini Palermo- Kraków, UL. Balicka 2 O GODZ. 20. SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.
(2012/11/26 20:22)

atomboy

Witam.
Co do wątpliwośći czy są ryby na odcinku Rudawa-Zabierzów. Oczywiśćie, że są ...resztki. Nie okłamujmy się: zarybienia nic nie pomogą. Również nie snujmy podejrzeń, że to powódź pozbawiła nas ryb. W zeszłym roku [2010], na początku kwietnia m. in na odcinku krzeszowickim wpuszczono  potoczki [15-18cm]. Nie wiem ile ich wpuszczono, ale wyjść, brań, stuknięć miałem często ponad setkę podczas pięciogodzinnej wyprawy. Ryby rosły świetnie. Majowa, masakryczna powódź, nie spowodowała żadnych zmian! Mimo moich obaw, łowiłem w czerwcu i lipcu tabuny małych pstrążków, które miały już pod 20cm. Podobnie, mniejszy ale gwałtowny przybór wody 15-17 sierpnia, jakoś kropkowańców nie wykończył. Niektóre, pod koniec sierpnia miały już 25cm i nadal stuknięć i wyjść było mnóstwo, tyle, ze rybki już bardziej cwane i wiele spadało a jeszcze więcej tylko stukało w przynęty. Piałem z zachwytu, co to będzie za rok, tym bradziej, że prawie nikt nie chodził poza mną, a i rybia konkurencja zmusiła nieliczne, większe pstrągi do wiekszej aktywności. Niestety, byłem w tym roku już 8 razy i brania są sporadyczne. Za to brzegi zryte jak przez dziki. Przy takim nasyceniu wody rybami w 2010r, na tym odcinku, brań powinno być dużo. Wnioski takie: albo ryby nie wytrzymały zimy[ nie wierzę], albo je wyłowiono w okresie ochronnym [wtedy nie chodziłem nad Rudawę/Krzeszówkę], a co najbardziej prawdopodobne - zostałe wyczesane w pierwszych dniach lutego przez "wędkarzy"[ja pierwszy raz byłem 14 lutego]. Żeby była jasność: wiem co piszę bo mieszkam nad tą rzeczką. W 2010 nie wziąłem nawet jednego kropka, mimo, że szczególnie w sierpniu miałem sporo takich 30-36cm. Konkluzja chyba jasna.

Miejscowi mocno odławiają zwłaszcza przy moście kolejowym. Często jeżdżę wzdłóż brzegów wybierać śmieciuchy jak tylko podjeżdżałem w tą okolice nieraz widziałem tylko czmychających ludzi. Dwa razy już spod mostu wyciągałem pułapki. Sądzę, że to też dokłada cegiełkę do małej ilości ryb. Rok temu zarybialiśmy za swój cash pstrągiem potokowym ze Skoczowa. W tym roku mielibyśmy znowu dostęp do xx większej ilości ale jakoś "góra" jest głucha na nasze prośby... ech.
Widziałem też, że pojawiły się tam sumy albo może i zawsze były ale ja widziałem pierwszy raz i to nie mała sztuka... może i one sporo wybijają.. (2017/09/26 23:40)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja