Zaloguj się do konta

Rzeka Reda - Sezon 2013

utworzono: 2013/02/23 14:44
NaiD

itam Serdecznie!

Widzę, iż dużo ludzi łowi na rzece Reda, ale strasznie mało osób o niej pisze. Chciałbym abyście pokazywali / pisali tutaj rybki, miejsca, wielkość, przynęty, to co zrobiliście z rybką. Oczywiśćie to ostatnie nie jest konieczne, ponieważ płacimy za kartę i każdy ma prawo wziąć sobie do domu rybę, która jest wymiarowa, spełnia wymagania ilościowe jak i dot. ochrony.


Data: 23.02.2013 - 11.17.

Gatunek: Pstrąg

Miejsce: Reda - Przed rezerwatem beka, obok małej przepompowni.
Przynęta: 5cm wobler, pływający, srebrny brzuch, reszta niebieska.

Wielkość: 54cm

Rybka - Po ciężkim odhaczaniu (zaczepiła się na dwie kotwiczki) poszła po chwili natlenienia do wody.


Ogólnie był to mój trzeci wypad na spinning w życiu. Zawsze łowiłem tylko na jeziorach.

Cieszę się z takiego wyniku. :)

Fotka (Klik)

Ps. Nie wiem jak tutaj się wstawia zdjęcia w temacie :)



Zapraszam do pisania!

[2013-02-23 14:44]

kwasek

Kolega złowił fajną rybke ale to nie jest pstrąg:) [2013-02-23 15:04]

DelTor0

Kolega złowił fajną rybke ale to nie jest pstrąg:)


No do kropka to jej troche brakuje ;) 

[2013-02-23 15:09]

NaiD

Nie? A jaka to jest rybka?

Ja myślałem, że pstrąg, bo takie kolory + ten mały hak z przodu, wędkarz obok, mówił mi, że ten hak pojawia się w męskiej troci od 40+ cm?

[2013-02-23 15:12]

kadab

siema. jak dla mnie to nie jest pstrąg,raczej troć
[2013-02-23 16:19]

pfalkor

Ładna rybka , też chciałbym się kiedyś wybrać na redę bo mam ją w moim spisie wód PZW. Niestety jest ona dość daleko od mojego miejsca zamieszkania ;( [2013-02-23 18:25]

Pawel19777

itam Serdecznie!

Widzę, iż dużo ludzi łowi na rzece Reda, ale strasznie mało osób o niej pisze. Chciałbym abyście pokazywali / pisali tutaj rybki, miejsca, wielkość, przynęty, to co zrobiliście z rybką. Oczywiśćie to ostatnie nie jest konieczne, ponieważ płacimy za kartę i każdy ma prawo wziąć sobie do domu rybę, która jest wymiarowa, spełnia wymagania ilościowe jak i dot. ochrony.


Data: 23.02.2013 - 11.17.

Gatunek: Pstrąg

Miejsce: Reda - Przed rezerwatem beka, obok małej przepompowni.
Przynęta: 5cm wobler, pływający, srebrny brzuch, reszta niebieska.

Wielkość: 54cm

Rybka - Po ciężkim odhaczaniu (zaczepiła się na dwie kotwiczki) poszła po chwili natlenienia do wody.


Ogólnie był to mój trzeci wypad na spinning w życiu. Zawsze łowiłem tylko na jeziorach.

Cieszę się z takiego wyniku. :)

Fotka (Klik)

Ps. Nie wiem jak tutaj się wstawia zdjęcia w temacie :)



Zapraszam do pisania!


Gratuluję ja od dwuchy tygodni łaże po redzie, zaglądam w najcichsze jej miejsca ale poza świerzymi polowaniami wydry i jednym małym złowionym nic się nie duało... tracę wiarę:( [2013-02-23 19:23]

NaiD

Ja na Redzie ogólnie byłem trzeci raz.

Pierwsze dwa razy, ani jednego brania, a używałem całej gamy przynęt.

Dopiero dziś mi się udało złowić rybę, ale było to jedyne branie. A siedziałem tam od 8 do 13. Obszedłem po kilka razy rzekę od mostu w Mrzezinie, po rezerwat Beka i z powrotem. Nic nawet nie próbowało zaatakować, zarówno blachę, obrotówkę jak i woblerka.

Po tej rybie, już żadnego brania nie miałem. :)
Po prostu akurat trafiłem jak podpłynęła. :)

[2013-02-23 23:41]

airsamp

No reda to trudne lowisko
wybieram sie tam na dniach.. zobaczymy :)

[2013-02-24 00:58]

NaiD

Jak mi się uda, to wybiore się jutro rano. :)

[2013-02-24 15:50]

Pawel19777

Jak mi się uda, to wybiore się jutro rano. :)


i jak udało się:)? [2013-02-25 17:31]

NaiD

Udalo. :)Troć: 50cm
Pstrąg: (tym razem to juz chyba jest pstrąg. :D) 29cmNie moge wstawiac fotek, skopiujcie ten link do przegladarki: http://ifotos.pl/zobacz/DSC00039J_xaqpnxe.JPG/Obie rybki poszły do wody. :)
[2013-02-25 20:05]

DelTor0

Kropek :) Ale trotki ci zadroszcze, kiedys musze sie wybrac ;) [2013-02-25 20:51]

NaiD

Polecam tą Rzekę :)


Ale jest kilka ale, mianowicie:

1. Agrafkę należy mocno przywiązać żyłką (zależnie od węzła), ponieważ jest tam strasznie dużo zaczepów.

Osobiście miałem taką przygodę na ostatnim wypadzie, że pod koniec połowów zgubiłem swojego woblerka, wartego 18zł, ponieważ zaczepił się o coś na dnie, i ani w jedną ani w drugą, aż urwałem żyłkę razem z woblerem. Nie chciałem wchodzić do wody, bo jak zbadałem było tam dość muliście i wolałem nie ryzykować gdyż byłem sam.

Od tamtej pory używam żyłki 0.27 do 15kg i stosuje podwójny węzeł.

Nie zauważyłem, żeby rybą przeszkadzał ten rozmiar żyłki, ponieważ złapałem i pstrąga i trotkę. A co więcej wyłowiłem nówkę sztuka kalosza, rozmiar 44, który dziś zostawiłem przy moście, nabity na słupek. ;d Jak wracałem już go nie było. ;p

2. Połów na tej rzece jest dość trudny. Dziś obszedłem od mostu beka, do dawnego mostu rekowskiego tylko dwie rybki, a używałem kilku woblerów i nawet obrotówke. :)

3. Uważać gdzie się wjeżdza, ponieważ mnie dziś ledwo co wyciągnął chłop traktorem - myślałem, że wyrwie mi podłużnice. Byłem na końcu wału, śniegu 5cm, wyjezdzone ladnie. Potem chciałem podjechać pod sam wał i tam zostawić auto a tutaj trach, dziura przez długość drogi o głebokości z 40cm samochód mi się zawiesił. :( Najlepsze było, to, że o tym nie wiedziałem i poszedłem na ryby, dopiero jak wrociłem, to zauwazyłem, że samochód całkowicie wisi na śniegu a od boku nadkola do opony było z 30cm luzu, jak w terenówce. :D

Ledwo co wyciągnął mnie, bo jeszcze ten śnieg przymarzł do podwozia. ;d


4. Uważać na bobry bo mnie osobiście lubią odganiać. :D

[2013-02-25 22:18]

Pawel19777

P.s. czasami warto pójść z kimś i wtedy jest bezpieczniej jak się idzie po drugim brzegu... a przy okazji zawsze można pomóc z zaczepem z drugiej strony....
Choć ja również chodzę sam.
Co do bobrów :) to górnym biegu rzeki wydry tak szaleją, że aż miło popatrzeć jak Tobie się nie udaje a tu świeże ślady złowionego kropka na brzegu....
Powodzenia kolego:) [2013-02-27 09:13]

NaiD

Myslałem, że temat się lepiej rozwinie... :( [2013-03-11 14:21]

Pawel19777

Wiesz chyba wszyscy są już zmęczeni zimą.. ja byłem ostatnio ale jedne co zastałem to wspaniałą pogodą [2013-03-18 18:51]

chlopak76

Ja idę w Niedzielę na Redę dam znać jak będzie mam nadzieje że będzie rekord życiowy :)
[2013-03-20 20:15]

Pawel19777

Ja się wybieram we wtorek i też dam znać:) [2013-03-21 22:23]

chlopak76

Byłem łowiłem łowiłem i łowiłem i nic nie złowiłem tracę wiarę w tą naszą  Redę :/
[2013-03-24 21:55]

Pawel19777

no ja też byłem dziś ale bez kontaktu z rybą za to cholernie zimno:)
następnym razem na pewnoi się uda:) [2013-03-26 19:31]

chlopak76

Ja też byłem nawet chyba mieliśmy kontakt :) ale jutro też będę próbował zakupiłem nowy zestaw twisterów więc .......... oczywiście dam znać :)
[2013-03-26 20:24]

Pawel19777

Ja też byłem nawet chyba mieliśmy kontakt :) ale jutro też będę próbował zakupiłem nowy zestaw twisterów więc .......... oczywiście dam znać :)

Jest to możliwe:)
Dolny odcinek od m ostu do rezerwatu ?
Ja miałem kamizelkę moro i podbierak na plecach:)

Co do Redy to chyba trzeba pójść  na górny odcinek. Wujek poszedł w jeden dzień i wyciągną 3 wymiarowe...

Powodzenia i do zobaczenia na rzece... [2013-03-27 07:47]

chlopak76

Ja też byłem nawet chyba mieliśmy kontakt :) ale jutro też będę próbował zakupiłem nowy zestaw twisterów więc .......... oczywiście dam znać :)

Jest to możliwe:)
Dolny odcinek od m ostu do rezerwatu ?
Ja miałem kamizelkę moro i podbierak na plecach:)

Co do Redy to chyba trzeba pójść  na górny odcinek. Wujek poszedł w jeden dzień i wyciągną 3 wymiarowe...

Powodzenia i do zobaczenia na rzece...





Tak ja byłem cały ubrany na moro i czapkę Arka Gdynia:)   

[2013-03-27 19:36]

chlopak76

Aaaa, dzisiaj też byłem po stronie rezerwatu ale oprócz zielska i paru patyków nic się nie zahaczyło :))))) zaczynam tracić nadzieje może to jest myśl żeby pójść w górę będę musiał wcielić w życie tą myśl.
[2013-03-27 19:40]

Pawel19777

Ja lece we wtorek ale górna reda czyli wejherowo [2013-03-29 14:11]