Rzeka Pisa w pow.bartszyckim

/ 1 odpowiedzi
Witam.
Mam tu pytanie do kolegów głównie z powiatu bartoszyckiego ale i również do tych co tam łowili.
Chodzi o rzeczkę Pisę która wypływa z jeziora Kinkajmskiego.I tu moje pytanie - są w niej jakieś rybki ? Jaka jest jej średnia głębokość?
Pozdrawiam;]
abra1990


Kolego temat rzeka ...hehe:D
Mogę ci powiedzieć coś o tej rzece ale o odcinku biegnącym przez powiat Kolno i okolice , fajna rzeka o średnim uciągu , miejscami rwąca, średnia głębokość od 1,5 na płyciznach rozciągających się czasami po 700-1200 metrów do 4 metrów, trafiają się dołki 6- 6,5 metra,  Uśredniając 2-3 metry . Co do rybek sporo tu pieknego suma ( moj rekord 12,790 kg 125 cm) , szaleja tez Bolenie po 60-80 cm ale zlapanie ich graniczy z cudem , sprytne sa na tym odcinku, szczupaczek dochodzacy do 6-7 kg, ja zlowilem tylko 3,3 kg ,ale kolega 6,2 kg 89 cm , Okon raczej maly od 20-30 cm , Ladna jest plotka w miejscach gdzie brzegi zostaly wymyte przez nurt, tworzac szerokie koryto, gdzie woda praktycznie stoi, tworza sie wtedy rynny z dolkami po 2,5 meta w ktorych siedzi ploc 20-35 cm , Leszcza jest malo, szybciej upolujesz krapia, do niedawna meldowaly sie wegorze i mietusy ale nie wiem jak jest teraz, kupe czasu nie bylem .

Pozdrawiam (2014/02/28 23:33)