Zaloguj się do konta

Rzeka Pilica umiera

utworzono: 2011/12/05 08:51
Pawelski13

Pawelz - kłusole są i nie tylko na szynie, poniżej w oklicach Białej Góry również tłuką na kusze, dzidy i inne tego typu dziadostwo do momentu aż woda nie zmieni kolor na zielony. Jeszcze gorzej jest poniżej Tomaszowa - tam gdzie Pilica płynie przez wsie miejscowi jedyną metodę połowu ryb uważają - na podrywkę i najlepiej wiosną. Tam praktycznie w ogóle nie ma żadnej kontroli - tak jakby PSR nie istniało - zero jakichkolwiek zahamowań. Podrywka to normalna metoda, i tyle.

Odnośnie brzan - są w Pilicy brzany - w ubiegłym roku jeden ze znajomych opowiadał jak wybrał się raz z kłusolami na ponton  - wyjęli ok 20 sztuk (2-3kg). Niestety w ten sposób łowią brzany.

Pozdrawiam

Paweł

[2012-03-09 09:24]

pawelz

W zwiazku z metoda na jaka lowie glownym polem dzialania obecnie jest Pilica od Zalewu do Bialej Gory. W dole dawno juz nie bylem. Byc moze tam klusuja wiecej. Po prostu mowie tylko to co sam widze. Brzany pojawiaja sie w Pilicy na dole (tak od dawnego Swiderka). Wiem ze lowia w okolicy Inowlodza (sam widzialem) i Fryszerki. Ale w gorze (okolice Zalewu), nawet jak sa, to w szczatkowych ilosciach. Kiedys lowilem je rowniez na spinning. A stada szykujace sie do tarla na zwirkach robily wrazenie. Ale od jakichs 15 lat juz takiego obrazka nie ogladalem :(.
W tym roku rozmawialem ze znajomymi splawikowcami ze gdzies widzieli kilka brzan przed tarlem. Sensacja na miare wydarzenia roku :(. A co najgorsze, to juz nawet nie specjalnie widac tarlo leszcza. Owszem, w zeszlym roku jeden dzien trafilem na balet leszczy, ale w porownaniu z latami poprzednimi, to straszna miernota.
A co do kontroli, to w zasadzie mozna by rzec ze nie istnieje. Nigdzie. Tak jak pisalem wielokrotnie. 35 lat lowienia i jedna kontrola SSR czy PSR (nawet nie pamietam) i jedna owczesnej milicji na Zalewie.
[2012-03-09 09:47]

tomaszgud

na pilicy z kłusloami nie jest az tak zle z porownaniem do bzury.wczoraj jak siedzielismy za mietusem kłusole na drugim brzegu patroszyli sarne i do tego wyciągneli z 3 sznury tak około 20 w okolicach witkowic.jak krzyknelismy ze zawiadomilismy policje to zaczeli do nas strzelac z wiatrowki.na 4 wypady nad bzure 2 razy widziałem kłusoli!!!!
[2012-03-10 21:00]

Jacoslaw

Ja za każdym razem albo robię takim zdjęcia albo nagrywam na kamerę. Telefon mam na szczęście dobry więc i jakość 720p. Jeśli będziemy krzyczeć tylko na forum a w realu przejawiać obojętność... to sami wiecie.
Zero tolerancji i litości dla takich. a kary powinny być dużo dużo bardziej srogie za kłusownictwo.
Nie dalej jak tydzień temu miałem zaczep na Pilicy. Szczęśliwie testowałem nową plecionkę i wyjąłem sieć w okolicach Białobrzegów.
[2012-05-28 10:09]

dany21

Możesz kolego powiedzieć w którym miejscu zaczepiłeś tą sieć na Pilicy? Jestem strażnikiem SSR i interesuje mnie miejsca w których mogły by być stawiane sieci?
[2012-05-30 10:33]

Dobrym teraz miejscem na Pilicy jest w Białobrzegach gdzie można jeszcze ryb połapać.
[2012-05-31 18:05]

frontera

Dawniej na Pilicy w okolicach Białobrzegów było bardzo wiele miejsc gdzie można było złowić Brzanę. Ostatnie 15 lat to jest jakiś koszmar z białą ryba na Pilicy a Brzany jakby wymarły, trudno cokolwiek złowić.Ale ten rok pozytywnie mnie zaskoczył pomimo skandalicznie niskiego stanu wody i małej przezroczystości . Złowiłem kilka leszczy i sporo drobnicy i o dziwo bratu przytrafiły się dwie piękne Brzany 2kg i 2,5 kg.Obydwie z różnych łowisk na Pilicy w okolicach Białobrzegów, oczywiscie darowalismy im wolność bo dla nas to szlachetna ryba , która jak żadna inna walczy o swoją wolność.Słyszałem też o innych Brzanach złowionych na Pilicy w tym roku.
KOLEDZY WĘDKARZE! POZWÓLMY SIĘ BRZANĄ ODRODZIĆ NA PILICY, NIE ZABIJAJMY ICH!            DO JEDZENIA JEST KIEŁBASA!
[2012-07-27 23:33]

tiger1983

Dlaczego  jesst taki mały stan wody nad PILICĄ W BIAŁOBRZEGACH???
[2012-08-04 12:06]

tiger1983

Jak byłem dwa lata temu to stan wody w białobrzegach nad pilica był wysoki a terazz nie da sie łowic !!na srodku widac piasek..przy brzegu jedynie troche wiecej wody ale za mało i tak !!co sie sstało???????????????/
[2012-08-04 12:10]

bonek18

Kolego Na całej długości Pilicy jest niska woda. Nie wiem czy spowodowane jest to obniżeniem wód gruntowych czy czymś innym. źródło głowne w tym roku wyschło całkiem.Wody jest bardzo mało.
[2012-08-04 13:28]

brt3

W ubiegłym roku huśtali wodą jakby dla zabawy.Teraz na tamie w Smardzewicach trzymają wysoką wodę od wiosny.W Zalewie stan wody bardzo wysoki. [2012-08-06 12:29]

1990maniek1990

witam, Panie straZniku SSR. chciałbym poinformować ze sieci stawiane są na pilicy notorycznie w miejscowości Domaniewice ( gmina nowe miasto, powiat grójec). informowałem o tym incydencie policje, oni nawet znaja tego kłusownika z imienia i nazwiska, ale jakoś nie śpieszno im z tym cokolwiek zrobić [2014-02-19 17:55]

adas12000

witam wszystkich! powróciłem  do wędkarstwa po ok. 8 latach przerwy, wczoraj byłem nad rzeką Pilicą, od Udorza (szerokość 2-3 m), przez Łany Wielkie (szerokość 2-4m)  woda raczej brudna, dna nie widać, ryb nie widać, wędkarzy nie widać. Łowiłem na małego woblerka imitującego pstrąga. Słyszałem opowieści o rybach (pstrąg, szczupak) w tej rzece sprzed 10-15 lat. Czy złowienie jakiejkolwiek rybki jest tam możliwe ? Są tam jakieś "tajne" miejsca ? W rejestrze/wykazie łowisk PZW Okręg Częstochowski widnieje rzeka Pilica i jest nawet wymieniony okres ochronny, ale czy w tej wodzie jest jakiekolwiek życie ?
[2014-06-08 22:52]

darodarek11

Witam kolegów po kiju. Osobiście nie znam tej rzeki, ani nigdy tam nie byłem. Czytałem ostatnio za to artykuł w jednej z gazet wędkarskich na temat łowisk pstrągowych w Czechach. Tam na odcinkach specjalnych za haczyk z zadziorem grozi kara w wysokości kilku tysięcy złotych. Za rażące złamanie przepisów grozi nawet kara więzienia. W Polsce za to jest raj dla kłusoli. Policja nie reaguje na wezwania bo jest to dla nich mała szkodliwość społeczna czynu, przecież TO TYLKO RYBY. Dostaną kłusola na tacy podanego to nie wiedzą jak się za niego zabrać i jakie zarzuty przedstawić. To czysta paranoja. Ale co tu dużo mówić jak w samych kołach dochodzi do łamania prawa czy przekrętów, to jak wędkarstwo w Polsce ma być owocne. Niedługo pozostanie nam tylko Skandynawia.... :(   Połamania i czekamy na lepsze czasy dla Nas
[2014-06-08 23:22]

roman76

adas12000
Witam wszystkich! Powróciłem  do wędkarstwa po ok. 8 latach przerwy, wczoraj byłem nad rzeką Pilicą, od Udorza (szerokość 2-3 m), przez Łany Wielkie (szerokość 2-4m)  woda raczej brudna, dna nie widać, ryb nie widać, wędkarzy nie widać. Łowiłem na małego woblerka imitującego pstrąga. Słyszałem opowieści o rybach (pstrąg, szczupak) w tej rzece sprzed 10-15 lat. Czy złowienie jakiejkolwiek rybki jest tam możliwe ? Są tam jakieś "tajne" miejsca ? W rejestrze/wykazie łowisk PZW Okręg Częstochowski widnieje rzeka Pilica C400 i jest nawet informacja o okresie ochronnym pstrąga, ale czy w tej wodzie jest jakiekolwiek życie ? Rzeka wygląda ciekawie i malowniczo, choć czystość wody pozostawia wiele do życzenia. Proszę o jakieś info w tym temacie - najlepiej dobre :) [2014-06-09 18:33]