Zaloguj się do konta

Rzeka Osobłoga w woj. opolskim

utworzono: 2012/01/11 14:45
Giissmo

Witam, mam pytania odnośnie tej rzeki. Czy ktoś wędkuje, wędkował na niej ? Jakie efekty, czy ktoś poleca jakiś ciekawy odcinek interesuje mnie głównie lekki spining jaź, kleń...inna metodą także nie pogardze. Mieszkam niedaleko tej rzeki, łowie na niej na odcinku Krapkowickim, lecz niestety same maluchy się czepiają.
[2012-01-11 14:45]

pawlak117

Czesc Kolego ! Ja lowie na odcinku od Łowkowic az do ujscia w Krapkowicach, bywam na tej rzeczce calkiem czesto i tak jak w pytaniu z lekim spiningiem !

a wiec sytuacja wyglada tak,o szczupaku mozna zapomniec, same takie po 30 cm, jesli chodzi o klenia to jest go duzo i calkiem ladny, lowie na male obrotowki i woblerki, a jaz trafia sie miedzy kleniami, ale jeli nigdzie nic nie bierze to na Oslobodze zawsze mozna jakies klenika trafic ! pozdrawiam Kolegow po kiju !

[2012-01-11 15:45]

Giissmo

Ze szczupakiem to akurat ma ten sam problem max 50 cm wyciagnałem w tym roku :) a pare ich było na Osobłodze. A w którym miejscu dokładnie łapiesz te ładne kleniki? Bo w moim odcinek Żywocice- Krapkowice same maluszki biora. Zastanawia mnie odcinek w Racławicach Śląskich do granicy z Czechami czy warto się wybrać...? A może gdzieś indziej?
[2012-01-11 17:54]

pawlak117

Na Racławicach bylem raz i rzeka tam jest calkiem ciekawa, nie byla regulowana i sa naprawde glebokie miejsca. Ja osobicie lowie od Łowkowic do Pietni i rzeka na tym odcinku jest bardzo zroznicowana, sa miejsca glebokie o spokojnym nurcie, a sa i czysto 'pstragowe' czyli plytkie i o szybkim nurcie. W tych plytszych miejscach samo obserwowanie wody moze byc bardzo ciekawe jak kleniki ''poluja''. pozrawiam! [2012-01-11 22:27]

dorada

Witam..

Znam tą wodę, bywałem, cieszcie się że jeszcze ! czysta woda !  

[2012-01-12 16:08]

damian-szaniec

Witam,
czy ktoś łapie w okolicach Racławic Śląskich? Jak wygląda ten odcinek? Jaki rybostan? Pozdrawiam [2017-10-19 00:45]

Dopierozaczynam

Podobno nie ma głupich pytań ale mam jedno:Czy na Osobłogę trzeba kartę wedkarską? Odcinek KRAPKOWICE [2019-11-17 14:38]

Dopierozaczynam

[2019-11-17 14:40]