Rzeka Osłoboga - wyniki

/ 36 odpowiedzi
Powiedzcie mi drodzy forumowicze,gdzie się wybrać na dużego klenia ze spinnem?W mojej okolicy są kleniki, nawet jest ich sporo ale rzadko trafiają się sztuki większe niż 25 cm
Giissmo

W jakim rejonie Osobłogi łowisz? (2012/06/02 19:29)

docka

Witaj dwa dni temu byłem ze spiningiem na Osobłodze. Łowiłem w m.
Klisino od elektrowni w kierunku Racławic a następnie w kierunku Głogówka. Złowiłem tylko jednego pstrąga pod wymiar. Ogólnie miałem kilka ryb na kiju jednak spięły się przed wyjęciem z wody. Z tego co widziałem były to klenie jazie i okonie. Jak dla mnie  liczą się emocje związane z kontaktem z rybą. Dlatego cieszę, się że miło spędziłem wolny czas. Pozdrawiam  (2012/06/02 20:46)

Stroz26

Miły czas i kontakt z rybką oczywiście,ale chciałbym połowić troszkę większe sztuki,a wydaje się jakby w tej rzece ich nie było :P łowię w zasadzie od Klisina do Kierpnia,czasami koło Krapkowic (2012/06/02 21:52)

Giissmo

Są większe sztuki ale ciężko je złapać, zwłaszcza na spinning. Nie żerują przy powierzchni jak te małe. Trafiłem parę sztuk ale na feederek, a łowie w rejonie Żywocic. Na spławik też się trafiają lecz już raczej maluchy. A co do pstrąga to gdzie na osobłodze można go spotkać?
(2012/06/03 12:06)

docka

Witam. Co do miejsca osobiście łowiłem pstrągi za odpływem z elektrowni w Klisinie. Spotkałem się z nim również w innych typowych dla niego miejscach t.j. szybki nurt, dobrze dotleniona woda czy też żwirowate dno. Z pobliskich łowisk pstrąga ciekawsza jest rzeka opawa. (2012/06/03 15:15)

Stroz26

Ja osobiście złowiłem jednego miarowego (tj.32,5 cm )w Głogówku,i parę niewymiarowych od Głogówka w górę rzeki.A łapałeś już może na czereśnie z gruntu? (2012/06/03 21:01)

Stroz26

I jak wyniki na Osobłodze,ja od tygodnia na niej nie gościłem,ale może ktoś się pochwali jakimś wynikiem?;) (2012/06/10 11:34)

docka

Witam ja również dawno tam nie byłem. Nie wiem jak tam ale na Opawie w czwartek była mętna woda w związku z opadami deszczu.  (2012/06/10 15:01)

Stroz26

A wcześniej na Opawie coś dziubało?Ja mam troszkę km do tej rzeczki,około 35 km. (2012/06/10 17:55)

docka

Myślę że Opawa jest ciekawszą rzeką. Kiedy płynie przejrzysta woda brania są częste i nigdy do końca nie wiesz czy w miejscu, które wytypowałeś siedzi kleń czy pstrąg. Rzeka ta na odcinku Krnov-do źródeł ma charakter górski a sąsiedzi za południowej granicy dbają o tą wodę. Kiedyś a wyprawie rowerowej w miejscowości Siroka Niva widziałem pięknego pstrąga ok. 50cm. Sam też złowiłem tam kilka pstrągów pow. 30cm. Myślę że to łowisko warte odwiedzenia gdyż wędkarzy łowiących metodą muchową czy spiningową jest niewielu i nikt nie zasadza się w bystrych i płytszych miejscach. To z kolei daje nam pole do popisu oczywiście najważniejsze są doznania i  adrenalina. Pstrągi do konsumpcji można kupić w marketach. (2012/06/10 18:44)

Giissmo

Wczoraj byłem 4h na Osobłodze w rejonie Żywocic. Dwa feederki, brań sporo ale nic do zacięcia. podskubywała drobnica. (2012/06/11 09:07)

Stroz26

W sumie dwa razy byłem na tej rzeczce,raz na lipionkach(jak jeszcze można je było łowić w Opolskiem)na muchę,a drugim razem ze spinningiem,miałem jednego klonka i wyście pstrążka,który po chwili jak uderzył zaraz spadł.Docka łowisz też może na muszkę? (2012/06/11 15:44)

Stroz26

I jak wygląda Osłoboga?Był ktoś,jest brudna i duża? (2012/06/14 17:14)

tomekszmidt

tak, byłem dzis nad osobłogą i muszę powiedzieć, że połów bardzo udany. poziom wody troche podniesiony, woda mętna ale woblerka widać, wiec nie jest tak zle. kilka małych kleni, niewiele większe od woblerka, za to bardzo ładnie bije pstrąg - dziś wpadły dwa ładne wymiarowe, trzecią sztukę niestety zerwałem bo uderzyl w bardzo rwącej wodzie. polecam odcinek rzeki miedzy elektrownią klisino a dzierżysławicami oraz od tamy czeskiej w Racławicach po zelazny most. pozdrawiam (2012/06/14 22:03)

Stroz26

I jak tam panowie wyniki? Ja od ostatniego razu jakoś nie mogę się wybrać na tą rzeczkę,ale z drugiej strony słyszałem ,że nic nie chce współpracować, a jak u Was? (2012/06/20 09:45)

tomekszmidt

byłem wczoraj na wieczor. tym razem wybrałem sie w miejsca gdzie jest troche głębiej z nadzieją na złapanie jakiegos szczupaczka. przez godzine spiningowania ani jednego bicia. gby robiło sie juz szarawo wkoncu cos uderzyło. ku mojemu zdziwieniu i niedowierzaniu byl to sandacz. ładna sztuka, ok wymiaru. :) sandał trafił z powrotem do wody, być moze jeszcze komus zrobi taka niespodzianke. Osobłoga potrafi czasem zadziwic. pozdrawiam. (2012/06/20 22:21)

Stroz26

Tomek,a gdzie Ty najczęściej chodzisz ze spinningiem po Osłobodze?Lepsze masz brania powyżej Racławic do Granicy,czy może poniżej?Powiem szczerze,że jeszcze nigdy nie łapałem powyżej tamy w Klisinie,no może do 500 m powyżej niej,ale osobiście ten odcinek powyżej na którym łowiłem nie za bardzo mi odpowiada,jak dla mnie za mulisto i za spokojnie płynąca woda:D (2012/06/22 09:58)

Stroz26

W niedzielę byłem na Osłobodze z kolegą...efekt parogodzinnego biczowania wody różnymi wabikami jeden okonek około wymiaru:b,zerwany wobek i wywrotka w pokrzywach:D (2012/06/26 16:26)

Giissmo

Witam. Bylem wczoraj od 14 do 18 Racławice od mostku aż do naszych Czeskich sąsiadów...a nawet trochę dalej praktycznie do miejsca w którym rzeka się rozdziela na 2 części :). Efekt 2 klenie pod 25cm i pare pobić w wobka. Nastawiałem się na pstrąga ale nie wyszło. Mam pytanie jak najlepiej dojechać do elektrowni w Klisinie, chcę popróbować na tym odcinku ? (2012/06/26 18:46)

Stroz26

Od strony Klisina.Jak jedziesz od strony Szonowa,zjeżdżasz w dół do Klisina,a potem pierwszą drogą w prawo,za chyba drugim domem i później trzymasz się cały czas lewej strony(skręcasz na rozjazdach ulic w lewo) przejedziesz przez taki mostek stalowy na polną drogę i powinieneś zauważyć biały wiatrak,jak go już ujrzysz to kieruj się w jego stronę;)Mam nadzieję,że zrozumiałeś coś z tego:P Aha tą polną dojedziesz pod samą tamę. (2012/06/27 15:54)

docka

Jak przedstawiają się u Was połowy na Osobłodze? (2012/07/09 11:56)

Stroz26

Dawno nie byłem,oj dawno,ale z tego o słyszę ,to nie za bardzo się mają wyniki połowów na tej rzeczce,nie wiem czy to za sprawą panujących upałów czy taki okres nastał,że ryby mają "urlop". (2012/07/09 18:07)

Giissmo

Odwiedziłem nareszcie dzisiaj odcinek Klisino- Dzierżysławice, od 8.00 do 13.00. Rzeka o wiele ciekawsza niż od Racławic do granicy, lecz mniej dostępna przez wysokie brzegi i roślinność. Na pewno polecam wodery lub spodniobuty, znacznie ułatwiają przemieszczanie się gdyż można iść rzeką. Z rybek trafiłem 1 szczupaka 44cm, 2 klenie 25 i 23, okonia 24, i pstrąga 27 (1 w życiu :) ). Sporo nie zaciętych brań i odprowadzeń. Z tego co zaobserwowałem jest sporo klenia ale niestety małego takiego w okolicy 20cm. (2012/07/23 14:18)

Stroz26

Ja osobiście nie byłem,ale mój kolega był i powiem,że połowy miał nawet udane tzn parę kleników w okolicach wymiaru,jedna brzana  około 20 cm(ale to dobry prognostyk;)) i jeden pstrązęk potokowy około 25 cm...Całkiem nie źle.Ja może się wybiorę nad rzekę w środę,jeszcze zobaczę ale raczej tak,do zobaczenia nad wodą. (2012/07/24 10:32)

Giissmo

A kolega na robala łapał, czy na spinning? (2012/07/25 12:04)