Rzeka Opawa - szczegóły łowiska

/ 105 odpowiedzi
matis1994


Panie Docka niestety ale mam raczej przykre wieści.Karpie i karasie są tylko dlatego że Czesi je tam wpuścili i to tylko kwestia czasu kiedy je wytłuka nasi mięsiarze i wydry których jest mnogo.Ryby które powinny żyć w tej rzece wymarły,zero szczupaka,zzero dużego klenia o ładnych świnkach czy brzanach nie wspomne.Wiem co mówie, w latach 2006-2012 byłem nad tą rzeką praktycznie 3 razy w tygodniu i niestety rzeka zmienia sie na gorsze,jest coraz mniej wody,straszne płycizny,zero ryb,nikt już am nie wędkuje prawie.Ja osobiście czasami pojade ze spinningiem sie przejsć albo na wieczorową zasiadke na węgorza,ale z tym też coraz gorzej,w ubiegym sezonie 3 szztuki na około 8-10 wypadów.Pozdrawiam i mimo wszystko życze połamania

P.S. Czasami trafi się pstrąg i to nawet ładny :D (2017/01/27 12:42)

matis1994


Temat zamarł...Łowił ktoś na Opawie w ostatnich czasach? (2017/11/07 12:34)

Venca


Często łowimy na Opawie, ale na odcinkach wody górskiej.
Szanowny Kolego matisie 1994.
Nie pisz o "naszych mięsiarzach", bo czescy wędkarze to dopiero mięsiarze!
Obserwujemy ich nieraz na wodach górskich właśnie, gdzie "beretują" każdą rybę, która z biedą osiąga miarę.Po złowieniu kompletu odjeżdżają, a później spotykamy ich znowu łowiących, w innym miejscu.
Podobnie dzieje się na wodach nizinnych, zwłaszcza na zbiornikach zaporowych.Pstrągi o których piszesz, biorą się z zarybień odcinków górskich, nieprzystosowane do wody bieżącej powoli spływają w dół rzeki, a pstrągi tęczowe spływanie w dół mają już we krwi... Karpie - koledzy z Czeskiego Związku Wędkarskiego, to w 100% karpiarze. U nich na wodach nizinnych liczy się tylko "KAPER" Nieraz z nich żartujemy, że w herbie zamiast lwa, powinni mieć ...hokejkę i karpia. Hokej to ich narodowy sport, karp to ich narodowa ryba. (Nie myśl, że się z nich napie..am, moja mama była Czeszką.) (2017/11/08 16:52)

matis1994


Droggi Panie Venca
Może ma Pan racje co do wód górskich ale na moim odcinku gdzie łowie czyli miedzy Bliszczycami a Boboluszkami to Polacy robili masakre na tej wodzie,choc i tak naprawde rzeke zniszczyła regulacja a nie ludzie,jeszcze 10 lat temu rzeka była 2 razy głebsza i szersza no ale coż..
Z ciekawości na jakim odcinku Pan wędkuje?
Pozdrawiam (2017/11/22 23:36)

matis1994


Witam.Jak tam wyniki na Opawie byl ktos ostatnio? (2023/06/18 18:15)