Rzeka Opawa - szczegóły łowiska

/ 104 odpowiedzi
matis1994

Dzięki za natychmiastową odpowiedź,sam słyszałem że w Dzierżkowicach są piękne klenie i świnki,napewno jest tam dużo więcej ryb niż u nas pomiędzy Branicami a Bliszczycami,musze się tam wybrac.Dzięki wielkie kolego! (2012/06/10 20:18)

matis1994

A co do tych sumów to mój kolega około 7 lat temu po wysokiej wodzie znalazł jednego zdechłego w Bliszczycach na Opie,ciekawe jak przeżył w tej górskiej wodzie? (2012/06/10 20:31)

docka

Z własnej autopsji wiem, że najciekawszy i najbardziej rybny odcinek Opawy jest między Bliszczycami i Branicami. Byłem wielokrotnie w Boboluszkach czy też Dzierżkowicach jednak nic ciekawego tam nie złowiłem. Wczesnowiosenna świnka i kilka wymiarowych kleni, nawet kiełbi jest niewiele. Słyszałem o brzanach za tama w Boboluszkach ale też nigdy jej w tej rzece nie spotkałem.

(2012/06/10 20:32)

matis1994

Jeżdze z pewnym wędkarzem na ryby i On ma kolege z pracy który mieszka w Dzierżkowicach i łowi tam piękne klenie na wiśnie ,kukurydze itd. TO raczej pewne np.w  tamtym roku na jednym wypadzie na czereśnie złowił 8 kleni ponad 50 Cm wg. mnie na odcinku między Bliszczycami a Branicami to nieosiągalne ale w tym roku jade właśnie z tym znajomym wędkarzem to Dzierżkowic i sam się przekonam o tym jak tam z rybą,ale ponoc jest tam dużo łądniej niż tu u NAS. (2012/06/10 20:38)

Arcymisiek

Z własnej autopsji wiem, że najciekawszy i najbardziej rybny odcinek Opawy jest między Bliszczycami i Branicami. Byłem wielokrotnie w Boboluszkach czy też Dzierżkowicach jednak nic ciekawego tam nie złowiłem. Wczesnowiosenna świnka i kilka wymiarowych kleni, nawet kiełbi jest niewiele. Słyszałem o brzanach za tama w Boboluszkach ale też nigdy jej w tej rzece nie spotkałem.

Brzany na Opavie jest dużo,łowiłem (i rwałem) je w Bliszczycach jak i w Boboluszkach.
Podstawą kontaktu z brzaną jest wytypowanie jej siedliska,przeważnie jest to kamienisto-żwirowata rynna.Najlepsze efekty miałem,chociaż to trochę dziwne w okresie gdy woda była bardzo czysta,w zmętniałej jeszcze nie złowiłem,wtedy to kleń i świnka.
Łowiąc na przepływankę należy mocno obciążyć i skleić zanętę(ostry nurt)brzana szybko się rozprawia z takimi kulami,pinkę należy dodawać podduszoną albo przemrożoną-żeby siedziała w kulach.
Żywej nie warto stosować ponieważ szybko wychodzi z zanęty i wyprowadza ryby z łowiska.
Pozdrawiam.

(2012/06/13 08:03)

matis1994

W Bliszczycach jest ich dużo od kościoła w dół i prosto przez wał,kilka tam mnie przechytrzyło. (2012/06/13 15:48)

docka

Ciekawe to co piszecie gdyż przez te kilka lat nigdy nie spotkałem brzany w Opawie ale to nie znaczy że jej tam nie ma. W lipcu zasadzę się na tą rybkę i może się uda w końcu ją złowić. (2012/06/13 21:39)

matis1994

Ja w lipcu też na nią będe polował  z feederkiem w wodzie od 80-90 cm ze żwirowatym dnem i bardzo szybkim nurtem.Może sie kiedys spotkamy,ja raczje bede próbował ją złowic na odcinku od Bliszczyc do Branic dalej nie jeżdze,no chyba że raz na 2-3 miechy gdzieś dalej na Ope ale to rzadko. (2012/06/14 18:49)

matis1994

Brzana kolegi złapana w rynnie wyrytej przez młynówke(ujście do Opawy).Może nie jest duża ale walka była niezła na cieniutkim przyponie. (2012/06/14 18:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

matis1994

Arcymisiek,napisałeś ŁOWIŁEM je,nie jeździsz już na Opawe?Kiedy łowiłeś te brzany?Tak z ciekawości pytam. (2012/06/15 00:14)

matis1994

Jak tam woda na Opawie wie ktoś?Bo jutro rano jade (Bliszczyce-Branice) Cel: szczupak (2012/06/16 18:01)

matis1994

Byłem dziś rano woda dośc czysta i niska ale niestety szczupaka nie było,miejsc bardzo mało od Bliszczyc do samych Branic miejsc na szczupaka można policzyc na palcach jednej reki,beznadzieja,płytko,płytko ,płytko,regulacja regulacja dziadostwo!!! (2012/06/17 16:25)

docka

Witajcie! Był ktoś z Was ostatnio na Opawie? Planuję jutro wyskoczyć i nie wiem jak poziom i przejrzystość wody. (2012/06/22 23:05)

matis1994

Ja byłem dzisiaj od 5 i nawet fajnie dośc było woda średnio przejrzysta,dośc niska,za 2 h znowu jade walczyc moze wieczorem cos ciekawiej bedzie.W niedziele też się wybieram ale może za 2 tame w kierunku Czech.Pozdrowienia.

P.S Dzisiejszy największy kleń na porzeczke około 45 cm niestety nie ja go złapałem tylko znajomy wędkarz z którym jeżdze. (2012/06/23 13:23)

matis1994

Był ktoś na Opie bo teraz pracuje przez ponad tydzień i raczej na rybki nie wyskocze.Może ktoś jakiegoś szczupaka wyciągnoł? (2012/06/27 21:10)

docka

Witam jak połowy na Opawie? Bylem wczoraj na spiningowej wyprawie jednak niski poziom rzeki jak i temperatura powodują że ryby słabo żerują. Przez około 3 godziny złowiłem jedynie małego pstrąga. Z tego co widać klenia jest sporo jednak pływa leniwie i nie jest zainteresowany podaną przynętą. Łowiłem od tamy w Bliszczycach w kierunku granicy. Pozdrawiam (2012/07/02 19:58)

matis1994

Witam.Ponawiam pytanie,złapał ktoś jakiegoś szczupaka na Opawie w tym roku lub ewentualnie rok temu.Pytam sie tak dlatego ponieważ szczupak to chyba ryba na której najbardziej mi zależy jadąc na Opawe a niestety jest tam bardzo słabo z tą rybą(wg. mnie)A dopytuje sie ponieważ może Wy łapiecie je tam regularnie i chciałbym ewentualnie skorygowac moje błedy.Połamania (2012/07/03 23:14)

docka

Witajcie jak u Was połowy na Opawie? Ostatnio brakuje mi czasu na wyjazd na ryby jednak może w następna niedzielę uda mi się gdzieś wybrać. Co do szczupaczków to w zeszłym roku łowiłem je w Branicach ale tylko jako przyłów. Były to małe rybki pochodzące prawdopodobnie z zarybienia. Sam też nigdy nie nastawiałem się na szczupaka w Opawie. Preferuję spining a rzeka ta ze względu na swoje niewielkie rozmiary, przeszkody itp.  jest trudnym łowiskiem tej ryby. Z tego co zauważyłem niski wody w rzece też negatywnie wpływa na żerowanie wszystkich  ryb no i trudno jest wytypować potencjalne miejsce przebywania szczupaka.  (2012/07/09 11:34)

matis1994

Docka,wielkie dzięki za odp.Teraz na Opie woda jest wysoka tzn teraz spada cały czas,ryby biorą wg. mnie bardzo dobrze.Co wypad z wiśnią to takie ponad 40 cm kleniki biorą,dzisiaj miałem na wędce klenia grubo ponad 50 cm z jamy blisko brzegu,niestety był na tyle silny,a ja miałem zbyt cienki przypon i ryba weszla w krzaki i po rybie.Pozdrawiam (2012/07/09 17:39)

matis1994

Wybiera się ktoś na węgorza?Bo 15 tuż tuż......... (2012/07/13 22:17)

docka

Witam byłem dziś na Opawie wspólnie z bratem. Efekt kilkugodzinnego biczowania wody to 9 rybek: 7 kleni okoń i boleń. Można rzec, że niedziela była udana pozdrowienia.   (2012/07/15 20:41)

matis1994

Gdzie złapałes bolenia,bo jeszcze nigdy się z nim nie spotkałem na tej rzece. (2012/07/16 09:55)

Arcymisiek

Byłem tam wczoraj,niestety po dotarciu na miejsce byłem nie mile zaskoczony.
Muszę stwierdzić,że od mojej ostatniej wizyty bardzo się pozmieniało,brzegi strasznie zbuszowiałe,a nadrzeczne łąki zmieniły się w pola uprawne:(
Po mimo w miarę dobrej nęty z jokersem i pinką nie udało się nic ciekawego złowić,brał głównie rybi drobiazg do 15 cm,czyli:małe płocie,klenie,jelce,okonki i kiełbie.:/ (2012/07/16 10:49)

Arcymisiek

Witam byłem dziś na Opawie wspólnie z bratem. Efekt kilkugodzinnego biczowania wody to 9 rybek: 7 kleni okoń i boleń. Można rzec, że niedziela była udana pozdrowienia. 

Też jestem zaskoczony tym boleniem,nigdy nie widziałem ani nie wyciągnąłem na tej wodzie bolenia,chociaż nie można tego wykluczyć ,bo cuda czasami się zdarzają:)
(2012/07/16 10:53)

docka

Bolka złowiłem między Bliszczycami a Branicami na jednym z zakrętów gdzie do Opawy wpływa taki niby strumyk lub rów melioracyjny. Wiele lat temu słyszałem od gościa, że łowi bolenie na Opie w pobliży Dzierżkowic.  (2012/07/16 11:18)