Rzeka Odra w ok.Opola i kanał Ulgi

/ 16 odpowiedzi
Witam wszystkich wedkarzy z okolic Opola.Od niedawna mieszkam w Opolu i chciałbym dowiedzieć sie gdzie tu mozna polapac(jakies fajne miejscowki itd),jaka ryba tu wystepuje na odrze oraz na kanale.Dzieki za odpowiedz i zapraszam do dyskusji.
berthold


powtórzę to któryś raz że z Opolskiego nie dostaniesz odpowiedzi , dlaczego ? nie wiem ale tak to wygląda , może internetu nie mają , może na ryby nie chodzą diabli wiedzą ale nigdy nic nie odpiszą , ja mieszkam od roku nad Odrą niedaleko Kędzierzyna Koźla i powiem ci że nad rzeką widziałem w tym czasie wędkarzy  może ze trzy razy ale to byli wędkarze ze Śląskiego  a rzeka sama sobie płynie , a tak na koniec dodam że w Odrze nic poza uklejkami nie bierze (2016/07/21 10:14)

Kasztaniak


Ja łowie w Brzegu i u mnie bierze. W Opolu nigdy nie łowiłem mimo że mam 50 km. Ale nie opłaca sie jechac skoro 7 km od domu mam dobre łowiska. A jaką rybę na odrze można złowić.. Każdą praktycznie (to do kolegi wyżej) zależy na co sie nastawisz i jak łowisz. (2016/07/21 11:45)

Marek--


Berthold:
Bo łowisz w górnym odcinku Odry na którym od 2010 roku nic nie bierze ryba zeszła niżej, tu masz super miejscówkę 
 https://goo.gl/maps/6S5zuBJ3xwp

3 m od brzegu jest głęboko na 5 m dalej tak z 10 m od brzegu masz wypłacenie do 3 m i potem równo. Złowisz tu od suma po leszcza, sporo klenie dosyć dużych i jazie są tez piękne gruntowe płocie. Brzeg jest dosyć dostępny, podejdziesz pod samą wodę, nie jest stromo.
Problem jest tylko jeden trzeba w piątek podjechać przed 11 bo potem przyjeżdża tam zawsze jakis chętny na nocki i siedzi do niedzieli, najgorszy jest taki świr z Prudnika biała przyczepą, temu się wydaje że ma rzekę na własność.   (2016/07/22 06:54)

matis1994


Dzięki Marek za odpowiedź.Ogólnie wedkuje kupe lat ale szkoda mi czasu na zaczynanie poznawania łowiska od zera dlatego prosze tutaj o kilka rad itd.Jeszcze raz dzieki.A no i oczywiście u mnie kazda rybka buziak i do wody :D
  (2016/07/25 00:23)

Marek--


Plusem jak dla mnie jest również dojazd, z A4  zjazd i z 1,5 km do wody, nie trzeba stać w korkach czy pchać się przez miasto. 
Daj znać jak Ci  poszło, ja nie mogę systematycznie jeździć, a ostatnio to już coraz gorzej, przynajmniej poczytam jak komuś idzie :)  (2016/07/25 07:47)

berthold


Berthold:
Bo łowisz w górnym odcinku Odry na którym od 2010 roku nic nie bierze ryba zeszła niżej, tu masz super miejscówkę 
 https://goo.gl/maps/6S5zuBJ3xwp

3 m od brzegu jest głęboko na 5 m dalej tak z 10 m od brzegu masz wypłacenie do 3 m i potem równo. Złowisz tu od suma po leszcza, sporo klenie dosyć dużych i jazie są tez piękne gruntowe płocie. Brzeg jest dosyć dostępny, podejdziesz pod samą wodę, nie jest stromo.
Problem jest tylko jeden trzeba w piątek podjechać przed 11 bo potem przyjeżdża tam zawsze jakis chętny na nocki i siedzi do niedzieli, najgorszy jest taki świr z Prudnika biała przyczepą, temu się wydaje że ma rzekę na własność.  
pewnie masz rację z tymi powodziami , ja mieszkam blisko Odry więc opłaciłem kartę Śląską bo tu ona obowiązuje , trudno ten rok już stracony bo i remont domu (czas) i Odra w okolicach K/K mizerna , ale na drigi rok boirę tylko Opolską to zaglądne w ten rejon , dzięki ci bardzo
  (2016/07/25 09:39)

KrzysiekSz1990


Witam,
Chciałbym zapytać jak w tej chwili wygląda Odra w okolicach Opola? Czy coś się ruszyło? (2016/08/13 11:50)

mikefish


powtórzę to któryś raz że z Opolskiego nie dostaniesz odpowiedzi , dlaczego ? nie wiem ale tak to wygląda , może internetu nie mają , może na ryby nie chodzą diabli wiedzą ale nigdy nic nie odpiszą , ja mieszkam od roku nad Odrą niedaleko Kędzierzyna Koźla i powiem ci że nad rzeką widziałem w tym czasie wędkarzy  może ze trzy razy ale to byli wędkarze ze Śląskiego  a rzeka sama sobie płynie , a tak na koniec dodam że w Odrze nic poza uklejkami nie bierze

W takim razie chyba są dwie różne Odry w Kędzierzynie. Ja łowię w Kedzietrzynie piekne leszcze, czasem waleczna berzana wpadnie, jest duzo sredniej płoci. Tylko nawet na feedery trzeba juz łowic delikatnie - haczyk 14-18, przypon z miekkiej zyłko 0,12-0,14...wtedy efekty są. Z własnych obserwacji wynika, że nadal zdecydowana większość grutnowców łówi na sztywne kije, przypon 30cm z 0,1u8, haczyk 4-6 na który zakładają po kilka grubych białych, koszyk 100gr i napier..alają ile sił w rękach na zasadzie im dalej tym lepiej. Ja wszystkie ryby łowię na 10-15m od lini brzegowej.
Pozdrawiam (2016/08/13 16:34)

berthold


ja łowię przeważnie ale żadko około 10km powyżej KK , Cisek lub landzmierz dwa razy byłem w K/K ale wtopa , czasu mało to też specjalnie się nie przykładam byle posiedzieć ale z tych moich żadkich wypadów zauważyłem że wędkarzy prawie nigdy nie ma na Odrze , trudno ten rok raczej dla mnie nie liczy się wędkarsko bo narazie same uklejki mi biorą , na drugi rok wezmę tylko Opolską bo ten odcinek odry przy moim domu czyli Cisek-KK jest daremny (2016/08/13 22:19)

Wielka Polska


Panowie jakie najlepsze łowiska na odrze z okręgu katowickiego? szukam szukam i nie bardzo umiem się połapać może podajcie jakąś ulice żeby w gps wpisać (2016/09/09 09:23)

Jędrula


Panowie jakie najlepsze łowiska na odrze z okręgu katowickiego? szukam szukam i nie bardzo umiem się połapać może podajcie jakąś ulice żeby w gps wpisać
Graniczne meandry Odry w Chałupkach.
  (2016/09/09 09:31)

Wielka Polska


może ktoś coś powiedzieć o odcinku w Cisku? (2016/09/11 16:08)

berthold


może ktoś coś powiedzieć o odcinku w Cisku?

ja ci mogę coś powiedzieć bo mieszkam obecnie w Cisku , to tak ryba jakaś jest pewnie to boleń lub kleń ale złapać coś sensownego to szkoda czasu , byłem kilka razy w tym roku i co byś nie dał na hak to zeżre to uklejka lub mikro kleń , kiepsko i jeszcze raz kiepsko , a specjalnie dalej Śląską opłacałem po przeprowadzce z Rudy Śląskiej i to był mój błąd teraz bym siedział na jakiejś żwirowni czy januszkowicach a tak kaplica a jechać za daleko specjalnie mi się nie uśmiecha już
  (2016/09/11 19:13)

Wielka Polska


Dzięki za odpowiedź jeszcze jedno pytanie znajomy mi mówił o miejscówce we wsi Turze ul.betonowa może coś wiecej? w sobotę złowili ponad 20 brzan ale nie miarowych takich do 35 cm  (2016/09/12 16:59)

matis1994


Kolego Marku, dzieki za namiaryy gps na tą miejscowke mam blizej na zelazna czarnowasy itd. Ale wybralem sie ze znajomymi na ten namiar.Bardzo fajne miejsca zlapalismy 4 leszcze okonia suma.Na trupka mielismy 3 brania niestety tylko ten sumek zostal wyjety.Jeszcze raz dzieki wielkie
  (2016/09/20 11:08)