Rzeka Odra w okolicach Kędzierzyna Koźla

/ 4 odpowiedzi
Witam kolegów.Mam pytanko-interesuje mnie rzeka Odra w okolicach Kędzierzyna Kożla,czy ktoś tam wędkuje i jakie efekty były w zeszłym roku.Proszę o informację.Jestem z okręgu Katowice.
kafarus


Witam. Jestem z Koźla i w zeszłym sezonie stawiałem swoje pierwsze kroki nad tą rzeką. Z racji posiadanego sprzętu łowiłem głównie klenie i okonie, lecz były to raczej małe ryby (kleń max 34 cm, okoń 27). Odcinek na którym łowie to wyspa w Koźlu i obydwa brzegi od wysokości progów wodnych, do ogródków działkowych w Rogach. Z obserwacji wody i bardziej doświadczonych wędkarzy wiem że występuje tam spora populacja bolenia i można złowić naprawdę ładną sztukę. Raz udało mi się przechytrzyć bolka 68 cm, ale to narazie jedyny jakiego złapałem. Słyszałem też o sporadycznych sumach, ale raczej na trupka. Widziałem też kilka wyholowanych szczupaków (max 75cm) i sandacza 62 cm, lecz sam żadnego z tych gatunków w Odrze nie złapałem. Pozdrawiam (2012/02/22 01:25)

jurek096


Którą klasę czystości ma woda w okolicach Kędzierzyna Kożla? (2012/02/22 10:48)

jurek096


Czy to możliwe żeby nikt nie łowił w okolicach Kędzierzyna? (2012/02/22 16:57)

Przemol34


Ja byłem w zeszłym roku na katowickim odcinku Odry kilka razy ale bez większych efektów.
Rozmawiałem ze "stałymi" bywalcami i mówili, że "ten rok kiepski". Nie wiem jak inni ale mi się nie "wiodło" chociaż słyszałem wiele dobrego o tym łowisku.
W tym roku opłacam opolskie i mam zamiar na kanale połowić. (2012/02/22 17:43)