Zaloguj się do konta

Rzeka Noteć (kuj-pom), Pytania początkującego

utworzono: 2011/07/14 13:31
marczas89

witam, jestem początkujacym wedkarzem, chciałem zacząć wędkowanie na rzece Noteć , interesowałyby mnie jakies dobre miejscówki na terenie kuj-pom, moze ktos pomuc? interesowałyby mnie informacje na temat spiningu i metody gruntowej na tej rzece. Pomuzcie
[2011-07-14 13:31]

goryl25

No w kujawsko-pomorskim nie pomoge z miejscówkami bo łowie na odcinku LUBUSKIM :) ale z metodą gruntową moge pomóc :) nie wiem jak u ciebie wygląda rzeka :D Opisz twój odcinek to będe mógł więcej powiedzieć :) tzw. SZYBKOŚĆ NURTU , GŁĘBOKOŚĆ , DNO itp. U mnie nurt jest baaaardzo szybki i rzeka jest szeroka na 50m :) głębokość średnia to jest 1,5m  , dno jest twarde i piaszczysto-kamieniste , koszyków używam na białą rybke 70g (granica spokojnej wody z szybką) a na brzane koszyków 150g (środek rzeki) radze nęcić łowisko GROCHEM + KUKURYDZĄ codziennie o tej samej porze :D na przynęty możesz użyć : BIAŁYCH , CZERWONYCH , ROSÓWEK , GROCHU , KUKURYDZY ... to wszystko narazie co napisałem to jest z mojego dolnego odcinka noteci :) opisz swój odcinek to postaram się bardziej napisać na twój :) [2011-07-14 14:32]

marczas89

witam, odcinek na kturym łowie ma ok 15-20 metrow szerokości, dno jest dość muliste lecz zdarzają sie odcinki piaszczyste zwłaszcz przy ujsciu rzeki do jeziora, i to jest odcinek ktury najbardziej mnie interesuje ;), nurt jest w zasadzie dosc wolny, wzgledna głębokość to ok 1,5 metra.  [2011-07-14 18:54]

goryl25

no to musisz znaleść taki odcinek gdzie jest w miare twarde dno  , i koszyki zastosuj ok. 20g , na przynęte użyj tego czym będziesz nęcił , polecam GROCH ŻÓŁTY+KUKURYDZA , bez nęcenia na noteci się nie obejdzie :) musisz nęcić codziennie nawet jak nie łowisz o tej samej godzinie (godzine już sam ustal kiedy najczęściej jeździsz na ryby) na tak wąskiej rzece to myśle że powinieneś rzucać na sam środek rzeki :) [2011-07-14 19:43]

Apoc

Ja się podepnę pod temat bo mam pytanie odnośnie feederowania na noteci:)mianowicie w jaki sposób nęcisz przy takim szybkim prądzie kukurydzą i grochem??czy do zanęty dodajesz kleju żeby nie wymywało jej za szybko z koszyczka?dodam że wędkuje na odcinku w okolicach Wielenia także środkowo dolny bieg. Pozdrawiam:)
[2011-07-14 22:07]

goryl25

miejsce mam na główce , i za główką mam spojoną wode i tam nęce grochem z kukurydzą :) a główny nurt jest baaaardzo szybki u mnie :D [2011-07-14 22:29]

marczas89

witam, dostałem ostatnio, KONGER CARBO MAXX TELE PICKER 300, czy ta wedka jest godna uwagi czy moze lepiej pomyslec na lepszym sprzetem? [2011-07-15 11:07]

marczas89

do jakiego radzaju połowu sie nadaje?
[2011-07-15 11:09]

goryl25

No ten picker będzie dobry na wody stojące :) na rzeke radziłbym kupić feedera :) ale jak mówisz że u ciebie na noteci uciąg jest wolny to możesz spróbować na tego pickera :) a z feederów polecam taki : http://allegro.pl/konger-medalist-feeder-390-90-sygnalizator-i1698100203.html   myśle że na twój odcinek taki wystarczy :) bo ja na swój musze używać takiego : http://allegro.pl/nowosc-medalist-feeder-420-150gr-konger-gratis-i1707690073.html  :) [2011-07-16 12:12]

adrianCZN

A kolegę "marczas89" jaki dokładnie odcinek "Noteci" najbardziej interesuje? Jakie składki masz opłacone PZW czy Łysinina? Bo nie cała rzeka należy do PZW. Jeżeli określisz się dokładnie to chętnie pomogę:)

[2011-07-18 21:47]

marczas89

najbardziej interwsowałby mnie odcinek w barcinie, a dokładniej ujscie rzeki do jeziora wolickiego no i ewentualnie to jezioro, [2011-07-21 13:24]

adrianCZN

Tego odcinka "Noteci" akurat nie znam, ale mogę Ci zaproponować inne miejscówki. Jeżeli chcesz połowić na jeziorze wolickim z brzegu to możesz znaleźć dość dobre miejscówki w miejscowości Pturek przy drodze Żnin-Barcin. Jeżeli chcesz dojechać samochodem to do jeziora dojedziesz drogą na Ośrodek wypoczynkowy w Pturku. Jeżeli masz możliwość przyjazdu nad jezioro motorem lub rowerem to proponuję wjechać na ten teren ogrodzony betonowymi słupkami (przy samej drodze Żnin-Barcin trudno nie zauważyć). Ścieżki doprowadzą Cie do miejscówek i napewno coś dla siebie wybierzesz. Co do rybostanu to głównie leszcz, płoć i krąp. Na spinning trudno się łowi ponieważ jest dużo podwodnego zielska i płytko(0,5m) nawet 30-40metrów od brzegu). Polecam metodę gruntowa ze sprężyną. Przynęty: czerone i białe robaki, kukurydza, pszenica

Na rzece "Noteć" polecam miejscówki przy moście w Pturku. Możesz łowić do 500m poniżej mostu bo dalej rzeka należy do PZW. Proponuję wybrać metodę spławikową lub spinning. Na gruntówkę miałem słabe efekty. Zanęte musisz dobrze skleić i dociążyć inaczej Ci "prąd" zabierze. Najlepiej jako przynęty użyć czerwonych lub białych robaków a na spinning próbuj wszystkiego blaszek jak i przynęt gumowych. Możesz trafić tam na płoć, leszcza, krąpia, wzdręgę, okonia, szczupaka i sandacza (rzadko). Dojazd samochodem, zjazd przed mostem w prawo jadąc od strony żnina.

 

[2011-07-22 20:51]

wirus1

Witam kolegów po kiju - chciałbym się dowiedzieć gdzie można wybrać się na ryby w okolicach Barcina. Mieszkam w ty mieście od 4 lat i nie znam tutaj żadnych  miejscówek. Łowiłem tylko na moście kolejowym w Wolicach poza leszczami nic innego nie złowiłem oraz na jeziorze przy drodze na Żnin przy wspomnianym już przez kolegę płocie betonowym. Jest tam bardzo płytko i miejscówki pozarastane roślinnością. Aby łowić na moście i tam dojechać kupiłem nawet skuter hehehe. Proszę o pomoc gdzie można połowić inne rybki niż leszcze. Myślałem jeszcze o rzece ale nie mam doświadczenia z łowieniem na "płynącej wodzie". Wspomnę tylko, że będę kupował zezwolenie na Łysinin całe gospodarstwo. Z góry dziękuję za wszelka pomoc.
[2012-01-31 19:26]

adrianCZN

Witam,Kolego "Wirus1", w okolicach Barcina są jeszcze takie jeziora jak Sadłogoszcz i Kierzkowskie które należą do GR Łysinin. Możesz spróbować na tych jeziorach, ale powiem Ci że na rzece "Noteć" miałbyś dużo lepsze wyniki. Jeżeli chodzi o jezioro Wolickie to ja akurat częściej trafiałem na płocie niż na leszcze. A łowiłem na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego w Pturku. Z wiosny możesz spróbować na tej płytszej wodzie na spławik, a później to już tylko gruntówki wchodzą w grę bo trudno zauważyć branie z 30-40m na spławik. Bo na takiej odległości od brzegu zaczyna się tam dopiero robić głębiej.Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze na temat jezior Gr Łysinin to swoje pytania zamieszczaj tutaj:http://forum.wedkuje.pl/post/gospodarstwo-rybackie-lysinin/267970/0

Ten post dotyczy rzeki "Noteć" w kujawsko-pomorskim więc po co mieszać z jeziorami. [2012-02-02 20:18]

wirus1

Dzięki wielkie za odpowiedź. Liczyłem właśnie na twoją podpowiedz bo widzę że jesteś gdzieś z okolic. W tym sezonie chcę kupić bata 8 metrów oraz spinning  i pochodzić trochę na Noteć ale nigdy nie łowiłem na rzece więc mogą być problemy :) widziałem że na moście w kierunku Żnina często stoją wędkarze i chyba uderzę tam lub w mojej okolicy na ulicy Żnińskiej mam kilkaset metrów do rzeki. Gdy szukałem miejscówek też znalazłem się w tym opuszczonym ośrodku ale nie chciałem tam łowić ponieważ myślałem, że mnie ktoś przegoni. Też słyszałem o tych 2 jeziorach co piszesz ale po pierwsze nie wiem jak tam dojechać a po drugie nie wiem czy tam jest ryba.
 

    No właśnie ja dopiero teraz zauważyłem ale i tak dzięki za odpowiedz
[2012-02-02 20:38]

wirus1

[2012-02-02 20:40]

adrianCZN

W miejscowości Knieja też jest dobry dostęp do rzeki i kilka miejscówek. Myślę że znajdziesz odpowiednią dla siebie dobrą miejscówkę i dasz sobie radę z wędkowaniem na rzece. Jeżeli będziesz miał jeszcze jakiekolwiek pytania dotyczące wędkowania na rzece "Noteć" na odcinku Barcin - Łabiszyn lub na jeziorach w powiecie żnińskim to służę pomocą. Napisz wiadomość prv albo odezwij się na gg. A w sprawie jezior to możesz uzyskać informacji w tym poście co link podałem wyżej.
Co do bata to proponuję na początek 6 lub 7 metrów. Na ten odcinek rzeki w zupełności taka długość starczy:) [2012-02-02 22:30]

MARCINAS242

Witam Koledzy wędkujący na Noteci wszystkie informacje o tej rzece są super. Jako początkujący na tej rzece czy jest Ktoś kto wędkuje w rejonie Łabiszyn - kanał w Antoniewie. Za wszystkie rady wielkie dzięki. Jaka metoda, jaka zanęta i przynęta i w jakim okresie, jak często nęcić, jaka ryba przeważa w jakim rejonie mile widziane info jak wyniki z ostatnich wypraw itp. Wiem, że takie informacje to wiele lat praktyki ale chociaż małe wskazówki to ruszę z miejsca bo rzeczka jest bardzo miła.
[2012-04-01 22:57]

wirus1

Czy spiningował ktoś w tym roku na rzece Noteć? jeśli tak to czy mieliście jakieś rybki ponieważ ja chodziłem od czerwca i miałem tylko dwa skubnięcia poza tym nic nie złapałem.
[2012-12-09 09:56]