Zaloguj się do konta

Rzeka Narew na co łowić?

utworzono: 2011/08/24 19:46
biskup600

Mam pytanie odnośnie spinningu na rzece Narew... Jade tam na zawody okręgowe i chciałem się zapytać jakie główki ( jakie ciężkie ) trzeba stosować. Na co najlepieł łowić?

[2011-08-24 19:46]

sanczez14

Kolego często tam łowie na spinning do gum używam 3g główek a z blaszek D.A.M EFFEZET 2 srebrne w czerwone paski na kotwiczke zakładam czerwoną wełenkę .
[2011-08-24 20:36]

simplisimus

Łowię tam czasami, ale raczej poniżej Pułtuska (Strzyże, Dzierżenin). Zasadniczo porównując poprzednie lata, to na Narwi utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom wody ze zdecydowanie szybszym nurtem. Łowię przeważnie na główkach 5-7g, czasami w głębszych miejscach zakładam 10g. Na szczupaki kolory gum raczej naturalne, chociaż czasami sprawdzają się też seledyny. Na okonie głównie boczny trok (oliwka 8-10g), dobry kolor to klasycznie fioletka i motor-oil. Stosuję twisterki z dwoma ogonkami, tzw. portki. Ostatnio łowiłem tam w niedzielę, miałem tylko 3 okonie. Jak wypływałem na wodę, to akurat jakieś koło kończyło zawody, z tego co się dowiedziałem, to punktowanymi rybami były głównie bolenie. Pozdrawiam i życzę powodzenia na zawodach. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą.Pozdrawiam
Paweł [2011-08-31 08:41]