Zaloguj się do konta

Rzeka Narew - jakie brania?

utworzono: 2011/05/24 12:42
bubuleniek

Witam. Mam pytanko jak wyglądają brania na rzece Narew? Co najlepiej bierze?
[2011-05-24 12:42]

hipek78

Witam.

Byłem w niedzielę w okolicach Pomiechówka (w Czarnowie). Dużo wędkarzy, wszystkie lepsze miejscówki pozajmowane więc byłem zmuszony stanąć troszkę dalej od moich sprawdzonych miejsc. Co do brań to dawno nie miałem takiej tragedii. Przez pierwszą godzinkę wędkowania kilka małych płotek z gruntu. Później po godz. 7.00 już kompletne zero brań.

Pozdrawiam. 

[2011-05-25 07:55]

M124ZBIG

Byłem wczoraj brań prawie zero jeden wymiarowy leszczyk na cały dzień natomiast barń prawie wcale nie było. Było trochę ludzi widziałem dosłownie wyholowane dwie ryby oprócz mojej. Byłem właśnie w okolicach Czarnowa. Nadmienię tylko że strasznie duży uciąg 120g ledwo się trzymało.
Natomiast około 9.00 zamknęli wodę jednak wtedy można było zmniejszyć wagę do 100g. Pamiętam że w tamtym roku obciążenie dawałem 60g i było OK. Nie mam pojęcia co się tam dzieje. Bolenia tylko widać i słychać jak żeruję poza tym na tym miejscu robi się straszne bezrybie. Pamiętam czasy gdzie wyjazd na 6godzin kończył się złapaniem kilku ładnych rybek, oczywiście wszystkie wróciły do wody, gdzie te czasy?
[2011-05-25 09:02]

hipek78

W tym roku w Lany Poniedziałek połapałem w Czarnowie Płoci. W ten weekend porażka całkowita. Wydaje mi się, że Leszcz poszedł się wycierać. Ogólnie jeżeli chodzi o ten odcinek  Narwi to jak sięgam pamięcią zawsze o tej porze robi się straszna kicha. Ciekawi mnie tylko jak jest z braniami w nocy. Co do uciągu - zgadzam się że strasznie ciągnie. Chyba trzeba trochę przeczekać.

[2011-05-25 10:22]

DAN666

Narew w Okuninie , standardowo bierze leszcz ( już się wytarł ) i płoć , w nocy podchodzi również krąp i niestety nie wymiarowe sumiki , dane z dni 18, 20, 22, 23 maj to jeśli chodzi o DS
dla spinningistów :  zaczyna się też pojawiać szczupak  , dobrze bierze okoń na troka , sporadycznie kleń ale maluchy do 30cm 
ciężko o miejscówkę ponieważ jak co roku ludzi jak na targowisku niezależnie od dnia tygodnia 
DAN666 NRST [2011-05-25 10:33]