Rzeka Kamionka w ok.Suchedniowa

/ 17 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Chciałbym napisać o dość niepokojącym zjawisku na rzece Kamionce w okolicach Suchedniowa. Odwiedziliśmy ją wraz z kolegą w miniony poniedziałek. Woda piękna- kryształ, pstrągi żerowały znakomicie, złowiliśmy ponad 30 sztuk. Zajrzałem tam również dziś, woda ''trącona'' po brzegach dużo na pół śniętych ślizów, pstrągi wychodziły pod powierzchnie i spływały do dna. Po około 3 km zaczęły się jakieś kontakty z rybkami, woda jakby czysta, ślizy zniknęły, więc się uspokoiliśmy. gdy wracaliśmy do samochodu przechodząc przez rzekę po kamieniach zauważyliśmy ledwie żywe pstrągi spływające z nurtem. A woda nagle zrobiła się biała. Zrobiło się ciemno i nie można było iść już w górę rzeki żeby sprawdzić jaka jest przyczyna. Jeśli ktoś ma blisko i trochę czasu to dobrze to skontrolować ponieważ rzeka jest wspaniała i szkoda naszych pięknych kropków.
u?ytkownik30478


jeżeli to prawda to czemu nie odezwiesz się do mnie !!!!! (2010/04/08 22:22)

pajdos


nie znam twojej lokalizacji. postanowiłem napisać na ogólnym, może ktoś będzie mógł sprawdzić co się dzieje ponieważ ja jutro nie dam rady tam pojechać. To co pisze to prawda. (2010/04/08 23:16)

Tomasz111


Zrobił to najszybciej jak mógł. Potwierdzam ten fakt. Coś oszołomiło te ryby. Trzeba to rano sprawdzić. (2010/04/08 23:20)

u?ytkownik30478


napisałem ci wiadomość , nie odpisałeś , sprawdzę to napewno  , o której dokładnie i ile pstrągów ? (2010/04/08 23:30)

pajdos


było około 19.00, kilka sztuk tylko, ale tak jak pisałem wcześniej woda po chwili zrobiła ''cementowa''. (2010/04/08 23:34)

pajdos


Jadąc od Suchedniowa przed miejscowością Łączna skręcaliśmy w lewo djeżdżaliśmy do cmentarza gdzie  zostawialiśmy auto. Nie wiem dokładnie co to za miejscowość. (2010/04/08 23:39)

u?ytkownik30478


wiem most na Krzyżce , MOTAENGIL budowa obwodnicy,  jak wracaliście do samochodu to szła ta woda w kolorze cementu? piskorze zdechły , widzieliście śnięte ryby , odpowiedz i jak chcesz iść spać , to skończę te pytania (2010/04/08 23:47)

GBH


I jak Grzesiu, sprawdziłeś wodę? Jak dalej taka płynie to zadzwoń do Wojewódzkiego Inspektoratu ochrony Środowiska w Kielcach z prośbą o szybką interwencję. Napisz co jest grane (2010/04/09 08:50)

pajdos


Kolego przepraszam że nie odpowiadałem już wczoraj, ale nie mogłem. Ta wieś gdzie byłem nazywa się Kamionki. Ten dopływ o który m wspomniałeś już o godz. 14 jak jechałem cały wyglądał jak beton. A wieczorem to samo spotkało kamionkę. (2010/04/09 09:27)

u?ytkownik30478


Już działamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2010/04/09 13:28)

turu4


Dopiero teraz to odczytałem.Za chwile wsiadam w samochód i jadę obadać tą sprawę.Mam tam zaledwie 3min drogi (2010/04/09 19:17)

turu4


Panowie już wiem wszystko,z samych domysłów bo nie dotarłem do zródła ale pracuje w tej firmie którą wymienił Grzesiek i wiem co się dzieje.Z tego co wiem od środy na wieczór był zalewany most.Czas lania miał im zejść około 48 godz.Kierowcy gruszek z betonem po ich opróżnieniu myli je w pobliżu tego właśnie małego dopływu Kamionki.I stąd te ryby.Druga sprawa,to jest beton B35 lub B55,pewnie dużo wam to nie powie.Ale w skrócie da się opisać tylko tak.Jest tak nafaszerowany chemią że głowa mała.Sam kiedyś przez ten syf mało oka nie straciłem.Obawiam się że może to strasznie wytłuc nasze kochane rybki.Teraz prośba do was,na mnie psów nie zawieszajcie bo ja tam tylko pracuje :D.Poza tym nie na tym odcinku ;).Dzis w nocy lub nad ranem lanie skończyło się więc rzeka powinna dojść do siebie.Mam też kolejną złą wiadomość.To było lanie tylko połowy tego mostu a więc możemy się spodziewać kolejnej fali syfiastej wody.
Pozdrawiam wszystkich! (2010/04/09 19:34)

u?ytkownik30478


Panowie jest wszystko ok , byłem na rzeką ,jeżeli by doszło do katastrofy , to myślę że skażenie wody powinno być widoczne niżej , nie widziałem ani jednej śniętej ryby , 500 m poniżej tego miejsca , kilometr dalej było tak , nawet oczkowały !!!!!!ruszyliśmy wszystkie kontakty , redaktor lokalnej gazety i zarazem mój kolega pstrągarz zajął się już wszystkim !!!! (2010/04/09 20:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pajdos


Uspokoiłeś mnie. Rozmawiałem z Panem Mateuszem i mam nadzieje że już będzie ok. Jeśli dalej działoby się coś z wodą to byłyby widoczne wypływające ślizy. (2010/04/10 00:07)

0