Zaloguj się do konta

Rzeka i nęcenie luźnym ziarnem

utworzono: 2014/05/26 21:32
lukasz-opielski

Witam mam pytanie zamierzam polowić na przystawke w Warcie ( na moim odcinku silny uciąg) dot. neceniem ziarnem typu kuku lub pszenica jak podawać to rybą ? czym skleić bo o ile na rzekach o mniejszym uciągu to ziarno dotrze do dna koryta rzeki o tyle na mojej Warcie zdązy przynajmniej wieksza czesc ulokować sie kawałek dalej od zamierzonego miejsca lowienia. Dzieki za wszelkie rady. Pozdrawiam [2014-05-26 21:32]

Bernard51

Na mojej rzeczce uciąg nie jest mniejszy więc kiedy pszenicą nęcę, używam otręby i ziemi z
 kretowisk, dobrze sklejone kule wrzucam do wody która ziemię z otrębami powoli wypłukuje
ziarno jakiś czas pozostaje na dnie. Oczywiścię ziarna dobrze rozmoczone lub parzone, suche wypływa na powierzchnie częściowo.
[2014-05-27 06:25]

odrofan

Witam . Mój skuteczny i wygodny sposób to siatkowy worek np. po ziemniakach , cebuli itp. , do worka suchy chleb - 2 bochenki [koszt około 4 zl] pokrojone jeden na połówki drugi na ćwiartki do tego duży kamień albo cegła do obciążenia , worek zawiązać mocnym długim sznurem i mamy koszyk zanętowy gigant koniec sznura wiążemy mocno do czegoś na brzegu . Wrzucony w nurt uwalnia odrobinki chleba nawet do 20 godzin , kilka metrów za nim powstaje rybne ,,eldorado''. Pozdrawiam i polecam. [2014-05-27 08:45]

Witam . Mój skuteczny i wygodny sposób to siatkowy worek np. po ziemniakach , cebuli itp. , do worka suchy chleb - 2 bochenki [koszt około 4 zl] pokrojone jeden na połówki drugi na ćwiartki do tego duży kamień albo cegła do obciążenia , worek zawiązać mocnym długim sznurem i mamy koszyk zanętowy gigant koniec sznura wiążemy mocno do czegoś na brzegu . Wrzucony w nurt uwalnia odrobinki chleba nawet do 20 godzin , kilka metrów za nim powstaje rybne ,,eldorado''. Pozdrawiam i polecam.

Ciekawy pomysł, chociaż pewnie i tak go nie wypróbuje nad wodą ponieważ to nie mój styl łowienia . Co do pytania to było już kilka takich wątków. Jako nośnik można użyć jakieś gliny rzecznej bądź połączyć ziarna za pomocą gumy arabskiej.
[2014-05-29 07:48]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia