Zaloguj się do konta

Rzeka Gwda

utworzono: 2011/02/18 19:11
sansey83

Mam takie pytanko czy ktoś z kolegów łowił kiedyś na Gwdzie jestem ze Szczecinka  i nie bardzo orietuje  się  gdzie mogę połowic Pstrągi słyszalem  ze moge sie wybrac na gwdę w okolicy Jeleni róczaj lub na poligon koło Drawienia  moze ktos zna  jakas rzeke górską blisko szczecinka zokregu PZW Koszalin
[2011-02-18 19:11]

Mateusz997Pila

Przyłączam się do pytania, ale gdzie w Gwdzie można liczyć na pstrąga w rejonach Piły?
[2011-02-18 21:18]

Mateusz997Pila

ponawiam swoje pytanie. 
[2011-03-02 14:41]

pawelz

Swego czasu bylem czestym gosciem najpierw schroniska wedkarskiego potem motelu w Plytnicy. W calej okolicy mozeszes lowic pstragi.
Najwyzej jak lowilem, to Ledyczek. Na calej dlugosci do Krepska (nizej tez juz nie lowilem) sa (byly ???) pstragi.
Poza tym masz sporo doplywow z pstragami. Plytnica, Ruzyca, Polaczone. W okolicach Ledyczka tez sa jakies siurki w ktorych wystepuja pstragi (ale w nich nie lowilem).
Masz w czym wybierac :).
[2011-03-02 15:22]

Mateusz997Pila

OK, dzięki tylko że mieszkam w Pile i mam ograniczone pole łowienia, bo jedyny transport praktycznie to rower.. Myślałem właśnie o dobrzycy.. Bo interesują mnie bardziej miejsca poniżej Krępska. Dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam
[2011-03-02 21:49]

pawelz

Dobrzyca byla niezla praktycznie na calej dlugosci. Choc moj ulubiony odcinek Golce - wies Dobrzyca to juz kawalek od Ciebie. Ale sa jeszcze autobusy i pociagi :).
Kiedys gnalem z Tomaszowa do Walcza (prawie 400 km) pociagami i autobusem po to zeby polowic jeden dzien na Dobrzycy od Ostrowska do Czapli.
[2011-03-03 09:17]

Mateusz997Pila

Heh, rozejrzę się za dojazdem jakoś, jakich przynęt używać? Ja myślałem, aby na obrotówki 1-2, woblerki do 6cm i na małe twistery. I w jakich miejscach mogę się spodziewać pstrąga? Bo dopiero w tym roku zaczynam z pstrągiem więc świeżak jestem hehe.
dzięki za odpowiedz i pozdrawiam
[2011-03-03 14:15]

pawelz

Lowilem glownie w porach wiosenno-letnich, wiec moje wskazowki beda sie odnosic tej pory roku.
Generalna zasada. Jesli to mozliwe, idziesz pod prad rzeki. Zdecydowanie latwiej podejsc i nie wyploszyc ryby. Ja na spinning ostatnie pstragi lowilem z 11-12 lat temu. Szedlem zawsze w gore i oblawialem wszystkie dolku i przeszkody w wodzie. Atrakcyjne dla ryb byly nawet niewielkie zairowania na srodku rzeki gdzie woda miala najwyzej 50 cm. Kazde nienaturalne zachowanie sie powierzchni rzeki trzeba oblowic.
Ja preferowalem blystki. Woblery stosowalem tylko na wiekszych rzekach (Gwda). Mala aglia (1-2), srebrna w czarne kropki byla zawsze nr 1. Krotki rzut w dolek (mozliwie blisko brzegu) i sprowadzanie blyski do siebie. Zadna filozofia :).
Tyle ze trzeba podchodzic niezwykle ostroznie. Czasami na kolanach. No i nie mozna odpuszczac ciezkich odcinkow. Co prawda lazilem z kumplem po tych rzeczkach i wzajemnie sie asekurowalismy, ale warto zaryzykowac kapiel w bagienku czy blocie zeby dojsc do wody. Niestety, idac samemu trzeba uwazac i to bardzo. W okolicach Golec byly odcinki, ze wpadajac do blotnistej mazi jedna osoba bez pomocy moze sie nie wygrzebac.
[2011-03-03 14:48]

Mateusz997Pila

Hehe, rozumiem ja też będę zabierał się z kumplem właśnie..
Wielkie dzięki za pomoc, teraz właściwie podstawy znam, tylko nad wodę i zobaczymy co się trafi. Zacznę od Dobrzycy a na następną zasiadkę wybiorę się nad Gwde w okolicach Tarnowskiego Młyna. Wiem, że tam jest dużo pstrąga i lipienia i można niego liczyć.
pozdro
[2011-03-04 15:03]

Mateusz997Pila

Dziś trasa Piła-Kalina, brak kontaktu z pstrągiem, ale widziałem coś czego nigdy nie widziałem. Na 40 cm wodzie, przy samej gałęzi która była nad wodą machnęła ogonem jakaś ryba, wyglądała jak lipień ale za duza była na lipienia.. Pstrąg to też raczej nie był, może tęczowy albo głowacica. Nie mam pojęcia nie widziałem całej ryby. A odgłos był jakby bóbr do wody wskoczył.
Teraz wiem, że ta rzeka potrafi zaskoczyć. 
Pozdro
[2011-03-05 19:57]

Tietuf

Cóż Gwda potrafi zaskoczyć na całej długości!
Jeśli chcesz próbować złapać pstrąga proponuje schodzić od elektrowni na zielonej do linie w dół rzeki. Piękne sztuki stoją przy ujściu Rudej do Gwdy. Innym ciekawym miejscem jest wypływ wody na wysokości kładki na wyspę:)
Inna sprawa że prócz pstrąga masz w Gwdzie praktycznie każdą inną rybę.
Pozdrawiam
[2011-03-05 20:41]

Mateusz997Pila

No właśnie też myślałem o tym miejscu, będę musiał się wybrać.
Jeszcze słyszałem, że pstrągi siedzą w tej rzeczce co masz za małym zalewem, słyszałeś coś może? Wiem, że są inne ryby. DZięki za odp i pozdrawiam.
[2011-03-05 20:48]

furli

pstrągi łowie w pile za mostem kolejowym na walkimłodych [2011-08-29 19:43]