Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 686 odpowiedzi / 30 zdjęć
oldboy


Sęk w tym, że w przeręblu głównie biorą nie okonie, a ...okonki. Raz kiedyś spróbowałem i...wystarczy :)
Jeśli marznąć, to w nocy nad listopadowym miętusem. To na pewno są ciekawsze."klimaty" :D (2018/01/18 22:05)

qbassmanutd


Karta opłacona. Nie ma lodu, trzeba jechać na pstrąga za tydzien :/ :) ;) Był może ktoś na Grabi / Widawce / Krasówce za kropkiem w tym roku ? (2018/01/20 18:17)

Pike000


Tak wracając do tematu kropków na Grabii,ostatnio dużo robi sie odcinków no kill i ciekawe czy na Grabii dało by radę taki odcinek ustanowić.Jeżeli taki odcinek juz by był to można było by się pokusic o zasilenie go kropkami. (2018/01/21 20:12)

oldboy


Tak wracając do tematu kropków na Grabii,ostatnio dużo robi sie odcinków no kill i ciekawe czy na Grabii dało by radę taki odcinek ustanowić.Jeżeli taki odcinek juz by był to można było by się pokusic o zasilenie go kropkami.
Takie pomysły przy obecnym Zarządzie w Sieradzu, to czysta fantastyka! Na takim nawet ustanowionym odcinku NK najliczniejszą grupą byliby zaraz  ...kłusole. Tam dzień i noc musieli by czuwać strażnicy z kałachami. Dopóki Państwo (lub ZG PZW) nie powoła lotnej straży rybackiej z prawdziwego zdarzenia, to szkoda pary w ten gwizdek.
P.S. Pisz proszę GRABI a nie Grabii, bo oczy bolą :D
  (2018/01/21 20:53)

Sith


Państwo ma wędkarzy w du...żym poważaniu! Co innego gdybyśmy byli hodowcami kotów...
Co do straży, to przecież istnieje, trzeba tylko odpowiednio zaktywiziwać funkcjonariuszy, ale oni legitymują wędkarzy, bo do kłusoli musieliby przedzierać się przez krzaczory, a komu by się to chciało... (2018/01/22 10:18)

oldboy


do kłusoli musieliby przedzierać się przez krzaczory, a komu by się to chciało...
Od kłusoli mogli by jeszcze zarobić "w dziób", więc póki im nie wolno posiadać choćby dobrej broni gazowej lub paralizatora, to nie dziw, że do takich spotkań "pierwszego stopnia" im nie pilno.
  (2018/01/22 19:08)

oldboy


Ta pokazana na filmie rzeczka jest chyba mniej dzika i urozmaicona, niż nasza Grabia?
https://www.youtube.com/watch?v=sh88wGYY8O8
Jednak o tak nawet niewielkich "kropkach" lepiej by kłusole jak najmniej wiedzieli -:)
  (2018/01/22 21:47)

qbassmanutd


szkoda, że Grabia nie jest tak głęboka i szeroka  (2018/01/23 09:09)

Krzysztof B


Tutaj ciurek, a kłusol siedzi :)
https://www.youtube.com/watch?v=PI1sE3Qml1o (2018/01/23 11:47)

qbassmanutd


żałosne, czy tacy ludzie głodują, że muszą uprawiać proceder z epoki Średniowiecza? szybciej by butelki lub złom sprzedał i zarobił na nową flaszkę lub chleb... (2018/01/23 12:16)

Krzysztof B


Akurat wczoraj obejrzałem kilkanaście filmików z zasadzek na kłusoli. Każdy mówił, że ma z czego żyć...
No ale co? Złapią takiego, dadzą śmieszny mandat i tyle. Pewnie nawet zawiasów nie dostanie.
A jakby dowalili mandacik 10 000zł to po wsi momentalnie by się rozeszło i utemperowało towarzystwo. (2018/01/23 12:59)

qbassmanutd


to jakie jest racjonalne wytłumaczenie kłusownictwa, skoro nie głód i nie zarobek? tracić czas i ryzykować dla kawałka mięsa z ryby ? (2018/01/23 13:15)

Krzysztof B


Przyrobek. Zawsze się parę groszy przyda. No i tradycja... Dziadek stawiał siatę, tata stawiał siatę to i ja.
Adrenalina też. Mam klienta na stacji, który co tankowanie kradnie lub próbuje ukraść batonik, gazetę itp. A nie jeździ Tico... (2018/01/23 13:46)

oldboy


szkoda, że Grabia nie jest tak głęboka i szeroka 
Przesadzasz :)
Nasza Grabia przynajmniej nie jest tak uregulowana, ma prawdziwie głębokie doły, przewrócone przez bobry i powodzie drzewa. A na tym filmiku widać właściwie uregulowany kanał :D
Jej szerokość jest podobna, głębokość też nie powala, bo w wielu miejscach widać dno. Poza tym woda jest tam bardziej mętna , niż w Grabi, więc może dlatego wydaje sie głębsza.
Reasumując - kropki też by się w Grabi czuły wspaniale, gdyby im choć przez parę lat po zarybieniu dano święty spokój.
Ale o ten spokój jest niestety NAJTRUDNIEJ :( (2018/01/23 20:18)

Sith


(...) Mam klienta na stacji, który co tankowanie kradnie lub próbuje ukraść batonik, gazetę itp. A nie jeździ Tico...
Widocznie uważa, że jako stałemu klientowi należy mu się bonusik. Spróbuj wręczyć mu batonik z komentarzem "dziś Pan zapomniał"...
  (2018/01/24 09:34)

Krzysztof B


(...) Mam klienta na stacji, który co tankowanie kradnie lub próbuje ukraść batonik, gazetę itp. A nie jeździ Tico...
Widocznie uważa, że jako stałemu klientowi należy mu się bonusik. Spróbuj wręczyć mu batonik z komentarzem "dziś Pan zapomniał"...
 

Rozbawiłeś mnie :) A wiesz dlaczego? Bo masz rację :D
Zawsze jak go złapiemy to się jeszcze awanturuje i mówi, że mu się należy! :) Ciekawy człowiek :) (2018/01/24 22:20)

qbassmanutd


Panowie szkoda miejsca tutaj na takich świrów. Ma ktoś już pierwszą rybkę w sezonie? Ja planuję w w weekend wyskoczyć na szybki spinning do Kolumny / Ldzania (z paprochami na okonia, żeby zębatego nie kusić ) (2018/01/25 10:16)

qbassmanutd


Kumpel złowił na gumkę miętowego (ale nie w Grabi, tylko w Widawce :) ) (2018/01/25 10:18)

oldboy


Kumpel złowił na gumkę miętowego (ale nie w Grabi, tylko w Widawce :) )
Był to chyba jakiś wyjątkowo wyposzczony osobnik (po tarle?), bo twój kumpel chyba w nocy nie spinninguje :)? (2018/01/25 21:28)

qbassmanutd


w dzień na białe kopytko. Maluch, miał ok. 20 cm.  :) (2018/01/26 10:24)

oldboy


w dzień na białe kopytko. Maluch, miał ok. 20 cm.  :)
A więc to jakiś młodzieńczy wybryk?
Starszemu w dzień by się nie chciało :) (2018/01/26 20:32)

qbassmanutd


Dziś inauguracja sezonu w ldzaniu w poszukiwaniu okonia z paprochami. Zero  (2018/01/30 00:00)

Lesiu87


Witam
Jak tam koledzy,sezon ruszył? Prosil bym oinformacje na temat grabi w okolicach marzenina. Niedawno sie przeprowadziłem w te okolice i poznaje rzeczke. Puki co tylko spin zaliczony i wydłubalęm sporo okonkow ,jakieś szczupaczki,pare kleników i pare wzdręg wszystko na paproszki i mini wobki, na grubszy kaliber przynęt niestety nic. Puki co tylko 2 krótkie odcinki zwiedziłem bo ciężko jest mi sie rozstac jeszcze z Wartą i feederkami ;) pozdrawiam (2018/01/30 22:48)

qbassmanutd


Pojedź do Grabna, bliżej ujścia Grabi do Widawki, łatwiej tam o wymiarowego szczupaka (ja trafiłem jednego, kolega dwa) (2018/01/30 23:05)

Lesiu87


Dzieki za podpowiedz, a jak z bialorybem na spina? jakieś jazie,większe klenie sie trafiają koledzy? i ktoś łowi na gruncik albo splawik? i jak ewetualne efekty?  (2018/01/30 23:13)