Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 686 odpowiedzi / 30 zdjęć
Sith


Przyjmij wyrazy współczucia. Szybkiego powrotu do zdrowia. (2018/05/09 07:17)

oldboy


Dziękuję wszystkim za te słowa pociechy :) (2018/05/09 11:45)

Lodzianin18


luciusz-esox fajna rybka, cieszy już oko. Ja niestety z pewnych względów dopiero w czerwcu się wybiorę na grabie :( (2018/05/13 20:40)

oldboy


Oldboy rychłego powrotu do zdrowia!

A tymczasem ku pokrzepieniu serc, niżej podsyłam dzisiejszego "za rok wymiarowego" szczupaka z Grabi. Obecnie uczciwe 40 cm ;)
Dzięki za życzenia i moje gratulacje! Radość patrzeć, że jeszcze Grabia "żyje".

(2018/05/13 21:19)

qbassmanutd


Super rybka! Ja chwilowo gonię za boleniami na Warcie. Na grabię wracam w czerwcu :) (2018/05/14 10:06)

luciusz-esox


Zapomniałem dodać ważne i dla odmiany niestety raczej smutne info. Zbiornik Barycz jest mocno spuszczony.
Patrząc na dane z wodowskazu na Grabi w Łasku do którego jest dostęp w internecie można wysnuć tezę, że akcja miała miejsce dość późną nocą z 12 na 13 maja 2018 (gwałtowny i krótkotrwały przybór stanu wody jak i przepływu). (2018/05/14 18:11)

qbassmanutd


Jaki jest stan wody w Baryczy? Czy na zalewie płynie tylko stróżka ? Jest na tyle wody, aby drobnica się uchowała ? (2018/05/15 09:06)

luciusz-esox


Wg mnie zostało tyle wody, że drobnica powinna przeżyć.
Aczkolwiek pamiętam, że w zeszłym roku po jakimś podobnym gwałtownym spuszczeniu wody (może do niższego wtedy nawet stanu) na betonowych schodach przy jazie zostało bardzo dużo ususzonego już gdy tam dotarłem narybku (takie sztuki do 3cm długości). Tym razem nie miałem już czasu sprawdzać czy też tak było. (2018/05/16 19:51)

qbassmanutd


Dziś w Baryczy urwał mi się pod nogami piękny okoń (oceniam go na ok. 30 cm) :((( Marnym pocieszeniem był później podobnej wielkości szczupak-pistolet. Nie wiecie jaka biała ryba ma teraz tarło ? Przy brzegach woda aż kipi od ryb. (2018/05/19 17:54)

oldboy


Nie wiecie jaka biała ryba ma teraz tarło ? Przy brzegach woda aż kipi od ryb.
O ile mi wiadomo, jest już dawno po tarle "grabianych" gatunków. Co rozumiesz pod pojęciem "aż kipi"??
Jeśli je widać (a w Grabi woda zwykle jest przejrzysta), to łatwo można ocenić, jaki to gatunek (gatunki).
(2018/05/19 21:00)

luciusz-esox


Nie wiecie jaka biała ryba ma teraz tarło ? Przy brzegach woda aż kipi od ryb.

Trochę się nie zgodzę z oldboy'em. Kalendarzowo byłby to czas na koncówkę klenia, jazia oraz może to być jeszcze czas wzdręgi, leszcza, płoci i to ją bym najprędzej obstawiał, bo wzdręgi w okolicach Sulejowa szalały 2 tygodnie temu. Ale i tak to zawsze zależy od pogody
Pytanie dodatkowe zbiornik Barycz znów napełniony?

Pozwolę sobie tym miejscu na trochę prywaty offtopic'owej i "chwalenia się". Wróciliśmy niedawno z Jabberwokie'em z krótkiego wypadu na największą w kraju wodę na której można wędkować i udało się ugościć na wędce spinningowej nowy gatunek (acz w rozmiarze niestety niewielkim by nie powiedzieć mikrym). Cieszy natomiast jej liczna obecność przynajmniej tam.
Morscy kuzyni tych to co to ich w Grabi znaleźć nie można ;)

https://www.youtube.com/watch?v=723-UD2ruP0

(2018/05/24 08:38)

qbassmanutd


Stan wody ponownie wysoki w Baryczy po opadach deszczu w tamtym tygodniu. (2018/05/25 09:38)

oldboy


Trochę się nie zgodzę z oldboy'em. Kalendarzowo byłby to czas na koncówkę klenia, jazia oraz może to być jeszcze czas wzdręgi, leszcza, płoci i to ją bym najprędzej obstawiał,
Co do płoci, to zgoda. Co do wzdręgi w Grabi, to uważal bym ją za podobnej klasy fatamorganę, co WYMIAROWY boleń w Warcie złowiony na szuczną muchę (wg forumowicza szalom) :D (2018/05/25 10:04)

oldboy


Bez tego młyna Barycz już nie będzie ten sam:
http://www.zyciepabianic.pl/informacje/powiat/splonal-zabytkowy-mlyn-w-baryczy.html
I komu on mógł przeszkadzać???
(2018/06/01 15:31)

oldboy


Coś sennie i cicho się zrobiło w tym wątku, choć sezon w pełni. Nie mogąc się doczekać na zdjęcie gipsu na lewej doni, zaryzykowałem i przedwczoraj pojechałem nad Grabię na kolejny rekonesans. Moja relacja na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=Ey4ZE15icHc&t=89s
(2018/06/01 21:15)

qbassmanutd


Gratuluję filmiku i rybek :) Jakie to okolice ??? Dziś w poszukiwaniu boleni trafiłem w Sieradzu na Warcie szczupakczka 37 cm. (2018/06/02 01:43)

oldboy


Gratuluję filmiku i rybek :) Jakie to okolice ??? Dziś w poszukiwaniu boleni trafiłem w Sieradzu na Warcie szczupakczka 37 cm.
Za gratulacje dziękuję, choć to "pierwsze koty za płoty" obarczone pewnymi błędami w filmowaniu :)
Sukcesów wędkarskich - też nie było. Wzajemnie gratuluję "szczupłego". Niewymiarowy, aleć zawsze cieszy :)
(2018/06/02 12:49)

luciusz-esox


Coś sennie i cicho się zrobiło w tym wątku, choć sezon w pełni. Nie mogąc się doczekać na zdjęcie gipsu na lewej doni, zaryzykowałem i przedwczoraj pojechałem nad Grabię na kolejny rekonesans. Moja relacja na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=Ey4ZE15icHc&t=89s
Â

Bardzo zacny film. Część okolic poznaję :) Poszła łapka w górę i oczywiście subskrypcja :)
(2018/06/02 16:34)

Lodzianin18


Oldboy mimo braku większych ryb na filmie, bardzo miło się na niego patrzy, oddaje charakter tej pięknej rzeczki. P.S. gips na filmie bezcenny hehe. Poszła łapka w górę i sub a ja czekam na kolejny ;) (2018/06/03 10:12)

jabberwokie86


Też dołączyłem do subskrybentów:) Jelec sympatyczny:) Dzisiaj z kolegą luciusz-essox zrobiliśmy poranny wypad nad Grabię w okolicach Marzenina. Szału nie było, ale po kilka okoni wpadło (łącznie chyba z 10) i kilka spadło:) (2018/06/03 15:43)

oldboy


Też dołączyłem do subskrybentów:) Jelec sympatyczny:) Dzisiaj z kolegą luciusz-essox zrobiliśmy poranny wypad nad Grabię w okolicach Marzenina. Szału nie było, ale po kilka okoni wpadło(!) (łącznie chyba z 10) i kilka spadło:)
No, no - nie bądź(cie) zatem tacy skromni :) Jeśli porównać poprzednie wyniki, to już chmara okoni :)
A za dobre słowo - dzięki.
Następny filmik może nakręcęw Wymysłowie - Cegielni, bo sąsiad mnie namawia :) (2018/06/03 17:13)

Sith


Nie mogę odtworzyć filmiku!!! ;((( (2018/06/04 11:40)