Rzeka Grabia zbiornik Barycz

/ 3 odpowiedzi
Witam chcialbym polowic na rzece Grabii w okolice Kolumny,Ldzania,Łasku.Jak tam sie przedstawia sytuacja z rybami.Prosze o informacje!Mam pytanie odnosnie zbiornika Barycz jakie tam rybki plywaja czy warto pojechac  i polowic?Naleze do koła "Kleń"w Pabianicach pozdrawiam!
karboxyl

Rzeka bardzo fajna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dominuje Kleń, Jaź, Jelec, Płoć i Szczupak. Najlepsze efekty osiągam metodom suchej muchy. W zbiorniku Barycz dominuje Karp, ale ryba żeruje tam bardzo kapryśnie, i prędzej się wynudzisz nisz coś złapiesz. Starzy bywalcy mają tajne metody i nieraz widziałem jak ciągną rybę za rybą. Szkoda że nie przestrzegają wymiarów ochronnych. pozdro.  (2011/07/14 11:18)

zibi100

W ostatnia niedziele byłem z synem na zalewie Barycz złapaliśmy 4 amury kilka płotek i okonków, Ryby pływaja spowrotem w wodzie, najskutecznieszy był lekko przegruntowany spławiczek, na federka słabo. Ogroma presja nad woda bylismy około 5:40 i brak miejsc, miejscowi połali wiecej. Brania rano tak do 9:00 potem długa przerwa i dopiero około 18 znów cos zaczeło sie dziać. W sumie udany wypad, ładna okolica i ryba wspólpracowała. Obok nie wycholowano karpia tak na oko około 4-5 kilo i co ciekawe też na spławik. Zbiornik od stony starego młyna zarosniety nie ma co za daleko rzucac bo chaszcze, ja połowiłem tak około 10 m od brzegu.  (2011/07/19 15:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrgrambor

W ostatnia niedziele byłem z synem na zalewie Barycz złapaliśmy 4 amury kilka płotek i okonków, Ryby pływaja spowrotem w wodzie, najskutecznieszy był lekko przegruntowany spławiczek, na federka słabo. Ogroma presja nad woda bylismy około 5:40 i brak miejsc, miejscowi połali wiecej. Brania rano tak do 9:00 potem długa przerwa i dopiero około 18 znów cos zaczeło sie dziać. W sumie udany wypad, ładna okolica i ryba wspólpracowała. Obok nie wycholowano karpia tak na oko około 4-5 kilo i co ciekawe też na spławik. Zbiornik od stony starego młyna zarosniety nie ma co za daleko rzucac bo chaszcze, ja połowiłem tak około 10 m od brzegu.

Hej mam pytanko odnośnie tego zbiornika.Z informacji jakie wcześniej znalazłem w necie były informację iż można na tym zbiorniku łowić jedynie na jedną wędkę metodą spławikową. Natomiast z twojego opisu widać że łowiłeś na 2 wędki z czego jedna była na ciężko. Wiec mam pytanko czy coś się zmieniło od tego roku, te informację które posiadam są z regulaminu z 2009 więc może są już nie aktualne. (2011/11/27 20:12)