Rzeka Grabia w okręgu piotrkowskim

/ 5 odpowiedzi
Wątek poświęcony rzece Grabi na odcinku od źródeł do jazu w miejscowości Jamborek (obwód nr 1).
oldboy

A był ktoś ostatnio na tym odcinku naszej rzeczki? (2017/09/06 22:08)

jabberwokie86

Ostatnio może nie, ale byłem 23.08 i złapałem 1 okonia, a drugi się spiął. Wcześniej bywałem dość często i zazwyczaj trafiałem po kilka okoni, czasem szczupaka. Okonie poniżej 25 cm, szczupaki niewymiarowe. 2 razy złowiłem też kiełbia na obrotówkę:) Łowiłem w okolicach Drużbic. Ogólnie łatwiej tam o rybę niż w Kolumnie, chociaż okazów raczej się nie uświadczy:) (2017/09/07 09:39)

oldboy

Domyślam się, że chodziłeś tylko ze spinem(?)
A jak Grabia wygląda w tych okolicach, jeśli chodzi o jej szerokość i głębokość? Widać tam tak duże jelce (mój ulubiony gatunek :D), jakie pokazywałem w swoim wątku "Powrót po latach na Grabię, Widawkę i Wartę"? (2017/09/07 10:59)

jabberwokie86

Przy moście w Drużbicach ma 5-10 metrów szerokości, ale jest płytka i latem mocno zarasta. Widać było trochę jelców, ale niedużych. Sam złowiłem przy moście tylko kilka okonków i małego szczupaczka. Dalej płynie wśród pól i ma do 5 metrów szerokości. Dopóki nie zarośnie da się łowić, brały głównie okonie. Pod lasem robi się ciekawiej, początkowo ma podobną szerokość, jak na odcinku śródpolnym, potem robi się miejscami nieco szerzej - do 10 metrów. Jak pisałem wcześniej, łowiłem tam głównie okonie, czasem szczupaki, a 2 razy na błustki wzięły kiełbie, wszystko na spinning. Także na jelce specjalnie bym tam nie liczył. Zdecydowanie więcej będzie ich na odcinku sieradzkim. Dzisiaj kolega złapał na spina 2 sztuki w Widawce, jeden nawet niezły był:) Sam w zeszłym roku trafiłem w Grabi (na odcinku sieradzkim) jelce 24 i 24,5 cm, początkowo sam nie wiem dlaczego oznaczyłem je jako jazie:) (2017/09/07 19:55)

oldboy

Sam w zeszłym roku trafiłem w Grabi (na odcinku sieradzkim) jelce 24 i 24,5 cm, początkowo sam nie wiem dlaczego oznaczyłem je jako jazie:)
Myślę, że nie należysz już do nowicjuszy, więc zapewne odróżnić potrafisz. Dla niezorientowanych (jeszcze) jest taki filmik/poradnik na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=s2cJQ20gq3U
I dzięki za info o nieznanym jeszcze dla mnie odcinku Grabi. (2017/09/07 21:51)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja