Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 686 odpowiedzi / 30 zdjęć
oldboy


Ciekawe, jak sądzicie? Kiedy woda opadnie? Widzę, że nie warto się obecnie nad Grabię wybierać na białoryb. Potrzebuję kilka uklejek na jesiennego miętusa :)
W tym sezonie sprzykrzyła mi się monotonia łowienia nielicznych już jelców, więc od czasiu do czasu tępię sumiki karłowate w prywatnym stawie (też blisko Grabi - rejon GR1), choć zdarzył się i przyłów w postaci wzdręg i ladnego linka :)
(2021/09/09 22:33)

Lodzianin18


Na okolicznych łąkach stoi pełno wody, słońce już tak bardzo mocno nie świeci więc woda musi spłynąć. Jeśli nie będzie padać to sądzę, że za kilka dni będzie już łatwiej. (2021/09/10 21:00)

Lodzianin18


Ale ten wątek ucichł... fakt ja sam prawie czasu nie mam w tym roku na ryby więc nie piszę, a może wy macie wieści jak Nasza grabia, czy cokolwiek współpracuje z naszymi przynętami ? (2021/11/05 11:35)

jabberwokie86


Ostatnio byliśmy z kolegą w październiku i nic się nie działo. Latem, jak bywałem, wyniki również były kiepskie. Najlepszy był chyba wypad majowy, na którym złowiłem jazia i klenia widoczne na poprzedniej stronie:) Z własnych doświadczeń powiedziałbym, że o tej porze już chyba nie warto wybierać się nad Grabię, no może na miętusa, jeśli ktoś jest wytrwały:) (2021/11/05 19:06)

oldboy


Nawet ja jakoś nie mam zbyt dużego zapału na połów miętusa, bo wyniki na dotychczasowych miejscówkach w ub. sezonie były kiepskie, a w obecnym nie miałem nawet czasu poznać nowych.
Raz (w październiku) łowiłem na starorzeczu połączonym z Grabią, ale poza sumikami kanadyjskimi i kilkoma defilującymi norkami amerykańskimi - nawet jednego brania.
Gdy kilkakrotnie widywałem w tym miejscu te małe drapieżniki, to opanował mnie pesymizm, czy w ogóle w tym rejonie Grabi znajdzie się jakaś przyzwoita wymiarowo ryba. (2021/11/06 22:28)

Sith


Miesiąc temu widziałem klenie, ale niestety zupełnie nie chciały współpracować. (2021/11/08 06:54)

nico12


Listopad dał kilka okoni i jednego szupłego. (2021/11/28 23:28)

jabberwokie86


Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z lodem na zbiorniku MOSiR w Łasku (tzw. Zajączek)? W sensie, czy da się z brzegu porzucać:) (2021/12/16 11:48)

nico12


Woda bardzo przełowiona na zajączku nie polecam . Płytki stan wody co sugeruje ze nic wieksego tam nie złowimy . (2021/12/24 23:34)

jabberwokie86


Ktoś coś złowił ostatnio w naszej Grabi? U mnie na spacerze w dół od mostu w Łasku jedna płoć na Meppsa 1:) Samiec z wysypką tarłową. Drapieżników brak, choć rzeka wygląda całkiem atrakcyjnie. (2022/05/09 17:44)

oldboy


Ktoś coś złowił ostatnio w naszej Grabi?
Wczoraj byłem nad Grabią poniżej Łasku (bliżej młyna w Brzeskach). Woda dość mętna i wysoka. Wszędzie zamiast nadbrzeżnych łąk - zarośnięte chaszczami nieużytki miejscami zalane wodą, opanowane przez dziką zwierzynę (głównie bobry). Samo poruszanie się w takim terenie, to istny survival. Jednak dostępne odcinki brzegów z wydeptanymi ścieżkami (pawdopodobnie przez spinningistów i miejscowych "łowców" białorybu). Złowiłem i wypuściłem ok. 15 szt. uklei od 7 do 12 cm (głównie te pełne ikry sądząc po grubych brzuszkach). Oznak żerowania drapieżników - brak. Nie dziwota więc, że narybku (głównie tej uklei) - pełno. Jelców prawie nie widać, więc pewnie amatorów na tę rybkę (z braku "laku") też nie brakuje. W sumie - dość smutne spostrzeżenia. (2023/05/18 21:58)