Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 661 odpowiedzi / 28 zdjęć
Crocop80

Ja zakończyłem temat z Tobą! a nie temat "wędkowania na rzece Grabii w okręgu sieradzkim"CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!!!, :)) Ty nadal twierdzisz że" wymiary i okresy ochronne, schodzą na drugorzędny plan, nieważne czy zabierasz te ryby czy nie ale jak celowo się na nie nastawiasz. Bez odbioru:) (2020/12/12 10:12)

Sith

Czytaj ze zrozumieniem! Dla jasności - nie nastawiam się nigdy na ryby chronione i nigdy tego nie pisałem!cały czas mam na myśli PRZYŁOWY! Nie chciane PRZYŁOWY! Niestety nie trafia to do Ciebie. Żal mi Ciebie, idź do szkoły i odbierz pieniądze za nauczanie, które do Ciebie nie trafiło... ;((
Napisałem też over and out, przepraszam, już tłumaczę - BEZ ODBIORU! (2020/12/12 14:53)

Lukasz345

panowie w marketach za grosze można kupić mięso
(2020/12/12 21:28)

oldboy

Ponieważ rzeka Grabia pomimo słabego rybostanu, to wciąż moja niesłabnąca "sympatia", więc chcąc nie chcąc uiściłem wczoraj opłatę na bieżący sezon w siedzibie Koła "Kleń" w Chechle (również na zaprzyjaźniony okręg piotrkowski). Jak na razie wielu wpłacających nie ma. Dla Kolegów równie sympatyzujących z tą rzeczką proponuję wybrać się tak wcześnie, jak ja, aby tuż przed sezonem w tłoku nie spotkali niechcący tego paskudnego koronawirusa.
Pozdrawiam wszystkich miłośników naszej uroczej Grabi!
(2021/01/21 21:15)

jabberwokie86

Ja opłaciłem w sylwestra, zaliczając wtedy nocną wycieczkę do Łasku;)
Mieli już w kole zezwolenia/rejestry na inne okręgi niż sieradzki i piotrkowski?
Kusi mnie, by wybrać się nad Grabię w styczniu, mimo że mam jakiś gierkowski procent pewności zerowego wyniku:) (2021/01/21 21:53)

oldboy

Kusi mnie, by wybrać się nad Grabię w styczniu, mimo że mam jakiś gierkowski procent pewności zerowego wyniku:)
:) :D
Ja będę obserwował aktywność karasi sebrzystych i wzdręg w moim oczku wodnym. Mam nadzieję, że to one mi powiedzą, czy już i kiedy warto się będzie wybrać :) (2021/01/22 10:43)

Lukasz345

Płacić kartę żeby browara wypić nad rzeką ,takie czasy przyszły drogie to piwo ,ale ja lubię posiedzieć sobie popatrzyć na przyrodę (2021/02/16 21:37)

Sith

W tym roku wykupiłem Sieradz z dopłatą na Piotrków i Skierniewice. To zadowala mnie w pełni.
Co do Grabi, mam nadzieję, że w tym roku obdarzy mnie czymś ciekawym, po takiej zimie
woda powinna utrzymać się na przyzwoitym poziomie, przynajmniej do czerwca. Na razie pogody nie na moje stare kości i zwyrodniałe stawy... ;(( (2021/02/18 06:39)

oldboy

Płacić kartę żeby browara wypić nad rzeką ,takie czasy przyszły drogie to piwo ,ale ja lubię posiedzieć sobie popatrzyć na przyrodę
W tym sezonie na Grabi zajrzę jedynie w dwa miejsca, gdzie w ub. roku widziałem co najnniej 5 kleni od 30 do "40+".
Będą to więc czysto sportowe wyprawy (podchody), bo woda tam płytka a klenie piekielnie "inteligentne" :)
Pozostały czas (aby cokolwiek innego połowić), to planuję wyprawy "kulinarne" na sumiki karłoawte i ukleje (marynowane) oraz na nadgrabianą "komercję", aby wreszcie poczuć na kiju "coś" większego :) (2021/02/18 12:42)

Lodzianin18

Orientujecie się jak z poziomem wody powyżej zapory w Baryczy ? Można połowić? (2021/03/08 15:14)

jabberwokie86

Prawdopodobnie dość wysoki;) Byłem dzisiaj na odcinku za trasą i wody było całkiem sporo, a wg danych IMGW powoli opada, więc raczej w Baryczy nadmiaru nie puszczali. Obłowiłem sporo potencjalnie ciekawych miejscówek, ale bez jakiegokolwiek efektu. Chyba trzeba poczekać na kwiecień i jakieś zdecydowane ocieplenie, żeby rzeka ożyła. (2021/03/10 20:16)